Telefon olarak IOS ile mi, Android ile mi devam edilmeli?

Mehmet64

Femtopat
Merhaba.

Ben cumartesi iPad Pro 2021 almayı düşünüyorum. Aldıktan 1 yıla yakın bir süre içinde masaüstü Apple olmayan bir PC dizmeyi düşündüm. PC'den de 1 yıla yakın bir süre sonra da telefon alacağım.

Fakat iOS ile mi yoksa Android ile mi devam etmeliyim bilmiyorum.

*Şu anda telefonum Android.

Ve bir bilgisayarım ya da tabletim yok*

iPad Pro'yu 7 8 yıl kullanacağım için orada uygulamalar da kaydettiğim ilerlemeleri ileride alacağım bir Android telefona aktaramam. Bunun için destekliyorsa sadece sosyal ağ ile soruna çözüm bulabilirim fakat diğer türlü iOS telefon olmadan ilerlemeyi Android'de devam ettiremem.

Ve ya Samsung Tab S7 alabilirim iPad Pro yerine yanıtlayan arkadaşların cevabına bağlı. S7 alırsam iOS almamında pek anlamı kalmaz gibi.

Genelde FPS oyunları oynarım mobil ve emülatör ayırt etmem.

Yanıtlarsanız teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
iPad Pro alacak bütçen varsa Android tablet diye bir şey olduğunu unut. Android tabletler genelde bütçesi yetmeyenler için var. Ki bence tablet bile değiller, ekranı büyütülmüş telefon daha iyi bir tanım olur.

Paran varsa iPhone, yoksa IPhone'nin düşük modelini almaktansa Samsung'un üst modelini alırdım.

iPad > Windows masaüstü PC > iPhone.
Tüm bu sistemi 3 ila 4 yıl içinde almayı düşünüyorum. Zaman ilerledikçe birikiyor. Durumum çok iyi değil çok kötü de değil. Fakat iPad aldıktan sonra Android telefona geçersem bazı şeyleri iPad de yaptığım gibi Android de yapamam.

Paran varsa iPhone, yoksa IPhone'nin düşük modelini almaktansa Samsung'un üst modelini alırdım.

Tüm bu sistemi 3 ila 4 yıl içinde almayı düşünüyorum. Zaman ilerledikçe birikiyor. Durumum çok iyi değil çok kötü de değil. Fakat iPad aldıktan sonra Android telefona geçersem bazı şeyleri iPad de yaptığım gibi.

iPad Pro alacak bütçen varsa Android tablet diye bir şey olduğunu unut. Android tabletler genelde bütçesi yetmeyenler için var. Ki bence tablet bile değiller, ekranı büyütülmüş telefon daha iyi bir tanım olur.

Evet suanlik bütçem var ama tak diye birikmiyor tabii iPad alırsam birçok şeyi Android telefonda yapamayacağım için sanırım iPhone bakmalıyım. Siz ne dersiniz?

Tüm bu sistemi 3 ila 4 yıl içinde almayı düşünüyorum. Zaman ilerledikçe birikiyor. Durumum çok iyi değil çok kötü de değil. Fakat iPad aldıktan sonra Android telefona geçersem bazı şeyleri iPad de yaptığım gibi.

Evet suanlik bütçem var ama tak diye birikmiyor tabii iPad alırsam birçok şeyi Android telefonda yapamayacağım için sanırım iPhone bakmalıyım. Siz ne dersiniz?

Bütçeniz ne kadar?

Şu an için 9700.

9700 bütçeniz varsa paranızın değerini koruması açısından IOS daha mantıklı olacaktır. Artı olarak daha hızlı, daha iyi kameralı, daha sorunsuz, daha güvenli, daha uzun ömürlü, daha stabil bir cihaz kullanmış olursunuz.

Bu fiyat aralığında iPhone telefon almak daha mantıklı. 12 mini ve 11 modellerine bakabilirsin.

Hocam 3 aydır araştırıyorum 2020 iPad Pro'dan beri yarın sorun çıkmaz ise alacağım. Oyunda ilgi odağım olduğu için iPad biraz daha performanslı geldi. iPad aldıktan 1 yıl sonra Windows PC ondan 1 buçuk yıl sonrada iPhone bakacağım diye düşündüm. Bu arada hazır yazmışken sorayım. Sizce PC'den sonra alacağım telefonu iOS mu Android mi almalıyım?

IPad'de ki ilerlemelerimi bir iOS da daha kolay devam ettirebilirim diye düşündüm ama cevaplarsanız sevinirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı