Termal macun pumpout effect

• Konuyu başlatan gen2
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 1B
  • Görüntüleme 72B

gen2

Megapat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar Predator Helios 300 laptop sahibiyim ve stok termal macunu yakın bir zamanda kuruduğu için CM MasterGel maker ile değiştirdim. Değişim sonrası sıcaklıklarda 15 dereceye yakın bir düşüş yaşadım ve çok memnun oldum. Ancak maalesef bu mutluluk uzun sürmedi işlemden bir ay sonra sıcaklıklar 5 derece ve artı 2 hafta sonra bir 5 derece daha arttı. Pumpout'dan etkilenmemek için viskozitesi fazla olduğu için MasterGel maker tercih etmiştim ancak pratikte istediğim sonucu alamadım. Macun tavsiyesi (laptopta denenmiş ve pumpout yaşanmamış) veya durumla ilgili herhangi bir fikri olan arkadaşlar hoş geldiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam termal pad ile ilk anki sürülü macunun sıcaklık farkı ne kadar? Zalman stc-8 kullanmış mıydınız ve son olarak işlemciniz ne idi?

Termal padi ilk uyguladığımdan bu yana 1 ay geçti ve herhangi bir sıcaklık farkı yok. Stc-8 kullanmıştım diğer macunlara göre daha çok dayandı ama yine yükseldi sıcaklıklar. İşlemcim i5 9300H.

Termal padi ilk uyguladığımdan bu yana 1 ay geçti ve herhangi bir sıcaklık farkı yok. Stc-8 kullanmıştım diğer macunlara göre daha çok dayandı ama yine yükseldi sıcaklıklar. İşlemcim i5 9300H.
Anladım hocam. Kısaca STC-8 ilk sürülüşündeki peformansı sürekli veriyor termal pad. Doğru anlamış mıyım ?

2-3 derece daha yüksek diyebiliriz.
Çok iyi değerler hocam o zaman. Son kez bunu deneyeceğim. İyi de kötü de olsa sıcaklıklar en azından stabil sonuç alacağım bu da iyi bir şey.

Hangi termal padi kullanıyorsunuz link atabilir misiniz?

Bu ürünün 38x38 olanından aldım. Satıcısı deniporttu.

Çok iyi değerler hocam o zaman. Son kez bunu deneyeceğim. İyi de kötü de olsa sıcaklıklar en azından stabil sonuç alacağım bu da iyi bir şey.

Ben memnun kalacağınıza inanıyorum. Umarım sorununuz çözülür.

Pump out nedir? Doğru düzgün bir bilgi bulamadım.

Kardesim pumpout olayi termal macunun degisken sicakliklara genleserek verdigi tepki sonucunda termal blogun altindan disari tasmasina deniyor. Bu olay daha cok laptoplarda ortaya cikiyor cunku yapisi geregi laptoplarin termal bloklarinin basinci dusuk oluyor. Bir macun var bundan etkilenmedigi iddia edilen, Intel ve AMD siddetle tavsiye ediyor. O da Shinetsu, Türkiye'de satilmadigi için Cin'den getirtiyorum ben.

Geri
Yukarı