Türk Telekom fiber internet 3MB indirme hızını geçmiyor

Normal midir yani hocam? teşekkür ederim hocam çok sağolun.
Evet normal. 8Mbps değeri için ortalama 1MB/S değerini alırsınız. Oranladığımızda 24Mbps hızı için Steam’de 3MB/S normal şartlarda alınması gereken değer. Ben kendi internetimden örnek vereyim. 100Mbps hızında internet kullanıyorum. Steam’de 11-12MB/S değerlerini alıyorum. İnternetim 100Mbps diye 100MB/S alacak değilim.

Evet normal. 8Mbps değeri için ortalama 1MB/S değerini alırsınız. Oranladığımızda 24Mbps hızı için Steam’de 3MB/S normal şartlarda alınması gereken değer. Ben kendi internetimden örnek vereyim. 100Mbps hızında internet kullanıyorum. Steam’de 11-12MB/S değerlerini alıyorum. İnternetim 100Mbps diye 100MB/S alacak değilim.
Peki hocam teşekkürler, sağolun, peki paket artarsa internet hızı artar mı?

İnternet servis sağlayıcınızı arayıp bilgi alabilirsiniz ya da Online işlemlere erişebiliyorsanız orada da paket bilginiz yazar. @Ulubatlı Souness kullanıcısının dediği gibi, 30-32 Mbps için anlaştıysanız sorun yok; ancak 50 ya da 100 Mbps için anlaştıysanız ya altyapısal sorun vardır ya modem yetersizdir ya da yoğunluktan ötürü beklenen hıza çıkamıyorsunuz anlamlarına gelebilir.

24 Mbps ile 3 MB/s aynı şey. Birinin birimi Bit, diğerinin birimi Byte olduğu için dönüştürürken 8'e bölmeniz gerekiyor.
Anladım hocam arkadaşlar anlatı, size de çok teşekkür ediyorum.

İnternet servis sağlayıcınızı arayıp bilgi alabilirsiniz ya da online işlemlere erişebiliyorsanız orada da paket bilginiz yazar. @Ulubatlı Souness kullanıcısının dediği gibi, 30-32 Mbps anlaştıysanız sorun yok; ancak 50 ya da 100 Mbps için anlaştıysanız ya altyapısal sorun vardır ya modem yetersizdir ya da yoğunluktan ötürü beklenen hıza çıkamıyorsunuz anlamlarına gelebilir.
Peki hocam teşekkürler adamsınız sağolun.

Yeni konular

Geri
Yukarı