Teknik olarak en iyi oyun The Last Of Us Part 2'dir

Bu tarz sadece bir oyunu övme tarzı konuları hep saçma bulmuşumdur. Bu tarz konuların açılış amacınıda merak etmişimdir. Ne yani oyuna bir güzel övmemizi mi bekliyorsun? Zaten amaçsız bir konu ve artık son mesajınızla diğerleriyle dalga geçmeye çalışıyorsunuz. Böyle konuların sonu hep tartışmayla bitti.
Oyunu övüyoruz bu gayet doğal. Bu tarz konuları saçma buluyorsanız tıklamanıza gerek yok. Herkesin övmesini beklemiyoruz, eğer karşı argümanın varsa bu oyunun kötü olduğunda dair sunabilirsin.
Diğerleriyle dalga geçmiyorum, daha oyunu oynamadan kötüleyenlerle geçiyorum. Attığım videonun içeriği o zaten. Oyuna laf atacaksan sağlam bir argümanın olmalı böylece karşındaki kişide haklı bulur seni. Mesela basın ve birçok kişinin sanat eseri olarak gösterdiği BioShock Infinite'i Dost Kayaoğlu yerden yere vurdu. Çok sevdiğim bir oyun gidip saçmalamışsın falan demedim, çünkü adam değindiği yerlerde haklı. Doğru noktalara değinmiş ama katılmıyorum dedim. Bu kadar basit.
Şimdi biri çıkıp hiçbir argüman sunmadan dünyanın en çok ödül alan oyununa balon diyorsa afedersiniz de bir zahmet dalga geçelim.

Piyasada işini bilenlerin hepsi oyunu tepe nokta olarak görüyor. (Örnek: Yakın zamanda Microsoft'taki sızıntı.) Buradaki haterları çok kaale almamak lazım. Teknik açıdan bu oyuna Red Dead Redemption 2 yaklaşabilir. Ki bana kalırsa The Last of Us 2, Red Dead Redemption 2'den de üstündür.

Red Dead Redemption 2'ye yüzlerce saatimi gömdüm ama The Last of Us 2'yi sadece izledim. Buna rağmen bunu diyebilirim. Sadece animasyonlardaki akıcılığa, kamera kullanımına bile bakmak yeterli.

Aşağıya da güzel bir inceleme bırakayım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı