Termal macun pumpout effect

• Konuyu başlatan gen2
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 1B
  • Görüntüleme 72B

gen2

Megapat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar Predator Helios 300 laptop sahibiyim ve stok termal macunu yakın bir zamanda kuruduğu için CM MasterGel maker ile değiştirdim. Değişim sonrası sıcaklıklarda 15 dereceye yakın bir düşüş yaşadım ve çok memnun oldum. Ancak maalesef bu mutluluk uzun sürmedi işlemden bir ay sonra sıcaklıklar 5 derece ve artı 2 hafta sonra bir 5 derece daha arttı. Pumpout'dan etkilenmemek için viskozitesi fazla olduğu için MasterGel maker tercih etmiştim ancak pratikte istediğim sonucu alamadım. Macun tavsiyesi (laptopta denenmiş ve pumpout yaşanmamış) veya durumla ilgili herhangi bir fikri olan arkadaşlar hoş geldiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam merhabalar. Shin etsu macunu kullandıktan sonra herhalde bir hafta civarı geçti üzerinden. Ağır oyunlar oynuyor musunuz? Macunun performansı ne durumda? Bilgi verebilir misiniz?

Tabii ki. New world oynuyorum. 12 saatlik aralıksız oyun sonucunda maksimum GPU 74, CPU 95 dereceyi görüyor. Oyun esnasında CPU 72-90 derece arası değişiyor. Undervolt ve maksimum 4.4GHz frekans alacak şekilde ayarlı. Sıcaklık olarak böyle bir macundan menun olduğumu söyleyebilirim. İlerisi için pek bir umudum yok aslında ama sıcaklıklar böyle devam etse yeterli benim için. Eğer sıcaklıklar değişmezse dünyanın en kaliteli macunu diye aldığımız macunlardan kat kat performanslı olduğunu söyleyebilirim. Laptop için alınabilecek tek macun budur. Deneyimlemiş ve görmüş oldum.
Tabii ki. New world oynuyorum. 12 saatlik aralıksız oyun sonucunda maksimum GPU 74, CPU 95 dereceyi görüyor. Oyun esnasında CPU 72-90 derece arası değişiyor. Undervolt ve maksimum 4.4GHz frekans alacak şekilde ayarlı. Sıcaklık olarak böyle bir macundan menun olduğumu söyleyebilirim. İlerisi için pek bir umudum yok aslında ama sıcaklıklar böyle devam etse yeterli benim için. Eğer sıcaklıklar değişmezse dünyanın en kaliteli macunu diye aldığımız macunlardan kat kat performanslı olduğunu söyleyebilirim. Laptop için alınabilecek tek macun budur. Deneyimlemiş ve görmüş oldum.

Bu arada MasterGel maker ve Thermal Grizzly Kryonaut macunları ile 2. haftanın sonunda maksimum GPU 71-CPU 98 dereceyi gördüğümü de eklemek isterim.

Bu arada MasterGel maker ve Thermal Grizzly Kryonaut macunları ile 2. haftanın sonunda maksimum GPU 71-CPU 98 dereceyi gördüğümü de eklemek isterim.
Dunyanin en iyi macunu da olsa iki gun sonra etkinligini yitirecekse ne anlami var yani. Bu yuzden herkese pumpout resistansiyla taninan bu macunu oneriyorum. Tahminimce su anda sicakliklarin fabrika cikisi seviyelerindedir cunku buyuk ihtimalle buyuk markalar da fabrika cikisi Shin-Etsu kullaniyorlar.

Dunyanin en iyi macunu da olsa iki gun sonra etkinligini yitirecekse ne anlami var yani. Bu yuzden herkese pumpout resistansiyla taninan bu macunu oneriyorum. Tahminimce su anda sicakliklarin fabrika cikisi seviyelerindedir cunku buyuk ihtimalle buyuk markalar da fabrika cikisi shin-etsu kullaniyorlar.

Gayet başarılı bir ürün bence. New World'u MasterGel maker ile oynadığımda ekran kartı maksimum 72 derece işlemci 98 dereceyi görüyordu ve bu sıcaklık neredeyse sürekli haldeydi. Shin-etsu kullandığımda popülasyonun fazla olduğu yerde işlemci 91 derece, farming esnasında 85 dereceyi görüyor. Bu sıcaklık efektif savaşlar olduğu için anlık olarak yükseliyor. Macun yenilemek isteyenler bu mesajlarımı dikkate alsın lütfen.

Gayet başarılı bir ürün bence. New World'u MasterGel maker ile oynadığımda ekran kartı maksimum 72 derece işlemci 98 dereceyi görüyordu ve bu sıcaklık neredeyse sürekli haldeydi. Shin-etsu kullandığımda popülasyonun fazla olduğu yerde işlemci 91 derece, farming esnasında 85 dereceyi görüyor. Bu sıcaklık efektif savaşlar olduğu için anlık olarak yükseliyor. Macun yenilemek isteyenler bu mesajlarımı dikkate alsın lütfen.

