Trojan virüsü ve hesap çalınması

Blackwind

Hectopat
Bugün sabah vakitlerinde bir program indirdim ve açıkçası dalgınlığıma da geldiğinden virüs olabileceğini fark etmedim. İlk başta tepki vermedi daha sonradan anladım virüs olduğunu hemen Defender'dan taratıp sildim. Ancak akşam Instagram hesabımın çalındığını hikaye ve post paylaşıldığını gördüm. Şimdi tekrardan PC'yi Malwarebytes ile tarayıp temizledim Google chromea bulaştığını tahmin ediyorum ancak emin olamıyorum. Tam olarak silindi mi hangi hesaplarıma erişebildiler ne yapmalıyım?

Bilgisayarınızda bulunan bütün hesaplara erişebilirler. Tam olarak silindi mi, silinmedi mi kesin olarak anlayamazsınız maalesef. Format atarsanız kesin bir şekilde silinmiş olur.

Bütün hesaplarımın şifresini de değiştirmem mi gerekiyor. Virüslü programı açmayı denediğimde chrome kapanıp açılmıştı orada bi şüphelenmiştim ama dediğiniz gibi sanırım tedbiri elden bırakmamak lazım komple format atayım.

Şifrelerimi değiştirdim ve az önce format attım. Ancak Malwarebytes ile tarattığımda tekrardan chromeda virüs buldu ancak trojan olarak görünmüyor. Emin olamadım tamamen biçimlendirdim diski ama.
1703358523301.png

Şu şekilde dosya buluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı