Tıp okumak

ibrahimsenn

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Hayat kadını.
10.sınıfın başlarındayım ve tıp okumak istiyorum. Ailem destekliyor özel okula geçeceğim 10.sınıfın 2.döneminde sıkı çalışmayı düşünüyorum. Pek ders çalışmadım bu zamana kadar ama bundan sonra hayalimi gerçekleştirmek istiyorum. Sizce geç mi yoksa zamanı mı tıpı hiç düşünmeyim bile mi? Değerli bilginiz için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çalışırsan her şey mümkün. Ama ertelemişsin şimdiden. O 10. sınıfın 2. dönemi olur sana 12. sınıfın 2. dönemi. Bir bakmışsın ÖSYM'nin şekerini yerken sonuçlarına bakıyorsun.

Erteleme değil yarın başlıycam ama yeterli bir zamanım var mıdır yani daha 10.sınıfım değil mi?

Daha yolun başındasın yani yeteri kadar zamanın var. Düzenli, programlı ve verimli bir şekilde çalışırsan tıp kazanamaman için hiçbir sebep göremiyorum.

Erteleme değil yarın başlıycam ama yeterli bir zamanım var mıdır yani daha 10.sınıfım değil mi?
Diyorum ya sıkı çalışmayla sadece ölüyü canlandıramazsın. :D Uzun soluklu maratonlarda tek düşmanın sıkılmak olur. Onu da ufak motivasyon videolarıyla, izlediğin tıp temalı filmlerle desteklersin. Özel okula gidersen rehberlerden faydalan. Hocalarının başının etini ye. Okul özel olduğu için hocalar ilgilenmek zorunda. Ben de özel lise mezunuyum, keşke tekrar liseyi okusam diyorum bazen.

Kısaca, çalış, anlamadığını sor ve bol bol denemelere gir.

Ben 69 ortalama ile (lise sonda herkese 90 üstü vermişlerdi) tıp kazandım 2 yıl mezuna bırakarak. Kesinlikle geç değil. 4 yıl iyi bir çalışmayla 1 yıla rahatlıkla sığıyor. Mezun olduğum sene 200bin, bir yıl sonra 38 en son da 6 bin yapıp tıpa gittim ve şu an 4. sınıf staj. Dr olarak yazıyorum sana. Gidemeseydim de muhtemelen üzülmezdim çünkü çalıştım kapasitemi gördüm ve denedim diyecektim en azından.Yani eğer gerçekten istiyorsan ben kesinlikle öneririm ne kadar erken başlarsan o kadar iyi ve asla geç değil.

Ben 69 ortalama ile (lise sonda herkese 90 üstü vermişlerdi) tıp kazandım 2 yıl mezuna bırakarak. Kesinlikle geç değil. 4 yıl iyi bir çalışmayla 1 yıla rahatlıkla sığıyor. Mezun olduğum sene 200bin, bir yıl sonra 38 en son da 6 bin yapıp tıpa gittim ve şu an 4. sınıf staj. Dr olarak yazıyorum sana. Gidemeseydim de muhtemelen üzülmezdim çünkü çalıştım kapasitemi gördüm ve denedim diyecektim en azından.Yani eğer gerçekten istiyorsan ben kesinlikle öneririm ne kadar erken başlarsan o kadar iyi ve asla geç değil.
2 yıl az mı be hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı