Trojan virüsü yedim

Kutleloove

Decapat
Daha fazla  
Merhaba,
Trojan virüsü yedim. Birisi telefon ile aradı kart bilgilerin var cart curt deyince suratına kapattım. Neticede internet alışverişlerimde sanal kart kullanıyorum, onların da limiti alışveriş yapacağım tutarda oluyor. Şimdi Discord'dan verileri atmasını istedim attığı gibi silip engelledi de neyse ki tahmin edip anında indirmiştim. Chrome'da kayıtlı şifreleri almışlar. Söylediğine göre bunu yapan kendisi değilmiş başka bir yerden indirmiş. Şimdi sorun şu, bu veriler public paylaşılıyorsa nasıl ulaşabilirim?

Sanırım Discord sunucusunda paylaşıyorlar davet atmadı. Hala çocuğa ulaşma şansım var. Çocuğu dava etsem kazanma gibi bir durumum var mı? Dava etmek yerine "davet linki at davadan vazgeçeyim" diyebilirim.

Bilgileriniz yayılmak isteniyorsa büyük ihtimalle kek sunucularında çoktan yayılmıştır bile. Bu bilgileri trojan, grabber veya başka bir yazılımla değil bir datadan aldığını düşünüyorum.

Merhaba,
Trojan virüsü yedim. Birisi telefon ile aradı kart bilgilerin var cart curt deyince suratına kapattım. Neticede internet alışverişlerimde sanal kart kullanıyorum, onların da limiti alışveriş yapacağım tutarda oluyor. Şimdi Discord'dan verileri atmasını istedim attığı gibi silip engelledi de neyse ki tahmin edip anında indirmiştim. Chrome'da kayıtlı şifreleri almışlar. Söylediğine göre bunu yapan kendisi değilmiş başka bir yerden indirmiş. Şimdi sorun şu, bu veriler public paylaşılıyorsa nasıl ulaşabilirim?

Sanırım Discord sunucusunda paylaşıyorlar davet atmadı. Hala çocuğa ulaşma şansım var. Çocuğu dava etsem kazanma gibi bir durumum var mı? Dava etmek yerine "davet linki at davadan vazgeçeyim" diyebilirim.

Elemanın Discord nickini at kendisiyle özel olarak ilgileneyim ben.

Hocam, Malwarebytes gibi bir antivirüs deneme sürümü ile tam tarama yapın. Sonra tüm virüsleri kaldırıp, tüm şifrelerinizi değiştirin.
Bilgisayarım kasmaya başlamıştı zaten format atacağım için trojen uyarısını dikkate almadım. PC'de Chrome yüklüymüş, yıllar önceki şifrelerimi Chrome sayesinde almışlar. Öneri için teşekkür ederim.
Bilgileriniz yayılmak isteniyorsa büyük ihtimalle kek sunucularında çoktan yayılmıştır bile. Bu bilgileri trojan, grabber veya başka bir yazılımla değil bir datadan aldığını düşünüyorum.
Chrome'daki kayıtlı şifreleri almışlar. Antivirüs trojen tespit etti. Bunlar mesele değil kız arkadaşımın fotoğrafları falan alınmış mı onu anlamam yeterli. Dava ile gözünü korkutup sunucuya girsem, hackleyen kişiye ulaşsam başka bir şeye ihtiyacım yok.
Elemanın Discord nickini at kendisiyle özel olarak ilgileneyim ben.
17 yaşında çocukmuş kendince eğleniyor tüm hackerların Discord id vb. bilgilerini aldım kendi verilerimi sildirttim şimdi geriye kaldı format atma ve şifreleri değiştirme. Aslında bir cezayı hak ediyorlar da bu korku onlara yeter. Bana da ders olsun.

Son düzenleme:
17 yaşında çocukmuş kendince eğleniyor tüm hackerların Discord ID vb. bilgilerini aldım kendi verilerimi sildirttim şimdi geriye kaldı format atma ve şifreleri değiştirme. Aslında bir cezayı hak ediyorlar da bu korku onlara yeter. Bana da ders olsun.

