TOGG Kimin, Özgün mü, Çakma Bir Proje mi?

Hahaha boş işlerse madem niye yazma gereği duymuştun ben söylediklerinin yalan olduğunu söyleyince boş iş mi oldu ? Tabiki yalandır canım kafana esene yalan demek kolay. Dediğim gibi sallayıp duruyorsun dediklerini yalanlayınca da boş iş diyorsun, valla iyiymiş.

Yapılan yatırım 15 yılda 22 milyar TL olacak. Hani 1 yılda değil 15 yılda 22 milyar TL. O da yılda 250 milyon dolara denk gelir. Yani bu yatırım da hemen yapılmıyor. Belli bir süreci var. Güzel soygunmuş güzel kafa. Biraz bakındım muhalefetin bu konuda yaptığı bir açıklama falan var mı diye ama o da yok. Yani senin yatırım komplo teorisi de çöp oldu.

Onurdan ve şereften bahsetme. Olan haberleri evirip çevirerek buraya yazıyorsun, azıcık şerefiniz olsa yalanla dolanla bişeyler kanıtlamaya çalışmazdınız.
Muhalefetin bir kovuşturma açıklamasına gerek yok.
Hukuk devletinde soygunları mahkemeler kovuşturur zaten.

Yazdığın yalanların boş iş olduğunu söylüyorum. Hem yalan hem de tali konu.
Konunun aslına dön:

1- TOGG kimin?
Yandaş firmaların.

2- Bu firmalar ne kadar yatırım yapmış?
Sıfır...

3- Peki parayı nereden bulmuşlar?
Tek adamın imzası ile 2019 rakamları ile tek kalemde 22 milyar TL, 2019 dolar kuru ile 3.8 milyar dolar.

4- Eee Dünya'da bu kadar değerli otomotiv firması çok az, nasıl göze batmayacağız?
"Olmuş birkaç vur kaçım, kahramanlıkmış suçum, sizler öyle bakarken, arkamiz sağlam koçum!"
Ye ye yee!..
Mogollar'ın şarkısını aşağıya ekliyorum. Mutlaka dinleyiverin.

5- Fabrika için yeri nereden bulmuşlar?
Devlet ne istedilerse vermiş, vermeye devam edecekmiş.

6- Personel gideri ne olacak?
Tek kişinin imzası ile o da devlet desteğinden...

7- Gelir vergisi ne olacak?
Aaa olur mu öyle şey, bizdensin... Götür!

8- Gümrük vergileri?...
Yok hemşerim, sana da mı gümrük vergisi koyacaz yaa!

9- Ya stopaj?
Yaa hâlâ vergi soruyorsun, hiçbir vergi yok kardeşim. Götür işte...

10- Sigortalar ne olacak?
Tüm primler bizden...

11- Ya arabayı satamazsak?...
O da dert mi kardeşim, alım garantisi de bizden.

Oooh kılçıksız, tertemiz vurgun...

Mizansene dayanak da "milletin adamı"ndan:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dostum bırak cahile bir şey anlatılmaz.
Vallahi doğru. 😄😄😉😉

Anlatamıyoruz böylelerine bir türlü...
Ne diye bu kadar yazıyoruz peki?
Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az...

Son düzenleme:
Abartılacak bir şey yok değil mi? Doğru, zaten çokuluslu şirketlere yıllardır üretim yapan bir sürü firma varken şimdiye kadar yerli marka olmaması tuhaf.
Ordu bile yıllarca fransız firmaya ayakçılık yaptı. Bir kesimi bundan yıllarca nemalanıp bankacılık, sigortacılık alanına bile el attılar. Mehmetçiğin parası ve emeğinin de eklenmesi ile devasa servetlerin hesabını kitabını tertemiz kapatıp huzurla hayatlarına devam ediyorlar. Tabii o işlerin hesabının verildiği günleri görmeyi umut ediyorum.
Bir tuhaflık da iktidarın TOGG'u devlet malıymış gibi ve kendi başarısı gibi lanse etmesi. Özellikle teknoloji çağında bir sürü özgün araba projesi geliştiren mühendislik ekiplerini ise yıllardır görmezden gelmesi.
Şimdi bu fabrikalar kimin? Neden sadece bu girişime tahsis ediliyor? Daha önceki projelere neden hiçbir destek verilmedi?
Neden her şey bu yandaş firmaların elinde?
Memleketin elektriği bu yandaş firmalara peşkeş çekildi, fabrikaları, ballı ihaleleri vs. say say bitiremiyoruz.
Onca tecrübeli firma varken neden sonradan olma bu yandaş firmalara bu kadar sınırsız servet aktarımı yapılıyor?
Siyasette bu tüm bu yandaşların büyümesinden pay alanlar var mı yok mu?
Bir vatandaş olarak bunları düşünmek ve sorgulamak gayet normal.
Anormal olan ise hiçbir şeyi düşünüp sorgulamadan birileri yapıyor diye doğru kabul etmek.
İnsan bunların taraftarı olsa bile sorar.