Iyi sevindim, bende bu pumpout cehennemine bir cozum bulabilmek için cok fazla makale ve fikir okumak zorunda kaldim. Sanirim Shin-Etsu gibi pumpout resistant birkaç macun daha var hicbiri Türkiye'de satilmiyor biraz arastirip yeni laptopum için abime bir tane Amerika'dan gelirken getirtip denemeyi dusunuyorum. Ama o gune kadar kullanacagim macun Shin-Etsu olacak. Bu arada siparisi vereli 19 gun oldu hala bir haber yok. Umarim geri donmemistir.

Iyi sevindim, bende bu pumpout cehennemine bir cozum bulabilmek için cok fazla makale ve fikir okumak zorunda kaldim. Sanirim shin-etsu gibi pumpout resistant birkaç macun daha var hicbiri Türkiye'de satilmiyor biraz arastirip yeni laptopum için abime bir tane Amerika'dan gelirken getirtip denemeyi dusunuyorum. Ama o gune kadar kullanacagim macun shin-etsu olacak. Bu arada siparisi vereli 19 gun oldu hala bir haber yok. Umarim geri donmemistir.

Kargo bilgileri EBay'a mesaj olarak gelmediyse satıcı ile irtibata geçip takip numarasını isteyebilirsiniz. Ben hedeflenen teslim tarihini aşmadığı için isteme gereği duymamıştım.

Hocam çok çok çok teşekkür ederim deneyimleyip yardımcı olduğunuz için. 2 gram olan macun laptop için yeterli oluyor mu yoksa 2 tane mi alayım? İşlemci, ekran kartı ve en az onlar kadar büyüklükleri olan yaklaşık 10 tane daha parça var macun sürülü olan. 2g yeterli olur mu acaba?

1 veya 2 hafta sonra tekrardan yazacağım hocam güncellemiş oluruz.

Son düzenleme:
Hocam çok çok çok teşekkür ederim deneyimleyip yardımcı olduğunuz için. 2 gram olan macun laptop için yeterli oluyor mu yoksa 2 tane mi alayım? İşlemci, ekran kartı ve en az onlar kadar büyüklükleri olan yaklaşık 10 tane daha parça var macun sürülü olan. 2G yeterli olur mu acaba?

1 veya 2 hafta sonra tekrar yazacağım hocam güncellemiş oluruz.

Tabii ki. 2gr ekran kartı ve işlemciyi 2 kere kullanmana yeterli. Söylediğin diğer parçalara termal pad de kullanabilirsin. Ama illa süreceğim diyorsan 2 tane alabilirsin. En azından kur artışı ve stok sorununu garantiye almış olursun. Bellek kısımlarına direk sıkmak yerine spatulaya sürüp yedirmeni öneririm. En azından israfı önlemiş olursun. New World'deki anlık sıcaklığımı da buraya bırakıyorum.

Dosya Ekleri

• Screenshot_5-min.png
    Screenshot_5-min.png
    1,3 MB · Görüntüleme: 121
Tabii ki. 2gr ekran kartı ve işlemciyi 2 kere kullanmana yeterli. Söylediğin diğer parçalara termal pad de kullanabilirsin. Ama illa süreceğim diyorsan 2 tane alabilirsin. En azından kur artışı ve stok sorununu garantiye almış olursun. Bellek kısımlarına direk sıkmak yerine spatulaya sürüp yedirmeni öneririm. En azından israfı önlemiş olursun. New World'deki anlık sıcaklığımı da buraya bırakıyorum.
Cihazımın garantisinin bitmesine 1 yıl var. Macunları şu an alsam durduğu yerde bozulur mu? Ne kadar raf ömrü sunuyor bu macunlar? İlla ki zam gelecektir bunlara yıl başından sonra.
Bir de verdiğiniz linkte görselde bulunan ürün mü geliyor yoksa başka mı? Resmini atabilir misiniz?

Cihazımın garantisinin bitmesine 1 yıl var. Macunları şu an alsam durduğu yerde bozulur mu? Ne kadar raf ömrü sunuyor bu macunlar? İllaki zam gelecektir bunlara yıl başından sonra.
Bir de verdiğiniz linkte görselde bulunan ürün mü geliyor yoksa başka mı? Resmini atabilir misiniz?

Ürünün nasıl geldiğini fotoğraf olarak attım. Oda sıcaklığında açılmadığı sürece 1 sene zarar göreceğini sanmam. Bu arada çoğu firma termal macunu değişikliği, fan temizliği gibi işlemlerde ürünü garanti dışı bırakmıyor. Ben 4 5 kere termal macun denemesinden sonra teknik servise yolladığımda garanti kapsamı içerisinde işlem yapmışlardı.

Yeni konular

Geri
Yukarı