Hocam bence silmemişlerdir.
Siz bir kişinin bilgisini çekip sildim deyip neden silesiniz ki?

Hocam bence silmemişlerdir.
Siz bir kişinin bilgisini çekip sildim deyip neden silesiniz ki?
Çok da mühim değil çünkü tüm şifrelerimi zaten değiştirmeyi düşünüyordum. Veri ihlali yapmış olan birkaç sitede üyeliğim vardı, uyarı alıyordum. Zaten ilk iş e-Devlet gibi şifrelerimi değiştirdim. Daha sonra da işimin Google ve cloud hesaplarını vs. değiştirdim. 400'den fazla kayıtlı olduğum site varmış. Her birine farklı şifreler verip kayıt etmek zorlu oldu ancak bu defa herhangi bir şekilde hacklenme olasılığım bulunmadığı bir yere kayıt ettim ki şifreleri kontrol edebileyim. Uzun ve yorucu bir süreçti ancak artık hiçbir riskim kalmadı. İşin komik yanı zaten trojan virüsünü yediğim an fark etmiştim. Discord'uma erişmeye çalıştılar ve kamera seçmem istendi. Sanal kamera sürücüsünü seçtiğim için kamerama erişememişler. Sunucularına girip tüm verileri kontrol ettim. Zaten benim için riskli üç şey vardı. Biri şifrelerdi, önemli olanlarda 2 adımlı doğrulama olduğu için sorun çıkmadı, diğeri kart bilgileriydi ancak fiziksel olmayan alışverişlerde sanal ve hayalet kart kullandığım için çekim yapamazlardı (Netflix vb. uygulamalar için ayrı ayrı sanal kartım var, abonelik fiyatı değişirse diye. Her kartın limiti hizmet tutarıyla aynı. Çalabilecekleri kart da 10.8TL'lik hosting hizmeti için olan karttı, sıkıntı değildi), en önemlisi de sevgilimin fotoğraflarıydı onları da almaları pek mümkün değil neticede harici diskteydi ve 270gb veriyi 4 saatte yükleyebilecek bir internet hızım bulunmuyor :)) Silmeseler de sıkıntı değil 17 yaşında çocuklar sonuçta, o korku onlara yeter. Şimdi ter temiz şifre için teşekkür ediyorum kendilerine.
Bu arada bilgisayara format atmıştım. Ne idüğü belirsiz bir yerden yine virüs yedim nasıl olduğunu dahi anlamadım da Avast, Kaspersky ve Windows Defender ile tarama yapıp temizledim. Galiba format diskini aldığım adamda bir sıkıntı var. 5 yıldır aynı disk ile format atıyordum, bunu öğrenmem de iyi oldu. Aydınlanmış gibiyim :)
(Aynı diski kullanma sebebim flaş bellek değil de hard disk olması. Hem hızlı formatlıyor hem de tüm windows sürümleri ve gerekli olan programlar diskin içinde. All in one yani)

Bilgisayarım kasmaya başlamıştı zaten format atacağım için trojan uyarısını dikkate almadım. PC'de Chrome yüklüymüş, yıllar önceki şifrelerimi Chrome sayesinde almışlar. Öneri için teşekkür ederim.

Chrome'daki kayıtlı şifreleri almışlar. Antivirüs trojan tespit etti. Bunlar mesele değil kız arkadaşımın fotoğrafları falan alınmış mı onu anlamam yeterli. Dava ile gözünü korkutup sunucuya girsem, hackleyen kişiye ulaşsam başka bir şeye ihtiyacım yok.

17 yaşında çocukmuş kendince eğleniyor tüm hackerların Discord ID vb. bilgilerini aldım kendi verilerimi sildirttim şimdi geriye kaldı format atma ve şifreleri değiştirme. Aslında bir cezayı hak ediyorlar da bu korku onlara yeter. Bana da ders olsun.

Bana Discord verin özelden atın. Ona güzel bir format yedireyim 😊

Geri
Yukarı