Dün akşam Beşiktaş'ın genç oyuncusu Emirhan ilkhan ile ilgili 4.5 milyon euro bedelle transferi yapılacak diye bir haber çıktı. O andan itibaren tüm Beşiktaş taraftarı yönetim kuruluna ateş püskürüyor.
Bu akşam 19.00'da Beşiktaş - sampdoria maçı var. Takip ederseniz taraftarın çoğu yönetimi istifaya çağıracak.
Aynı şeyi siyasi, ekonomik ve toplumsal çarpıklıklar karşısında yapabiliyor muyuz?
Ne yazık ki hayır.
Hiç olmazsa tepkisini, şüphelerini dile getiren insanlara neden anormal yaklaşım sergilediğinizi sorun bir kendinize.
Varsayalım ki şüphelerimiz yersiz. Ne olmuş yani; konuşan, sorgulayan insanlar olmayacak mı?
Sen güvenebiliyor musun mevcut iktidara?

Yahu kardeşim mersedes şu an bütün parçalarını kendisi mi üretiyor? Burada esas olan markadır. Nasıl BMW mersedes alman markası olarak biliniyorsa dünya da toog Türk markası Türk arabası olarak bilinecek.

Muhalefetin bir kovuşturma açıklamasına gerek yok.
Hukuk devletinde soygunları mahkemeler kovuşturur zaten.

Yazdığın yalanların boş iş olduğunu söylüyorum. Hem yalan hem de tali konu.
Konunun aslına dön:

1- TOGG kimin?
Yandaş firmaların.

2- Bu firmalar ne kadar yatırım yapmış?
Sıfır...

3- Peki parayı nereden bulmuşlar?
Tek adamın imzası ile 2019 rakamları ile tek kalemde 22 milyar TL, 2019 dolar kuru ile 3.8 milyar dolar.

4- Eee Dünya'da bu kadar değerli otomotiv firması çok az, nasıl göze batmayacağız?
"Olmuş birkaç vur kaçım, kahramanlıkmış suçum, sizler öyle bakarken, arkamiz sağlam koçum!"
Ye ye yee!..
Mogollar'ın şarkısını aşağıya ekliyorum. Mutlaka dinleyiverin.

5- Fabrika için yeri nereden bulmuşlar?
Devlet ne istedilerse vermiş, vermeye devam edecekmiş.

6- Personel gideri ne olacak?
Tek kişinin imzası ile o da devlet desteğinden...

7- Gelir vergisi ne olacak?
Aaa olur mu öyle şey, bizdensin... Götür!

8- Gümrük vergileri?...
Yok hemşerim, sana da mı gümrük vergisi koyacaz yaa!

9- Ya stopaj?
Yaa hâlâ vergi soruyorsun, hiçbir vergi yok kardeşim. Götür işte...

10- Sigortalar ne olacak?
Tüm primler bizden...

11- Ya arabayı satamazsak?...
O da dert mi kardeşim, alım garantisi de bizden.

Oooh kılçıksız, tertemiz vurgun...

Mizansene dayanak da "milletin adamı"ndan:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Vallahi doğru. 😄😄😉😉

Anlatamıyoruz böylelerine bir türlü...
Ne diye bu kadar yazıyoruz peki?
Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az...
Kanıtlasana? Yazmak kolay.

Kanıtlasana? Yazmak kolay.
Her şey çok net. Neyi anlayamadın?
Ne kanıtı istiyorsun?
Bunları yazmanın neresi kolay ayrıca? Öyle kolay olsa bu kadar rahat mali götürebilirler mi?

Koca Volvo'yu kaça aldılar biliyor musun?
1.8 milyar Dolar'a...
Sense ortada hiçbir şey yokken tek kalemde 3.8 milyar dolar yazıyorsun.

