Türk Telekom Dolandırıcılığı

prophet '

Hectopat
Yer
Kırıkkale
Merhaba Technopat sakinleri. Yaklaşık 1 hafta önce babamı arayıp evinizin fiber alt yapı desteklediğini ve yeni bir modem ile hızınızın artacağını söylemişler. Babam bunu söylediğinde ilk başta aklım da şöyle bir düşünce oluştu 'zaten bizim kullandığımız modem 300 Mbps destekli?'. Biz 16 Mbps internet kullanıyoruz indirme hızım genelde 1.8 MB/s'lerde olunca herhalde gerçekten hızımı modemin kestiğini düşündüm. Modem evimize geldiğinde hızlı bir şekilde modemi kurdum fakat internet hızımda hiçbir değişim olmadı :D. Hemen müşteri hizmetlerini aradım ve bana alaycı bir tavır ile "tozlanmadan ya da kabloların eski olduğundandır" gibisinden bir açıklama yaptı. Ben diyorum ki "vaadiniz internet hızınız artacak yönündeydi". Kadın bana diyor ki "hızınızda bir sıkıntı yok...". Cat5 ve Ethernet kablolarını değiştirdim hiçbir sıkıntı yok inanın ki ne yapacağımı bilmiyorum. Büyük bir ihtimal tüketici hakem heyetine başvuracağım. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.
Dip not : Gönderdikleri modem de 300 Mbps.

Son düzenleyen: Moderatör:
16 Mbps paket kullanıyorsanız ve paket değiştirmediyseniz hız zaten artmaz. 300 Mbps olan Wi-Fi hız desteği. Paket değişikliği de onay alınmadan yapılacak bir şey değil.

Ayrıca fiber geçişi aynı kablo ile yapılmıyor. Yeni bir hat çekilmesi gerekiyor.

16 Mbps paket kullanıyorsanız ve paket değiştirmediyseniz hız zaten artmaz. 300 Mbps olan Wi-Fi hız desteği. Paket değişikliği de onay alınmadan yapılacak bir şey değil.

Ayrıca fiber geçişi aynı kablo ile yapılmıyor. Yeni bir hat çekilmesi gerekiyor.
Öncelikle sorumu cevapladığınız için teşekkür ederim. Ben bunları biliyordum fakat Müşteri Hizmetlerinde ki kadın 'yapınız fiber alt yapıyı destekliyor modem göndereceğiz hızınız artacak' deyip modem satması resmen dolandırıcılık...

Türk Telekom'un sahtekâr olduğunu bilmeyen yok. Asıl soru şu; Bunları bildiğiniz halde neden bu tuzağa düştünüz?
Dostum indirme hızım 18 mb's olunca aklıma internet hızımız gerçektende modem mi engelliyor sorusu geldi bir an inandım ama sonuç ortada... ne yapabilirim? modemin iadesini alırlar mı ? nasıl gönderebilirim ?

Size oto yol gibi hat sağlamışlar ama hız sınırını 16 olarak satmışlar yapmanız gereken modem almak yerine yüksek hızlı bir pakete geçmekti.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı