Termal macun pumpout effect

• Konuyu başlatan gen2
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 1B
  • Görüntüleme 71B

gen2

Megapat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar Predator Helios 300 laptop sahibiyim ve stok termal macunu yakın bir zamanda kuruduğu için CM MasterGel maker ile değiştirdim. Değişim sonrası sıcaklıklarda 15 dereceye yakın bir düşüş yaşadım ve çok memnun oldum. Ancak maalesef bu mutluluk uzun sürmedi işlemden bir ay sonra sıcaklıklar 5 derece ve artı 2 hafta sonra bir 5 derece daha arttı. Pumpout'dan etkilenmemek için viskozitesi fazla olduğu için MasterGel maker tercih etmiştim ancak pratikte istediğim sonucu alamadım. Macun tavsiyesi (laptopta denenmiş ve pumpout yaşanmamış) veya durumla ilgili herhangi bir fikri olan arkadaşlar hoş geldiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
31*50 ile arasında 4-5 dolar fark var. Ama aynı kargo parasına iki katı boyutunda ürün alıyorsun. Olurda kullanmazsan alıcı mutlaka çıkar. Bizim Tulpar T7 v 25.1 Telegram grubunda birileri sürekli soruyor elinde fazla olan varsa alayım diye. Ama dediğim gibi 31*50 de 2 dikkatli kullanıp ziyan etmezsen 2 defa kullanmaya yetiyor. Bir defa yapıştırsan bir defalık da yedek kalıyor. Ben yine de almışken fazla almayı öneririm.

Maalesef Ali Express'te orijinal olan ya da çakma olan ayrımı var mı bilmiyorum. Sadece Ali Express'ten alan 2 kişide aynı performansı vermediğini direk kendilerinden duydum. Vergi ise ürünün fiyatı üzerinden %40 şeklindeydi. Yani kargoya vergi çıkmadı benim alış verişlerimde. Eğer kargo çok geliyorsa alacak başka arkadaşlar ile büyük boyutunu alıp ücreti tam olarak paylaşmayı deneyebilirsin.
Hocam bu ürüne tahmini ne kadar vergi çıkıyor? Aldığım boyuta göre vergi miktarı değişecek mi? Yoksa aynı mı?

Ürüne ödenen miktarın %40'ı şeklinde vergi çıktı. Ben aldıktab sonra vergilendirme de bir değişme olmadıysa kargo hariç ödediğin miktarın %40'ı çıkması lazım.

Hocam diyelim 40*80'lik olanından aldım. Ürünün iki tarafı jelatinli geliyormuş herhalde. Jelatinleri hiç açmadan kesme işlemi yapılabiliyor mu? Eğer öyleyse durduğu yerde paketinde bozulmaz açtıktan sonra. 40*80'lik olan herhalde bir 3 sene yeter bana. Kesme işlemini yaptığınız bir video vs var mı? Uygulama adımlarını açıklayabilir misiniz?

Hocam diyelim 40*80'lik olanından aldım. Ürünün iki tarafı jelatinli geliyormuş herhalde. Jelatinleri hiç açmadan kesme işlemi yapılabiliyor mu? Eğer öyleyse durduğu yerde paketinde bozulmaz açtıktan sonra. 40*80'lik olan herhalde bir 3 sene yeter bana. Kesme işlemini yaptığınız bir video vs var mı? Uygulama adımlarını açıklayabilir misiniz?

Jelatini kaldırmadan kestim bende. Çiplerin boyutundan 1 mm daha küçük olacak şekilde kestim. Tek tarafın jelatinini çıkarıp çipe yapıştırdım. Yapışması için hafifçe ovarak bastırdım. Sonradan içinde gelen sticker ile diğer tarafın jelatinini çıkardım. Kullanmadığın bölüm yine jelatin arasında kalıyor.

Jelatini kaldırmadan kestim bende. Çiplerin boyutundan 1 mm daha küçük olacak şekilde kestim. Tek tarafın jelatinini çıkarıp çipe yapıştırdım. Yapışması için hafifçe ovarak bastırdım. Sonradan içinde gelen sticker ile diğer tarafın jelatinini çıkardım. Kullanmadığın bölüm yine jelatin arasında kalıyor.
Anladım. Tamamdır o zaman güzelce paketlesek dayanır uzun süre diye düşünüyorum.