Her şey çok net. Neyi anlayamadın?
Ne kanıtı istiyorsun?
Bunları yazmanın neresi kolay ayrıca? Öyle kolay olsa bu kadar rahat Mali götürebilirler mi?

Koca Volvo'yu kaça aldılar biliyor musun?
1.8 milyar Dolar'a...
Sense ortada hiçbir şey yokken tek kalemde 3.8 milyar dolar yazıyorsun.

Tamam bu dediklerini kanıtla? Kaynak yok mu?

Tamam bu dediklerini kanıtla? Kaynak yok mu?
Siz zaten hep önünüze konanla yetindiğiniz için hiç bir şeyi araştırmaya gerek duymazsınız. Burada bile kaç defa paylaştık. Resmi Gazete linkini bu sayfada bile üçüncü kez ekliyorum. Görme sorunu mu var, anlama sorunu mu?

Bak reisinin imzasının olduğu, hala mecburen Resmi Gazete arşivinde ve resmi sitesinde duran kapı gibi belge var.

Volvo'nun satışı için de mi kaynak istiyorsun? Al o da benden. Hemi de sizin yandaş siteden olsun. Sen de "Volvo kime satıldı" gibi bir aramayla kolayca bulabilirsin:

Şu da Volvo'nun resmi bilgi sayfası. Satışı doğrulayan kurumsal bilgi. (Rakamlar olmaz tabi ki orada.)

Siz zaten hep önünüze konanla yetindiğiniz için hiç bir şeyi araştırmaya gerek duymazsınız. Burada bile kaç defa paylaştık. Resmi Gazete linkini bu sayfada bile üçüncü kez ekliyorum. Görme sorunu mu var, anlama sorunu mu?

Bak reisinin imzasının olduğu, hala mecburen Resmi Gazete arşivinde ve resmi sitesinde duran kapı gibi belge var.

Volvo'nun satışı için de mi kaynak istiyorsun? Al o da benden. Hemi de sizin yandaş siteden olsun. Sen de "Volvo kime satıldı" gibi bir aramayla kolayca bulabilirsin:

Şu da Volvo'nun resmi bilgi sayfası. Satışı doğrulayan kurumsal bilgi. (Rakamlar olmaz tabi ki orada.)
Volvonun satıldığını zaten biliyordum.

Türkiye'nin yapması gereken öncelikle halkının satın alabileceği 1.0 ve 1.2 ucuz bir araba yapmaktı. Sıfır araç almak neredeyse imkansız hale gelmişken, ilk basamak olarak elektrikli lüks araç yapmak biraz ülke gerçekliğinden kopuk bir hareket.

Her şeyi kendin üretmek mantıksız bu devirde ancak araba yapması, tasarlaması ve reklamı kolay. Zaten şemalar belli, her şey belirlenmiş bu zamana kadar. Mühendislik planları açık. Fakat iş seri üretime gelince cortlarsın. Bkz: yerli traktör Kanada'da yapılacak. :D

Fabrikalaşma zor bu işlerde, bir tecrübe oluşturmak lazım ve kısa sürede kar değil zararı göze almak gerekir.

Türkiye'nin yapması gereken öncelikle halkının satın alabileceği 1.0 ve 1.2 ucuz bir araba yapmaktı. Sıfır araç almak neredeyse imkansız hale gelmişken, ilk basamak olarak elektrikli lüks araç yapmak biraz ülke gerçekliğinden kopuk bir hareket.
Arabalar halka göre yapılmaz. Alan illaki olacaktır. Passatlar 1 milyon tl. Egea olmuş 500 bin tl. Üstelik bu elektrikli bir araç.

Volvonun satıldığını zaten biliyordum.
Eee?
Neyi bilmiyordun peki?
Nasıl soyulduğumuzu mu?

Her şeyi kendin üretmek mantıksız bu devirde ancak araba yapması, tasarlaması ve reklamı kolay. Zaten şemalar belli, her şey belirlenmiş bu zamana kadar. Mühendislik planları açık. Fakat iş seri üretime gelince cortlarsın. Bkz: yerli traktör Kanada'da yapılacak. :D

Fabrikalaşma zor bu işlerde, bir tecrübe oluşturmak lazım ve kısa sürede kar değil zararı göze almak gerekir.
Firma sahipleri hiçbir yatırım yapmadığı için her şey çok kolay.
Oooh mis gibi götürüyorlar.

Geri
Yukarı