Trojan virüsü yedim

MacMilan

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Dün öğlen saatlerinde dolaylı yoldan bir oyun için mod indirirdim. Ardından Windows Defender indirdiklerimin riskli olduğunu söyleyip kaldırmamı söyledi ve hemen akabinde kaldırdım. Dün gece saat 23:00'dan beri maillerime sürekli şifre sıfırlama mesajları geldi. Hesapların şifrelerini değiştirip Windows'un yüklü olduğu C diskime format attım (D diski duruyor). Şu anda da bilgisayarımı Windows Defender'la birlikte taradım ve hiçbir virüs vs. bulunmadı. Fakat bu gece gelen dediğim mailler Outlook hesabıma geliyordu. Sabah oldu ve format atıp üzerinden 6 saat geçtikten sonra bu sefer Gmail hesabımın telefon doğrulama aktivasyonunun kaldırıldığına dair mesaj geldi. Hemen el atıp onu da düzelttim ve bu iki mail uygulamalarının kendi Authenticatorlarını aktif ettim. Korkum o ki bir daha taciz edilir miyim? Böyle bir olay başına gelip de tecrübesi olan varsa benimle tartışabilir mi? Bir de şifre sıfırlama isteği gelen hesaplarımın içinde hep Google'a kayıtlı olan hesaplarım yani şifreleriyle birlikte kayıtlı olan hesaplarımdan mail geldi, acaba Google ve Microsoft'un bu konuda bir açığı mı var? Çünkü o hesapların şifrelerini görmek için bilgisayarımdaki PIN kodumun girilmesi gerekiyor. Cidden kafam çok karışık ve böyle bir olay daha önce hiç yaşamadım.

Dün öğlen saatlerinde dolaylı yoldan bir oyun için mod indirirdim. Ardından Windows Defender indirdiklerimin riskli olduğunu söyleyip kaldırmamı söyledi ve hemen akabinde kaldırdım. Dün gece saat 23:00'dan beri maillerime sürekli şifre sıfırlama mesajları geldi. Hesapların şifrelerini değiştirip Windows'un yüklü olduğu C diskime format attım (D diski duruyor). Şu anda da bilgisayarımı Windows Defender'la birlikte taradım ve hiçbir virüs vs. bulunmadı. Fakat bu gece gelen dediğim mailler Outlook hesabıma geliyordu. Sabah oldu ve format atıp üzerinden 6 saat geçtikten sonra bu sefer Gmail hesabımın telefon doğrulama aktivasyonunun kaldırıldığına dair mesaj geldi. Hemen el atıp onu da düzelttim ve bu iki mail uygulamalarının kendi Authenticatorlarını aktif ettim. Korkum o ki bir daha taciz edilir miyim? Böyle bir olay başına gelip de tecrübesi olan varsa benimle tartışabilir mi? Bir de şifre sıfırlama isteği gelen hesaplarımın içinde hep Google'a kayıtlı olan hesaplarım yani şifreleriyle birlikte kayıtlı olan hesaplarımdan mail geldi, acaba Google ve Microsoft'un bu konuda bir açığı mı var? Çünkü o hesapların şifrelerini görmek için bilgisayarımdaki PIN kodumun girilmesi gerekiyor. Cidden kafam çok karışık ve böyle bir olay daha önce hiç yaşamadım.

Kaspersky ve MBAM ile taratınız ve hesaplarınızın hepsinin şifresini değiştiriniz ve 2 adımlı doğrulamayı açınız. Daha da başka bir şey olmaz zaten.

MBAM ve Kaspersky ile tam tarama yapın, hesaplarınızın şifresini değiştirin, 2AD gibi güvenlik önlemleri alın. PIN kodunu değiştirin isterseniz onun hakkında bir fikrim yok.

Dediğiniz programlarla tam taramaları yaptım. Herhangi bir sonuç çıkmadı. Fakat hala sorun devam ediyor. Mailler derya deniz gibi akıyor.

Son durum şöyle;
+Format atıldı
+Şifreler güçlü bir şekilde değiştirildi
+2AD gibi güvenlik önlemleri alınıp PC PIN i değiştirildi
+Kaspersky ve MBAM ile tam tarama yapıldı ve hiçbir şey bulunmadı
+Modem sıfırlandı
Şu anlık gelen bir saldırı yok ve gelişme olursa yazmaya devam edeceğim. Çok teşekkür ederim.
Arkadaşlar tam 2 gün geçti ve bugün Gmail hesabımda "Şüpheli etkinlik algılandı" diye güvenlik maili aldım. Kontrol ettiğimde yine bir Windows 10 hesabından giriş yapıldığını gördüm. Şifre değiştirmemi istedi. Şifrelerimi değiştirdim fakat bugün şöyle ilginç bir konu daha var. Discord hesabımı da ele geçirmişler. Arkadaşlarıma free nitro diye spam mesajlar atılıyormuş. Yahu kurtulamayacak mıyım ben cidden bunların elinden -_-

Son düzenleme:
Son durum şöyle;
+Format atıldı.
+Şifreler güçlü bir şekilde değiştirildi.
+2ad gibi güvenlik önlemleri alınıp PC pın i değiştirildi.
+Kaspersky ve MBAM ile tam tarama yapıldı ve hiçbir şey bulunmadı.
+Modem sıfırlandı.
Şu anlık gelen bir saldırı yok ve gelişme olursa yazmaya devam edeceğim. Çok teşekkür ederim.
Arkadaşlar tam 2 gün geçti ve bugün Gmail hesabımda "şüpheli etkinlik algılandı" diye güvenlik maili aldım. Kontrol ettiğimde yine bir Windows 10 hesabından giriş yapıldığını gördüm. Şifre değiştirmemi istedi. Şifrelerimi değiştirdim fakat bugün şöyle ilginç bir konu daha var. Discord hesabımı da ele geçirmişler. Arkadaşlarıma Free Nitro diye spam mesajlar atılıyormuş. Yahu kurtulamayacak mıyım ben cidden bunların elinden -_-

3 gün önce bende aynısını yedim. 3 gün önce e-maillerim falan çalındı. Hesaplarımda Rusya tarafından saldırı yapıldı.

Geri
Yukarı