31*50 ile arasında 4-5 dolar fark var. Ama aynı kargo parasına iki katı boyutunda ürün alıyorsun. Olurda kullanmazsan alıcı mutlaka çıkar. Bizim Tulpar T7 v 25.1 Telegram grubunda birileri sürekli soruyor elinde fazla olan varsa alayım diye. Ama dediğim gibi 31*50 de 2 dikkatli kullanıp ziyan etmezsen 2 defa kullanmaya yetiyor. Bir defa yapıştırsan bir defalık da yedek kalıyor. Ben yine de almışken fazla almayı öneririm.

Maalesef Ali Express'te orijinal olan ya da çakma olan ayrımı var mı bilmiyorum. Sadece Ali Express'ten alan 2 kişide aynı performansı vermediğini direk kendilerinden duydum. Vergi ise ürünün fiyatı üzerinden %40 şeklindeydi. Yani kargoya vergi çıkmadı benim alış verişlerimde. Eğer kargo çok geliyorsa alacak başka arkadaşlar ile büyük boyutunu alıp ücreti tam olarak paylaşmayı deneyebilirsin.

Hocam 31*50 boyutunda olan, CPU + GPU için 2 kez kullanabiliyorum değil mi? Sadece biri için değil?

Bir de amazondan 20 gramlık k5 pro macun alsam o ne kadar götürür beni?

Son düzenleme:
Anladım. Tamamdır o zaman güzelce paketlesek dayanır uzun süre diye düşünüyorum.

Hocam 31*50 boyutunda olan, CPU + GPU için 2 kez kullanabiliyorum değil mi? Sadece biri için değil?

Bir de amazondan 20 gramlık k5 pro macun alsam o ne kadar götürür beni?
Honeywel 31*50 gpu+cpu ya 2 kez rahatlıkla yetiyor.

K5pro hiç kullanmadım. Ne kadar yeterli olur bilmiyorum malesef. Ama fotoğrafta gördüğüm kadarıyla 20 gramlık yeter gibi geliyor.

Honeywel 31*50 gpu+cpu ya 2 kez rahatlıkla yetiyor.

K5pro hiç kullanmadım. Ne kadar yeterli olur bilmiyorum malesef. Ama fotoğrafta gördüğüm kadarıyla 20 gramlık yeter gibi geliyor.
20 gramı tek seferde kullanır mıyım ki?

Amazon.com.trden aldım hocam
Hocam selamlar. K5-pro'yu aldıktan sonra hangi cihaza uyguladınız ve ne kadar macun harcadınız bilgi verebilir misiniz rica etsem? 20 gram tahmini kaç kez kullanılabilir onun hesabını yapmaya çalışıyorum da. Cihazınızın sökülmüş ve macun uygulanmış görüntüsü varsa onu da atabilirsiniz ne kadar sürdünüz vs görmek için.

Yıllardır süren bekleme durumundan artık sıkıldım. Kafamdaki birkaç soru işaretini aydınlatırsam sıvı metale geçeceğim. Sorum şu: Dik olarak çantada sık sık taşımam sıvı metalde aldığım önlemler ile sorun çıkarır mı?

Yıllardır süren bekleme durumundan artık sıkıldım. Kafamdaki birkaç soru işaretini aydınlatırsam sıvı metale geçeceğim. Sorum şu: Dik olarak çantada sık sık taşımam sıvı metalde aldığım önlemler ile sorun çıkarır mı?
Ben kullanıyorum bir sorun olmadı ama yeterince güvenlik önlemi aldım.

Ben kullanıyorum bir sorun olmadı ama yeterince güvenlik önlemi aldım.
Ben de alacağım hocam ama taşıma yapacağım için örnek videolar gibi yapmalıyım yoksa atıyorum kapton bantı 2-3 cm daha mı geniş tutmalıyım? Biraz daha ayrıntılı anlatabilir misiniz?

Son olarak hangi laptop ile kullanıyorsunuz? Eskiye göre sıcaklık ve frekans değerler fan devri sabit varsayarsak iç açıcı mı? 10750H ve GTX 1660 Ti için Acer Nitro 5 2020 kasa için kullanmayı düşünüyorum.

Geri
Yukarı