The Last of Us part 1 ne durumda?

İşletim sistemi
Windows 10
Oyun ilk haline göre kısmen düzelmiş. Gölgelendiricileri yüklemesi çok uzun sürmedi. CPU kullanımı hala yüksek. Bazen %90'ı bile görüyor.

Ben oyunu bitirmek üzereyim. i5 12400F ve RTX3060 12 GB OC ile oynuyorum. Yüksek ayarlarda gayet akıcı.

Ben oyunu bitirmek üzereyim. i5 12400F ve RTX3060 12 GB OC ile oynuyorum. Yüksek ayarlarda gayet akıcı.

Bakın masaüstü olan RTX kartlarda sorun olmaz. Çünkü genelde 8 ve üstü ekran katına sahipsiniz. Ama bu oyun 6 GB ekran kartlı laptop veya masaüstünde oynatır mı oynatır sadece zorlar. Ben 80 FPS alıyorum yüksekte buna rağmen FPS düşüşleri olabiliyor kaplamalar gidebiliyor. İlk çıktığı zamana göre iyi mi iyi ama genel olarak sorunlar devam ediyor.

Bakın masaüstü olan RTX kartlarda sorun olmaz. Çünkü genelde 8 ve üstü ekran katına sahipsiniz. Ama bu oyun 6 GB ekran kartlı laptop veya masaüstünde oynatır mı oynatır sadece zorlar. Ben 80 FPS alıyorum yüksekte buna rağmen FPS düşüşleri olabiliyor kaplamalar gidebiliyor. İlk çıktığı zamana göre iyi mi iyi ama genel olarak sorunlar devam ediyor.
Evet zaten ekran kartının ortalama 7.8 gb ramini kullanıyor. Bunu laptop ta düşünürsek 6gb da droplar yaşanabilir.

Haklısın dostum 6 GB 2060 ile 50-60 FPS oynuyorum.

Evet zaten ekran kartının ortalama 7.8 GB RAM'ini kullanıyor. Bunu laptop ta düşünürsek 6 GB da droplar yaşanabilir.

Hocam drop yok ama 50-60 FPS oynayabiliyorum ve Ryzen 5 1600 ile cok darbogaz oluyor belki islemci yüksek olsa darbogazsız 70-80 FPS oynarım.

Oyun ilk haline göre kısmen düzelmiş. Gölgelendiricileri yüklemesi çok uzun sürmedi. CPU kullanımı hala yüksek. Bazen %90'ı bile görüyor.

Hocam Ryzen 5 1600 AF var işlemci Full kullanımda ekran kartı zaten darbogaz yapıyor 70 80'lerde kullanıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı