Trojan virüsü yedim ve hesaplarımı çalıyorlar

xGhostx

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar dün bir program indirmiştim. Bir oyun dosyadı da denilebilir exe uzantılı bir şey işte.
Açtım tepki vermedi .her neyse sildim, daha sonra dedim ki acaba virüs mü yedim arkadaşa dedim tarama yaptır .bir anti virüs programıyla dedi ama hiç oralı olmadım, bu gece az önce Steam hesabımı çaldılar. Gmail hesabıma kadar çalıyorlardı, durdum Steam'e postamı şifremi değiştirdim .Steam hesabımda ana e postamda Roblox hesabım vardı .onu da çalarlar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar dün bir program indirmiştim. Bir oyun dosyadı da denilebilir exe uzantılı bir şey işte.
Açtım tepki vermedi .her neyse sildim, daha sonra dedim ki acaba virüs mü yedim arkadaşa dedim tarama yaptır .bir anti virüs programıyla dedi ama hiç oralı olmadım, bu gece az önce Steam hesabımı çaldılar. Gmail hesabıma kadar çalıyorlardı, durdum Steam'e postamı şifremi değiştirdim .Steam hesabımda ana e postamda Roblox hesabım vardı .onu da çalarlar mı?
Şifrenizi değiştirmekte fayda var. Ayrıca etkinleştirebildiğiniz yerlerde 2 aşamalı doğrulamayı etkinleştirin.
Eklemeyi unutmuşum kaliteli bir antivirüs programıyla bilgisayarınızı taratın, eğer kesinlikle güvende olduğunuzdan emin olmak istiyorsanız format atın.

Son düzenleme:
Kaspersky ve Malwarebytes indir tam tarama yap fakat indirirken hemen bunları indirip veritabanlarını güncelleyip cihazın internetini keserek tam tarama yap.Olnazsa mecbur format sağlam virüs yemişsiniz.Steam için hemen Steam desteğe yaz daha önce aldığın oyun faturası kartının şeyini falan at onlara da.

Ciddi bir trojan yemişsiniz gibi duruyor. Tüm şifreleriniz değiştirin. Mümkün yerlerde 2 aşamalı doğrulama açmanızda fayda var. Başka bir bilgisayardan format usb'si hazırlayıp format atın. Mümkünse şuan bilgisayarınızın internetle bağlantısını kesin.

Ciddi bir trojan yemişsiniz gibi duruyor. Tüm şifreleriniz değiştirin. Mümkün yerlerde 2 aşamalı doğrulama açmanızda fayda var. Başka bir bilgisayardan format USB'si hazırlayıp format atın. Mümkünse şu an bilgisayarınızın internetle bağlantısını kesin.

Yapılması gerek en doğru hamlelerden birisi bu adımları uygulayın. Eğer format atmak gibi şansınız yoksa kaliteli antivirüs yazılımları ile tam tarama gerçekleştirin ama mutlaka tam tarama yapın.

Yeni konular

Geri
Yukarı