Termal macun pumpout effect

• Konuyu başlatan gen2
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 1B
  • Görüntüleme 72B

gen2

Megapat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar Predator Helios 300 laptop sahibiyim ve stok termal macunu yakın bir zamanda kuruduğu için CM MasterGel maker ile değiştirdim. Değişim sonrası sıcaklıklarda 15 dereceye yakın bir düşüş yaşadım ve çok memnun oldum. Ancak maalesef bu mutluluk uzun sürmedi işlemden bir ay sonra sıcaklıklar 5 derece ve artı 2 hafta sonra bir 5 derece daha arttı. Pumpout'dan etkilenmemek için viskozitesi fazla olduğu için MasterGel maker tercih etmiştim ancak pratikte istediğim sonucu alamadım. Macun tavsiyesi (laptopta denenmiş ve pumpout yaşanmamış) veya durumla ilgili herhangi bir fikri olan arkadaşlar hoş geldiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Thermal Grizzly Kryonaut deneyimlerinizi ileride bizimle de paylaşabilir misiniz rica etsem? Ben de çare ve çözüm arıyorum bu malum soruna.
Thermal Grizzly Kryonaut kullandım 2020 kasa 10750H'lı Nitro 5 ile. Sonuç aynı, kaçınılmaz Pump-out.

Thermal Grizzly Kryonaut deneyimlerinizi ileride bizimle de paylaşabilir misiniz rica etsem? Ben de çare ve çözüm arıyorum bu malum soruna.
Kryonaut extreme kullandım viskozitesi kryonaut'a göre daha fazla olmasına rağmen sonuç yine aynı.
Bu beni üzer, sıvı metal konusunu deneyen var mı? Heatsink problemleri harici stabil bir kullanım yakayabilen var mı acaba?

Sıvı metal kullananlar yalıtım yapıyorlar sıkıntı yaşayacaklarını zannetmiyorum ama daha deneme şansım olmadı. Termal pad denedikten sonra sıkıntı yaşarsam sıvı metalide denerim.

Son düzenleme:
Tabii ki paylaşırım fakat sorunun çözüleceğini sanmıyorum. CPU ve GPU heatsinkleri birleşik olan tüm laptoplarda bu sorunun yaşandığını düşünüyorum. Yani sıvı metal dışında hiçbir termal macunun kesin çözüm olabileceğini sanmıyorum.

Tabii ki paylaşırım fakat sorunun çözüleceğini sanmıyorum. CPU ve GPU heatsinkleri birleşik olan tüm laptoplarda bu sorunun yaşandığını düşünüyorum. Yani sıvı metal dışında hiçbir termal macunun kesin çözüm olabileceğini sanmıyorum.
Benim Shinetsu'dan umidim var kardesim. Cunku fabrika cikisi laptoplarin macunlari 2 yil kadar dayaniyor. Bir yolu olmali.

Zahmet olmazsa link atabilir misiniz acaba? Fiyatı bütçeme uyarsa ben de sipariş vereyim.

Bunun shipping fiyati dusuk oldugu icin sectim. 20 gr. biraz fazla biliyorum ama bulunmasi zor bir macun. Fazlasini satabilirsin, forumda pumpout problemi yasayan cok insan var. 4W M/K olduguna bakma icindeki solvent ucunca 6.5 cikiyor yani curing time gerekiyor. MX4 performansi veriyor.
Zahmet olmazsa link atabilir misiniz acaba? Fiyatı bütçeme uyarsa ben de sipariş vereyim.

Bunun shipping fiyati yok bedava yani Almanyadan gelecek fazla uzun surmez al bir dene istersen uygun fiyatli.

Son düzenleme:

Bunun shipping fiyati dusuk oldugu için sectim. 20 gr. Biraz fazla biliyorum ama bulunmasi zor bir macun. Fazlasini satabilirsin, forumda pumpout problemi yasayan cok insan var. 4W m/k olduguna bakma icindeki solvent ucunca 6.5 cikiyor yani curing time gerekiyor. MX4 performansi veriyor.

Bunun shipping fiyati yok bedava yani Almanya'dan gelecek fazla uzun surmez al bir dene istersen uygun fiyatli.

İlk önce 2gr olanı deneyeceğim. O da bana yaklaşık 3 kullanımlık yetecektir. Eğer sorunum çözülürse kesinlikle 20gr olanı alıp kenara koymaya çalışacağım. Teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı