Teknobiyotik ürün iadesinde işi yokuşa sürüyor

Üründe 2.revizyon diye belirtiliyorsa size gelen ürün tanımına uymadığından değişim yapmak zorundular fakat böyle bir durum söz konusu değilse değişim yapmak insaflarına kalmış. Diğer çıkar yol ise 14 günlük cayma hakkınızı kullanıp ürünü beğenmedim diyerek iade alabilirsiniz. İşi yokuşa sürerlerse tüketici haklarına başvurun lehinize sonuçlanacaktır.
İşlemci yanında ki sticker’ı kullandım başka bir işlemci sipariş edip ordaki sticker’ı diğer kutuya aktaracağım.

Yurt dışından bu işlemciler revizyon 1 ya da revizyon 2 diye gelmiyor. Ryzen 5 1600 diye geliyor. Revizyon 1 ya da 2 olarak gelmesi tamamen şans işi. Mühür, bant, paket yırtılması, kozmetiğinin bozulması ya da eskisi gibi çalışamayacak elektronik ürünlerde firma iade talebini kabul etmeyebilir. Bu durumda THH'ye başvurursun, bilirkişi görüşü istersin, THH kararı olumlu çıkarsa 14 gün sonra gider alırsın paranı.

Üründe bir hasar yoksa internetten aldığınız ürünlerde cayma hakkınız var. Kulaklık alsan adam hijyen gerekçesiyle geri almaya bilir ama işlemcide böyle bir hakkı yok. Tabi için etik boyutu başka bir konu.

GÜNCELLEME:

CPU-Z güncelledim işlemci 12 NM olarak gözüküyor kafayı yemek üzereyim. Kime inanacağım ben ?
İşte bu yüzden gerçekten bozuk bir ürünü iade etmek istediğim zaman iade almıyorlar adama keyfi iade ediyor ürünü kardeşim o zaman neden satın aldın kutunun üstünde yazmıyorki revizyon 1 veya 2 olduğu tamamen şans işi.
Keyfi ? sana böyle bir ürün denk gelsin bakalım ne yapcaksın. AMD kendi söylüyor böyle bir ürün revizyonun gerçekleştiğini ve müşterilere serial doğrulamasını da gösteriyor. Firma AMD ile görüşerek bunu öğrenebilir kendileri teyit ediyor. Bir konu hakkında bilgin yoksa yorum yapma.
bune ya arkadaşım dalga geçiyorlar bunlar.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    55,1 KB · Görüntüleme: 64
GÜNCELLEME:

CPU-Z güncelledim işlemci 12 NM olarak gözüküyor kafayı yemek üzereyim. Kime inanacağım ben ?

Keyfi ? sana böyle bir ürün denk gelsin bakalım ne yapcaksın. AMD kendi söylüyor böyle bir ürün revizyonun gerçekleştiğini ve müşterilere serial doğrulamasını da gösteriyor. Firma AMD ile görüşerek bunu öğrenebilir kendileri teyit ediyor. Bir konu hakkında bilgin yoksa yorum yapma.
Kardeşim bugün gittin vatan bilgisayardan R5 1600 aldım diyelim. Vatanın stoklarında ise Revizon 1 1600ler mevcut. Ne yapabilirsin ki? Bu kadar büyütmen anormal. Sen ürünü alırken sana “Beyfendi Revizyon 2 Gönderiyoruz” dememişler. İnternet sitesinde de yazmıyor öyle bir şey. Şans işi bu.

GÜNCELLEME:

Dalgamı sen dalga geçiyorsun galiba firma neden AMD ile iletişime geçip teyit yapmak zorundaki Adam yazmış başlığa AMD Ryzen 5 1600 Diye alırsan al almazsan alma ama neden revizyon 2 değil diye adamlara neden iade etmek için bahane üretiyorsun iyi la bende ekran kartı alayım samsung bellekli çıkmaz ise iade kartın bellekleri iyi overclock olamıyor diye.

Dalgamı sen dalga geçiyorsun galiba firma neden AMD ile iletişime geçip teyit yapmak zorundaki Adam yazmış başlığa AMD Ryzen 5 1600 Diye alırsan al almazsan alma ama neden revizyon 2 değil diye adamlara neden iade etmek için bahane üretiyorsun iyi la bende ekran kartı alayım samsung bellekli çıkmaz ise iade kartın bellekleri iyi overclock olamıyor diye.
Seni ilgilendiren bir konu değil kişinin iade vermesi. İsterse uzaydan yollar iadeye içerlemiş gibi yazıyorsun. Koşulsuz iademi ederim sanada susmak düşer bu konuda. :)
Buna inat iade edesim var.

Dosya Ekleri

• 6CEF3BC2-66B5-4950-BD05-BBD42E601145.png
    6CEF3BC2-66B5-4950-BD05-BBD42E601145.png
    51 KB · Görüntüleme: 55
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı