The Witcher oyun evreninde Triss mi, yoksa Yennefer mı Geralt'ı daha çok seviyor?

Konu eski ancak olaya geniş bir açıdan bakmak istedim. Eğer sadece üçüncü oyun oynanıp karar verilecekse belki oyunda okunmuş belgelerle vs. Yennefer seçimi yapılabilir, o yönden ağır basması muhtemel ama her şekilde Triss'in daha tatlı bir karakter olarak dizayn edilmiş olması da Triss seçimi yaptırtabilir. Bu açıdan bakıldığında sadece üçüncü oyun oynanmışsa gerçekten zor bir seçim.

Eğer sadece oyunlar oynanmışsa birinci ve ikinci oyunun etkisiyle Triss seçimi yapılması daha muhtemel ancak yine oyunlardaki belgeler okunup çeşitli NPC etkileşimleri ile Geralt'ın Yennefer ile olan ilişkisi öğrenilebilirse üçüncü oyunda Yennefer seçimi yapılması Triss ihtimalinden daha düşük olsa da mümkün (şahsen ben bu yönden ilerlemiştim
ayrıca Triss'in Loc Muindeki olaylarda Geralt'ı kullanmış olmasını hesaba katarsak Triss'den soğumadım değil)
.

Eğer kitaplar okunmuş ve tüm oyunlar dikkatlice oynanmışsa seçim tabi ki belli: Yennefer, en azından bu şekilde olan oyuncuların neredeyse tamamının yaptığı seçim bu şekilde.
Yukarıda birisi Geralt'ın linç esnasında yaralandığında Yennefer'in kaçmaya çalıştığını ve Triss'in de Geralt'ı kurtarmaya çalıştığını söylemiş. Yanlış. Yennefer orada tüm gücünü tüketmiş vaziyette canı pahasına Geralt'a ulaşmaya çalışıyordu ve bu sırada Triss kaçmaya çalışırken ona korkak olduğuna dair bazı ithamlarda bulunmuştu ve bir şekilde Triss'i kalmaya ikna ederek kalabalığın üzerine ateş yağdırmasını sağlamış hem Geralt'ı hem Yennefer'ı kurtarmıştı. Bu kısım zihnimde biraz bulanık çünkü kitapları okuyalı 5 yıl kadar oluyor ama aşağı yukarı böyle gerçekleştiğinden eminim.

İlk iki oyunda Triss'le ilişkiye girmek konusunda her fırsatı değerlendirmiş birisi olarak kitapları okuduktan sonra kesinlikle Yennefer'dan asla şaşmadım.

Konu eski ancak olaya geniş bir açıdan bakmak istedim. Eğer sadece üçüncü oyun oynanıp karar verilecekse belki oyunda okunmuş belgelerle vs. Yennefer seçimi yapılabilir, o yönden ağır basması muhtemel.

Bence muhtemel değil hocam çünkü düşünüyorum eğer sadece 3. oyunu oynasaydım yüksek ihtimal Yennefer'ın agresif, itici tavırlarına ve triplerine dayanamazdım. Arkadaş oyuna göre demiş zaten oyuna göre her türlü Triss hangisi oynanmış olursa olsun ama kitaplara göre Yennefer, zaten kitaplarda Triss komşu kızı resmen.

Bence muhtemel değil hocam çünkü düşünüyorum eğer sadece 3. oyunu oynasaydım yüksek ihtimal Yennefer'ın agresif, itici tavırlarına ve triplerine dayanamazdım. Arkadaş oyuna göre demiş zaten oyuna göre her türlü Triss hangisi oynanmış olursa olsun ama kitaplara göre Yennefer, zaten kitaplarda Triss komşu kızı resmen.
Sadece 3. oyuna bakarsanız Yennefer'ın agresif tavırlarından ve Triss'in tatlı hallerinden etkilenip Triss'i seçebilirsiniz fakat Witcher hikayesinde kesinlikle Yennefer. Zaten Villentretenmerth (Kurtardıkları Altın Ejderha) Yennefer ve Geralt'a birbirleri için yaratıldıklarını söylemişti.

Triss Geralt'ın yanında çocuk gibi kalıyor.Geralt gibi ağır bir karaktere fazla uymuyor.Yen daha ağır bir karakter olduğu için Geralt'a daha çok yakışıyor.
Oyunda cinin etkisini kaldırdığımızda bile bize olan sevgisi devam ediyor.Ayrıca 3. Oyun Yennefer'a göre tasarlanmıştı.Triss sahneleri baya azdı.Oyuncular itiraz edince dengelemeye çalışıldı.Ayrıca Triss Ciri'yi kardeşi gibi görüyor.Yen ise Ciri'yi kızı olarak görüyor.Geralt'ta baba rolünü üstleniyor.Bu yüzden de Geralt & Yen ilişkisi daha sağlıklı oluyor.
arkadaşın bu betimlediği yen kişiliğine ben de felaket biten bi insanım tam bana göre diyodum hayatımda da bu yonde ilerliyodum hep. tip olarak da karakter olarak da yenin apaynısı biriyle beraberdim ve cidden agirligimin yanina yakisir biriydi ama 6 yılın sonunda hiç beklemedigim bi şekilde o karakterinin tam tersi sekilde beni aldatti. sırf bu yuzden 1+1 evde bicir bicir dolanan trissi seciyorum artik

arkadaşın bu betimlediği yen kişiliğine ben de felaket biten bi insanım tam bana göre diyodum hayatımda da bu yonde ilerliyodum hep. tip olarak da karakter olarak da yenin apaynısı biriyle beraberdim ve cidden agirligimin yanina yakisir biriydi ama 6 yılın sonunda hiç beklemedigim bi şekilde o karakterinin tam tersi sekilde beni aldatti. sırf bu yuzden 1+1 evde bicir bicir dolanan trissi seciyorum artik
Yaktım.

Valla gece gece bi tuhaf hissettirdi hocam.

ilk bitirişimde trissle bitireceğim, soguk nevale yenneferla ugrasamam. 2. Oynayisimda hikayeye ve kitaplara uygun gitmeye calisirim ama triss bence daha iyi bir seçim

Geri
Yukarı