TikTok kapatılmalı mı?

%10 mu daha önemli yoksa %90'ın kötü etkileri mi?

Bu arada yasaklansın veya yasaklanmasın demiyorum.

Dediğim gibi, her ne kadar kaliteli içerik üretenlerin sayısı az olsa da, TikTok'u bir gelir kapısı olarak kullananlar da var. Aslında TikTok'un bu kadar göze batmasının nedeni, kullanıcıyı nereden vuracaklarını iyi biliyorlar. Mesela genç bir kızın ettiği tuhaf dans, normal komik bir videodan daha fazla ilgi görebiliyor.

TikTok kullanıyorum sevdiğim içeriklerin büyük çoğu oradan çıkıyor. Aradığım müzik türü de oradan çıkıyor. Yasaklansa daha iyi olabilir aslında en azından Türk kitleden kurtulmuş olurum. VPN'le de girerim.

Yıllardır TikTok kullanıyorum. Keşfetimde ne dans eden kızlar, ne de yayında dilenen tipler var.

Zaten algoritma ne izlersen onu çıkarır karşına. Bende sürekli yabancı içerikler (teknoloji, gündem, spor) çıkıyor.

Aynı videoları çekenlerden Instagram'da da var. Karşına çıkmıyor izleyip beğenmediğin için. Bir kitle var, tamamen sürü psikolojisi ile kapatılmasını istiyor...

Kapatılınca hiçbir şey değişmeyecek. Aksine kapatıldığında sıra yavaştan YouTube ve X'e (Twitter) gelecek.

Size ne kardeşim ? İsteyen orasını açar isteyen dans eder isteyen istediğini yapar, seni rahatsız ediyorsa izlemezsin, engellersin, algoritmada sana o tarz videoları göstermez ya da gidersin direkt tiktok kullanmazsın. Seni irrite eden her şeyi yasaklayalım mı bu nasıl mantık ?

Size ne kardeşim ? İsteyen orasını açar isteyen dans eder isteyen istediğini yapar, seni rahatsız ediyorsa izlemezsin, engellersin, algoritmada sana o tarz videoları göstermez ya da gidersin direkt tiktok kullanmazsın. Seni irrite eden her şeyi yasaklayalım mı bu nasıl mantık ?
Nefret ettikleri malum siyasi kitleden hiçbir farkları yok 😅

Size ne kardeşim? İsteyen orasını açar isteyen dans eder isteyen istediğini yapar, seni rahatsız ediyorsa izlemezsin, engellersin, algoritmada sana o tarz videoları göstermez ya da gidersin direkt TikTok kullanmazsın. Seni irrite eden her şeyi yasaklayalım mı bu nasıl mantık?

Hocam ben sadece yasaklanmalı mı? Diye soru sordum. Sizin görüşlerinizi merak etmiştim. TikTok'ta bilgi videosunun çıkmasını istesem de bir işe yaramıyor algoritması çalışmıyor ki.

Nefret ettikleri malum siyasi kitleden hiçbir farkları yok 😅

Nefret ettiğimi veya sevmediğimi kim söyledi?

Kapatılabilir. Ama kapatılacağını sanmıyorum. Farklı bir bakış açısı sunayım bu tarz( bağımlı )insanların çok olduğu bir platform zaten var. Ve insanlar bu videolara mecbur olmamasına rağmen bu videoları bir şekilde izliyorlar. Otobüste, işte, evde, bazen arkadaşlarla bile otururken kısacası her yerde. Bu tutumu yargılamak yerine bunun üzerinden kitleyi etki altına alarak kendi finansal özgürlüğünüzü sağlamak gayet mümkün. Demek istediğim gidin TikTok çekin veya canlı yayında para dilenin değil. Bu kitleye hitap edin. Bu kitleyi lehinize kullanın. Reklam, sosyal medya yöneticiliği, kurgu, editörlük vs. farklı düşünün. İyi Sosyaller.

Tiktok benim açımdan gayet güzel bir uygulama. Giriyorum, haber, teknoloj, ne bileyim marangozlar falan çıkıyor karşıma. Tam istediğim gibi yani. Uygulama gerçekten benim gibilere güzel. Ama ülkenin en dibindeki insan kullandığı zaman kötü oluyor. Uygulama kaldırılmasın da uygulama içinde değişiklikler yapılmalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı