Toplu taşımada yer vermediğim için saygısız oldum

Yok ya umurum dışı, paramı verdim hizmetimi alıyorum git evinde otur programını izle senin keyfin için keyfimi bozamam, ha gerçekten ihtiyacı vardır veririm olur böyle 80 yaşında ayakta duramaz ona veririm ama benden daha sağlam adama yer veremem.

Benzer durumu ben de yaşamıştım.Iki çocuklu kadın durdu yanımda ama iki çocuğu da ufak yaşta bebek bile değiller ve metrodaydım.Erkekler kızlardan daha çok yer veriyor diye söylenmeye başladı ki umrumda değil çünkü iki çocuğu da ufak değil di ki çok yorgundum.Böyle insanları görmezden gelmek daha mantıklı.

Gençler yaşlılara yer vermiyor da yaşlılarda gençlere iş vermiyor, kız vermiyor, ev vermiyor.. Birde böyle bir durum var o nolacak ? (röportaj adamın videosunda dedikleri gibi :D )

Partisinin canı cehenneme! Parti ile bu olayın ne alakası var?
Çoğu genç sırf bu yüzden yaşlıları sevmiyor ben de ona istinaden söyledim.
Bu yüzden de anayasal hak ile 65 yaş üstü herkes belediye otobüslerine ücretsiz biner.
Yanlış bir uygulama. Adamların işi gücü yok sırf can sıkıntısından otobüse biniyor ve bütün gün geziyor otobüsle. Bu hem belediyeye zarar, hem sana bana. Günlük kullanım sınırı getirilmeli. Gerçekten ihtiyacı olmayan binmesin. Madem gezmeye o kadar meraklılar devlet koysun bunların cebine para turlarla gezdirsin.
O yüzden yer vermek boynumuzun borcudur.
Hayır değildir. 2022 yılında telefonu lüks görecek kadar yobaz ve geri kafalı olan insanlara hiçbir şey borçlu değilim.
Bakın saygı göstermezseniz, saygı göremezsiniz.
Eşini döven adama da saygı göstereyim yoksa saygı göremem. Hayır saygı herkese gösterilmez. Hak edene gösterilir. Yobaz insanlardan saygı beklemiyorum.
Ne olursa olsun o tarz insanlar genelde bizim kadar çevik değil ve genelde belli yaştan sonra sağlık problemi yaşıyor.
O zaman devlet bu tür insanlara özel otobüs ayırsın ve onu kullansınlar. Tüm gün bedavadan gezip üstüne bana fırça atma hakkı yok.
Genç birisi de ortalama 70 yaşlarında bir dedeye yer vermedi.
Genç arkadaşımız doğru olanı yapmış.

O kadar uğraşmak istemiyorum ki hemen hemen hiç oturmam kısmen rahat bir köşeye geçerim ayakta giderim fakat bir keresinde teyzenin biri geldi " oraya ben geçeyim " diyerek beni ayakta dikildiğim yerden başka bir tarafa gönderdi :D.

@Melys benim bindigim otobus genelde bos oluyor cok sıkıntı cekmiyorum (bende konyaaltinda yasiyorum)
Hangi hatta bindiniz ki hocam? SD20 falansa bayağı kotu orasi.

SD20 değil hocam konyalatının ilersinden kepeze giden bit hat.

Taktik vereyim
Uyuma taklidi yap :D
İşe yaramıyor artık.

Sen gezip tozup yoruldun diye yaşlılar ayakta mı kalsın? Haketmişsin.
İsterse 500km ayakta kalsın umurumda değil.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı