Termal macun pumpout effect

• Konuyu başlatan gen2
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 1B
  • Görüntüleme 71B

gen2

Megapat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar Predator Helios 300 laptop sahibiyim ve stok termal macunu yakın bir zamanda kuruduğu için CM MasterGel maker ile değiştirdim. Değişim sonrası sıcaklıklarda 15 dereceye yakın bir düşüş yaşadım ve çok memnun oldum. Ancak maalesef bu mutluluk uzun sürmedi işlemden bir ay sonra sıcaklıklar 5 derece ve artı 2 hafta sonra bir 5 derece daha arttı. Pumpout'dan etkilenmemek için viskozitesi fazla olduğu için MasterGel maker tercih etmiştim ancak pratikte istediğim sonucu alamadım. Macun tavsiyesi (laptopta denenmiş ve pumpout yaşanmamış) veya durumla ilgili herhangi bir fikri olan arkadaşlar hoş geldiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu çinde bi rahat durmuyorki arkadaş 😅
Maalesef hocam. Bilgisayar mühendisliği okuduğum için bilgisayarı uzun surelerde kullanmak durumundayım ve pump out olduğu için bilgisayar çok sesli çalışıyor bundan ötürü yurt arkadaşlarım biraz sorun çıkarıyor. Macuna çok ihtiyacım var ama maalesef çin... :D Islemciye kadar olsa bile yeter de

Maalesef hocam. Bilgisayar mühendisliği okuduğum için bilgisayarı uzun surelerde kullanmak durumundayım ve pump out olduğu için bilgisayar çok sesli çalışıyor bundan ötürü yurt arkadaşlarım biraz sorun çıkarıyor. Macuna çok ihtiyacım var ama maalesef çin... :D Islemciye kadar olsa bile yeter de
Ya evet, laptop sessizdi bu aralar gereksiz ısınmaya başladı bende de.
6 aya yaklaşıyoruz yavas yavas. Etkisini kaybediyor macun. Zaten fabrika çıkışı macundan ne beklersin?

Ya evet, laptop sessizdi bu aralar gereksiz ısınmaya başladı bende de.
6 aya yaklaşıyoruz yavas yavas. Etkisini kaybediyor macun. Zaten fabrika çıkışı macundan ne beklersin?
Benim ısınma problemim yoktu aptallık edip 6. Ayda fabrika çıkışlı macunu değiştirdim. Fabrika macunundan memnundum ama cahillik :/
+Honeywell alıp elinde fazladan kalmış olan varsa parasıyla satin alabilirim veya benim siparişim geldiğinde ayni miktarda ben de gönderebilirim

Son düzenleme:
Macun almak isteyenlere 2 alternatif daha buldum. Laird olani Apple MacBook'larda kullaniyor. Dow Corning Intel'in mobil islemcileri icin Intel ile birlikte uretilmis. Cin'den alisveris yapamayanlar siteyi kullanabilir bedava shipping.

@Do It Yourself sizde bir hareketlilik oldu mu?

Sorry for the inconvenience.
Because some place are in outbreak in China area, a lot of parcels are delay to clear the customs and the airline are delay also, we have informed the Manager of post Office to push the shipment. Sorry for delay.

Satıcı böyle bir e-posta göndermiş. Ben beklemeyi bıraktım artık gelirse gelir gelmezse gelmez. Şu an pek ihtiyacım da yok zaten, gelmez ise daha sonra bir daha veririm sipariş.

Son düzenleme:
Satıcı böyle bir e-posta göndermiş. Ben beklemeyi bıraktım artık gelirse gelir gelmezse gelmez. Şu an pek ihtiyacım da yok zaten, gelmez ise daha sonra bir daha veririm sipariş.
Abim gelecek Amerikadan 2 ay sonra ona uygun bir macun getirtmeyi dusunuyorum artik. Zaten termal blok aldirdim uzerinde macunu ve padleri hazir. Kargodan umidi kestim.

Kargo gelecek de ne zaman Allah bilir. China Post rezilliği biraz
Abim gelecek Amerikadan 2 ay sonra ona uygun bir macun getirtmeyi dusunuyorum artik. Zaten termal blok aldirdim uzerinde macunu ve padleri hazir. Kargodan umidi kestim.
Hocam honeywelli sürme konusunda bir şey merak ediyorum da. Tam işlemci boyutu değil de azıcık dışarı taşacak şekilde falan yapıştirsak sorun olur mu

Son düzenleme:

Geri
Yukarı