Teknobiyotik alışverişi

Kalipsogen

Hectopat
Son bir sene içerisinde Teknobiyotik adlı siteden alışveriş yapıp memnun kalmayan var mı? Acaba alışveriş deneyimlerini yazabilirler mi? Virüs yüzünden hepimiz eve kapandık ve ilk defa iyi bir bilgisayar almayı düşünüyorum internette en uygun fiyatı Teknobiyotik veriyor ancak şikayetvar da çok fazla şikayet yazılmış o yüzden tedirgin oldum yardımcı olursanız sevinirim.

Son bir sene içerisinde Teknobiyotik adlı siteden alışveriş yapıp memnun kalmayan var mı? Acaba alışveriş deneyimlerini yazabilirler mi? Virüs yüzünden hepimiz eve kapandık ve ilk defa iyi bir bilgisayar almayı düşünüyorum internette en uygun fiyatı Teknobiyotik veriyor ancak şikayetvar da çok fazla şikayet yazılmış o yüzden tedirgin oldum yardımcı olursanız sevinirim.
Sinerji Bilgisayar'ı tavsiye ederim. Bir hazır sistem alışverişi yaptım. Sıfır sıkıntı. Şikayet var sitesinde de az olması lazım şikayet.

Bence almayın bu sıralar fiyatlar uçuk ayrıca diğerlerine göre pahalı İtopya ya da bakın derim. Bütçenizi söylerseniz ve sisteminizi belirtirseniz yardımcı oluruz.

Piyasada Vatan'dan sonra en pahalı İtopya görüyorum ben. İzlenimlerim o şekilde oldu. Üç beş gün önce PSU siparişi vermiştim iki günde geldi bayağı hızlı. Daha önce de kasa siparişi verdim bir sorun yaşamadım. 👍

Son düzenleyen: Moderatör:
Şikayetvar'a bakıpta şikayet görmeniz gayet normal. Sitenin ismi zaten Şikayetvar :D Ben oradan V3.5 Killer aldım ve hiçbir sorun çıkmadan aldım. Ama benim aldığım işlemci Ryzen 5 idi, bana Ryzen 3 stickerı vermişler. Bir tek sorun oydu :D
Sen yine de kontrol et işlemciyi. Ne olur ne olmaz. Çünkü o sticker lar sadece o işlemciyle yollanıyor. Başka işlemciyle gelmesi saçma.

Benim anakart ve pin çoklayıcı alışverişim oldu, ürünler aynı gün kargoya verildi ve ertesi gün elime ulaştı. (Yurtiçi kargo tavsiyemdir) Kargolama konusunda gayet başarılılar, kutulama anlayışı vb. çok çok iyi. Şikayetvar gibi yerlerde şikayet görmeniz çok doğal, her firmada şikayet vardır. Eğer Şikayetvar'a bakar isek en kötü firmalardan birisi Vatan kabul ederiz, birçok konuda kötü ama abartılmamalı.

@Arda Burnalı İtopya şu sıralar pek önerilmiyor. Bence oradan almaması daha iyi.

Değişebilir teknoloji işi şans işi. Teknobiyotik'te genellikle markadan modelden kısılıyor. Örneğin ucuz SSD, GeIL Evo Forza RAM, kasada fan olmuyor. Belki yurtdışında satışı çoktur ama TR'de bilinmedik ürünler satıyorlar. Ben yine de beklenmesi taraftarıyım. Ben de alacağım ve yazın fiyatların düşmesini bekliyorum.

@Arda Burnalı Benim aldığım sistem ilk çıktığında parçaları falan gayet kaliteliydi, çok sattıklarından dolayı stokları kalmayıp modelleri düşürmüş olabirler. Mesela şuan GeIL SSD yerine bende ADATA markası var. Bütçesi kısıtlı olanların işine yarayacağını düşünüyorum.

Piyasa da Vatan'dan sonra en pahalı ütopya görüyorum ben. İzlenimlerim o şekilde oldu. Üç beş gün önce PSU siparişi vermiştim iki günde geldi bayağı hızlı. Daha önce de kasa siparişi verdim bir sorun yaşamadım. 👍

Bence uygun. Aynı fiyata İtopya'da 580+ monitör varken Teknobiyotik 570 toplamıştı.
Benim anakart ve pin çoklayıcı alışverişim oldu, ürünler aynı gün kargoya verildi ve ertesi gün elime ulaştı. (Yurtiçi kargo tavsiyemdir) kargolama konusunda gayet başarılılar, kutulama anlayışı vb. çok çok iyi. Şikayetvar gibi yerlerde şikayet görmeniz çok doğal, her firmada şikayet vardır. Eğer şikayetvar'a bakar isek en kötü firmalardan birisi Vatan kabul ederiz, birçok konuda kötü ama abartılmamalı.

@Arda Burnalı benim aldığım sistem ilk çıktığında parçaları falan gayet kaliteliydi, çok sattıklarından dolayı stokları kalmayıp modelleri düşürmüş olabirler. Mesela şu an GeIL SSD yerine bende Adata markası var. Bütçesi kısıtlı olanların işine yarayacağını düşünüyorum.

Peki sizce ben de alırsam nereden almalıyım? Fiyat ve teknik servisin en iyi olduğu site hangisidir? Ben donanım arşivi izliyorum orada gayet ucuz ama teknik servisini bilemem.

Hocam sipariş vermedim ancak. İzlenimlerim şu şekilde: Eğer hazır sistem alacaksanız PSU disk gibi parçalardan ciddi derece kısılıyor. Bunlara iyice bakıp sipariş etmenizi öneririm sadece.
Hocam sipariş vermedim ancak. İzlenimlerim şu şekilde: Eğer hazır sistem alacaksanız PSU disk gibi parçalardan ciddi derece kısılıyor. Bunlara iyice bakıp sipariş etmenizi öneririm sadece.

+Olarak bir arkadaşımız yazmış. Fiyatının uygun olması için Türkiye'de tanınmamış markalar ile satıyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı