Aşı olmamak için geçerli sayılabilecek nedeni olan kişi sayısı çok az. Çipli aşı yaptıklarını düşünen dolu... İkna da olmuyorlar. Aşı olanlar zaten uyandıklarında Windows 11 veya BioNTech logosu görüyor (!). Biraz daha bilinçli olunsaydı muhtemelen zorlama yöntemini tercih etmezlerdi.
Geçerli sayılabilecek neden istememek? Yeterli bir neden bence. Aşının faydalı olduğu kanıtlandı ve isteyen yaptırıyor istemeyen de yaptırmayabilir. Kimse başkasının vücudu üzerinde hak sahibi değildir, onu bir şeye zorlayamaz. Sigara sağlığa zararlı o zaman yasaklayalım demek gibi bir şey. Şimdi sen yazmadan söyleyeyim evet aynı şey.

Araştırma sorgulama dediğin bu mu? İlkelsin. Öyle tek başına yapabileceğin basit bir sorgulamayla aylarca binlerce kişinin uğraştığı insanlığı kurtaracak aşıyı tek cümleyle yerin dibine gömemezsin. 6 ayda bulunduysa buna gayet de teknoloji derim. Eski bilim ile yeni aynı mı? Açlıktan ölenler için pandemi ilan edelim istersen. Ne boş yaptın ya.

Hiç mantıklı bir açıklamanız yok. Ama aşı için çok var. Bu aşının sizinle zıt bir yanı olmadığı yüzlerce kez kanıtlandı, neden hala istemiyorsunuz anlamıyorum.
Aynen kanka, ilkelim. 2 yıl sonra göreceğim ben sizi aşı savunucuları.

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçerli sayılabilecek neden istememek?
Düşündükleri şeylerin çoğunun aslında yanlış olduğunu belirtmek istedim. İstemediklerini belirtmek bile geçerli bir nedendir ama aşı olanın üçüncü kolunun çıkacağını düşünmek geçersiz bir neden. Çip olduğunu düşünen dolu. Şaka gibi.
Kimse başkasının vücudu üzerinde hak sahibi değildir, onu bir şeye zorlayamaz.
Sinema ve stadyum gibi yerler için aşıyı zorunlu tutmak, zorlama oluyor. Eğlence olmasa da olabilir diyebilirsiniz belki ama markete girmek için de aşı zorunlu denseydi pek de bir fark olmazdı. Hakkınız olan bir şey için zorla gönüllü olan bir şeyi şart koşuyorlar. Bunun sebebi de bilinçsizce maske takmadan dolaşan kişiler. Diğerlerinin fikirlerini de değiştiriyorlar. Hatta aşı olacak birini bile saçma bir nedenle caydırıyorlar.

Düşündükleri şeylerin çoğunun aslında yanlış olduğunu belirtmek istedim. İstemediklerini belirtmek bile geçerli bir nedendir ama aşı olanın üçüncü kolunun çıkacağını düşünmek geçersiz bir neden. Çip olduğunu düşünen dolu. Şaka gibi.

Sinema ve stadyum gibi yerler için aşıyı zorunlu tutmak, zorlama oluyor. Eğlence olmasa da olabilir diyebilirsiniz belki ama markete girmek için de aşı zorunlu denseydi pek de bir fark olmazdı. Hakkınız olan bir şey için zorla gönüllü olan bir şeyi şart koşuyorlar. Bunun sebebi de bilinçsizce maske takmadan dolaşan kişiler. Diğerlerinin fikirlerini de değiştiriyorlar. Hatta aşı olacak birini bile saçma bir nedenle caydırıyorlar.
En büyük problem sanırım halkımızın ve dünyadaki çoğu kişinin bilinçsizliği. İnsanlar gram fikirleri olmayan alanlarda, dünyanın en önde gelen kişilerin dediklerini eleştirebilir seviyede sanıyorlar kendilerini. Herkesin bence haddini bilmesi gerekli, fikir belirtmek ayrı bir şey. Benim dediğim; fikir belirtenler değil, kendilerini bu kişilerden üstün görüp o kişileri yalanlayanlar.

Dediğiniz gibi hâlâ aşının kısır edici ya da çip taşıyan bir şey olduğunu sananlar var.

En büyük problem sanırım halkımızın ve dünyadaki çoğu kişinin bilinçsizliği. İnsanlar gram fikirleri olmayan alanlarda, dünyanın en önde gelen kişilerin dediklerini eleştirebilir seviyede sanıyorlar kendilerini. Herkesin bence haddini bilmesi gerekli, fikir belirtmek ayrı bir şey. Benim dediğim; fikir belirtenler değil, kendilerini bu kişilerden üstün görüp o kişileri yalanlayanlar.

Dediğiniz gibi hâlâ aşının kısır edici ya da çip taşıyan bir şey olduğunu sananlar var.
Bir olaydaki verileri konuşabilmek için uzman olmaya gerek yok. Mesela bir aşı üretilse 1000 kişiden 50 kişide işe yarasa bunun çok işlevsel olmadığını söylemek için aşı uzmanı veya virolog olmam gerekmiyor, eldeki veriyi yorumluyorum. Gidip aşıyı üretene bak şu maddeyi fazla koymuşsun şunun şurasını yanlış yapmışsın diyebilmem için uzman olmam gerekiyor. İnsanların aşıyla ilgili tereddütü varsa düzgün bir şekilde anlatılmalı, gereksiz zorluklar çıkarılmamalı. İnsanları bir şeye zorlarsanız ters teper. (Aşının koruyucu olduğunu düşünüyorum, herkesin kendi bedeni üzerinde yapılcak işleme karar verebilecek zekası ve özgürlüğü vardır.)

Aşı olmuyorsan otur evinde güzel kardeşim. Sosyalleşmek insanlarla etkileşimde bulunmak senin neyine. İnsanları ve kendini riske atıyorsun. Senin gibiler yüzünden devam ediyor pandemi.

Desteklediğim karardır. Bununla kalmayıp her türlü yere girmeleri kısıtlanmalı, Fransa ve Almanya'da olduğu gibi.

Aşı karşıtı = Dünya düzdür diyendir benim gözümde. Bu kadar basit.

Hastaneye yatmayı engelliyor, ölümü engelliyor. Aşıyı geçtim, hiçbir ilaç dahi %100 tedavi sağlayamaz.
Aşılı bünye de varyant oluşmasını nispeten engelliyor. Aşısız insanın vücudunda mutasyon geçirme olasılığı çok daha yüksek, çünkü virüs kendine yaşayacak ve evrimleşecek alan buluyor.

Şu anki imkanlarla en etkili yöntem aşı.
Onları zaten yazdım. Sadece o yazdığım şeyi alıntılamanız garip.

Geri
Yukarı