Tofaş Doğan arabaya saygı göstermeyenler

Sen bir de kaza yapınca gör teneke mi değil mi?
Çok sağlam demedim ki.
Arabaya saygı gösterildiğini ilk defa duydum, teneke diyenler doğru söylüyor. Gram güvenliği olmayan beş kuruş etmez bir araç kızmayın sakın, ben küçükken o arabada bir kaza yaptım, arkadan gelen birisi bize 50-60 ile vurdu, arabanın arkası kağıda döndü. O arka tarafta olan biri ya ağır yaralanmış ya ölmüştü, ayrıca istisnalar kaideyi bozmaz, o arabanın genel kullanıcı kitlesi belli.
Başlık düzenlenmiş.

Merhaba. Benim hayalimdeki araba Tofaş Doğan. Ve bu hayalime saygı göstermeyenlerden bıktım. Aklınıza hemen trafik magandası olan halk içinde "apaçi" olarak tanımlanan kişiler gibi birisi değilim. Arabanın görünüşünü, duruşunu ve başka özelliklerini çok seviyorum. Ve insanlara bunu söyleyince teneke, eski, yavaş gibi söylemler duyuyorum. Bu durum sosyal medya için de geçerli. İnsanlar fikirlere ne kadar saygısız. Bunları diyen kişilerin zeka seviyelerini biraz konuşunca anlıyorsunuz. Tofaş'la Mercedes'i, BMW'yi karşılaştırıyorlar. Gerçekten komik veya abartı gelebilir ama çevremde böyle insanlar var. Siz olsanız bu kişilere nasıl cevap verirsiniz?
Ben de Tofaş hastasıyım. Onları takma kafana, istediğini yap.

Merhaba. Benim hayalimdeki araba Tofaş Doğan. Ve bu hayalime saygı göstermeyenlerden bıktım. Aklınıza hemen trafik magandası olan halk içinde "apaçi" olarak tanımlanan kişiler gibi birisi değilim. Arabanın görünüşünü, duruşunu ve başka özelliklerini çok seviyorum. Ve insanlara bunu söyleyince teneke, eski, yavaş gibi söylemler duyuyorum. Bu durum sosyal medya için de geçerli. İnsanlar fikirlere ne kadar saygısız. Bunları diyen kişilerin zeka seviyelerini biraz konuşunca anlıyorsunuz. Tofaş'la Mercedes'i, BMW'yi karşılaştırıyorlar. Gerçekten komik veya abartı gelebilir ama çevremde böyle insanlar var. Siz olsanız bu kişilere nasıl cevap verirsiniz?
Böyle bir hayalim olsa o BMW ile karşılaştıran gruptan çıkardım. Ama araba güzel apaçi tarzı olmadıkça ben de katılıyorum :).
Tek eksi yanı güvenlik. Arabaya artık Ayetel Kürsi okur da binerim.

Etiyopya ve Mısır'da da üretilen bu arabaların bu kadar düşkünü var mıdır merak etmiyor değilim. Tek artısı ucuz olması, en büyük eksisi de içerisindeki canların da bir o kadar ucuz olması.

@def2easy06, anca yaptığınız evde hastası, çocuğu olan insanlara genellemek gerekirse çevreye huzur vermemek, arabanın ayarlarıyla oynadığınız için de arabanın değişen yapısı gereği oluşan güvenlik zaafiyetleri yüzünden insanların hayatını tehlikeye atmak.

Benim Tofaş'ı sevememe nedenim Türk insanını bu arabayla kandırmış olmalarıdır. Zamanında ithal ikameci ekonomi politikası gereği yurtdışından gelen herşey yüksek gümrük vergileri vs. yüzünden çok yüksek fiyatlara sahipti. Bizde de orta gelir düzeyine sahip kişiler fiyatından dolayı Şahin,
Doğan almak ve uzun yıllar bu arabanın taksitlerini ödemek durumunda kaldılar.
O zamanlarda örneğin Almanya'da yaşayanlar daha ucuza Mercedes sahibi oluyordu. Bu kadar para verip bu arabaya sahip olmak Türk insanına karşı yapılmış bir ayıptır bence. Bu yüzden bu arabaya saygım yok benim.

Geri
Yukarı