Türk Telekom'dan kurtuluyorum

• Konuyu başlatan NQXT
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 17
  • Görüntüleme 669
Ben bu insanları anlamıyorum. Birisi konu açmış ve basit şekilde yazmış. Modem ile ilgili hiçbir şey yazmamış. Ve birileri okumadan etmeden, anlamadan konuyu modeme bağlamış. Sonra başka birileride bunu üstelemiş. Anlamıyor musunuz? Modem ile bir alakası yok. Şubat ayının 9'da taahhüt'ü bitiyormuş. Modem ne alaka?

@Alfa Prime @LAPSEKİLLİ BIG SMOKE

Bakın herkesin bir fikri ve herkesin bir hayat tecrübesi olacaktır, burada bunu yazılmasından rahatsız oluyorsanız, zaten bunu buraya yazmazsınız.
Gelelim konu bu değil ki cümlesine; Ben ön bilgi olarak dikkat etmesi için titizlikle belirtim. Malum ekonomik sıkıntılar yüzünden hemen hemen herkes 3 kuruşun hesabını yapar olmuş.
Şimdi ben siz aynı soruyu soruyorum. Konu niye değiştirerek bana karşı bir yafta atıyorsunuz? Konu hakkında yardımcı olsanıza.

Bakın herkesin bir fikri ve herkesin bir hayat tecrübesi olacaktır, burada bunu yazılmasından rahatsız oluyorsanız, zaten bunu buraya yazmazsınız.
Gelelim konu bu değil ki cümlesine; Ben ön bilgi olarak dikkat etmesi için titizlikle belirtim. Malum ekonomik sıkıntılar yüzünden hemen hemen herkes 3 kuruşun hesabını yapar olmuş.
Şimdi ben siz aynı soruyu soruyorum. Konu niye değiştirerek bana karşı bir yafta atıyorsunuz? Konu hakkında yardımcı olsanıza.

Okumuyorsunuz konu sahibinin yazdıklarını. Hadi okudunuz diyelim, bu kadarını idrak etmek zor olamasa gerek.

Konu sahibi arkadaş bi kere başka bir insana yazmış şunları, ve siz de üzerine ne cevap vermişsiniz;

"
Hocam biz bayağı önceden almıştik modemi yaklaşik 4 sene önce TT'den isteyeceklerini sanmıyorum zaten şu an o modemi kullanmıyorum.

Sözleşmede modem Hibe edildi yazıyorsa ve siz modemi abonelik sonun da ödemezseniz iseniz, sıfır modem fiyatında fatura kesecekler."

Türkiye'de hangi internet firması 4 sene taahhüt yapıyor ? Ayrıca şu kısmı dikkatli oku; "modemi yaklaşik 4 sene önce TT'den isteyeceklerini sanmıyorum zaten şu an o modemi kullanmıyorum."

Ayrıca konu sahibine TurkNet yetkilisi olan arkadaş çok açıklayıcı şekilde yardımcı olmuş.
Bu arada tabii ki herkesin tecrübesi olacaktır. Ama siz kendi yaşadığınız her tecrübeyi bir başkasında aramayın. En azından başkasında arayacaksanız o kişinin hangi konumda olduğunu idrak edin önce. Eğer iş kendi tecrübelerimize bakıyorsa sadece o zaman ben de yaşadığım olumsuz deneyimleri buraya sıralayım ? Ama konu sahibi ile alakasız olacaktır. Belki benzer bir sorun olsaydı o zaman alakalı olabilirdi. Nitekim kendi tecrübelerinizi durduk yere bir başkası ile alaka kurmayın.

Okumuyorsunuz konu sahibinin yazdıklarını. Hadi okudunuz diyelim, bu kadarını idrak etmek zor olamasa gerek.

Konu sahibi arkadaş bir kere başka bir insana yazmış şunları, ve siz de üzerine ne cevap vermişsiniz;

Siz ben misiniz ki, okumadığımı siz nereden imadiyorsunuz.
Zaten TurkNet'in müşteri temsilcisi yönlendiriyor. Bu sözün üzerine söz etmenin bir anlamı kalmıyor.
Başkasının üzerine söz etmek yasak mı böyle bir kural mi var?

Ben diyorum ki Mevcut imzaladığınız sözleşmede ne yazıyorsa o geçerlidir.
Siz diyorsunuz ki, önceden yoktu şimdi neden olsun.
Daha neye yapayım? Açıp sözleşmenizi okuyun.
Bu sorun ile siz uğraşacak, siz mağdur olacaksınız.
Modem kiralıksa iade etmesi gerekiyor. Modemi taksit ile satın aldılarsa iadesine gerek yok. Ayrıca konu sahibi onu sormamış. Modem ne alaka?
Kaldı ki konu sahibi verilen modemi bile kullanmıyor.
Merhaba şubat 9'da taahhüt bitiyor. Bizde 4-5 ay gibi yeni bir eve taşinmayi düşünüyoruz. Ama toki olduğu için ne zaman biteceği tam olarak belli değil ve interneti aktif olarak kullanıyoruz. Şu anki evimizde 40TL'ye 4Mbps ADSL kullanıyorduk TurkNet'ten sorguladiğimda VDSL 73Mbps veriyor 100TL'ye. TT de en ucuz internet 100TL ve 16Mbps veriyor. Şok 70TL'ye 16Mbps kadar veriyor. TurkNet mantıklı geliyor. Yeni eve geçtiğimizde TurkNet kullanmayi düşünüyoruz fiber olduğu için. Sizce ne yapmaliyim? TT'den TurkNet'e geçiş adımlari nelerdir kaç gün sürer?
Yeni eve geçecekseniz öncelikle o yeni evin adresini sorgulayın. Eve ne zaman geçeceksiniz bilmiyorum ama taahhüt bittikten sonra falan geçecekseniz şimdiden TürkNet'e geçin. Daha sonra taşındığınızda nakil talebinde bulunursunuz.

Siz ben misiniz ki, okumadığımı siz nereden imadiyorsunuz.
Zaten TurkNet'in müşteri temsilcisi yönlendiriyor. Bu sözün üzerine söz etmenin bir anlamı kalmıyor.
Başkasının üzerine söz etmek yasak mı böyle bir kural mi var?

Bak yineliyorum. Konuyu açan arkadaş modem ile alakalı bir şey söylememiş. Hadi diyelim siz kendi tecrübelerinize dayanarak bir şeyler söylemek istiyorsunuz. Buna bir şey diyemem, ama daha önce dediğim gibi, her yaşadığınız tecrübeyi bir başkası için alaka kurmak mantıklı değil. Mesela şu konuyu açan arkadaşın ilk yazdığı yazıyı iyi oku. Arkadaş şubat ay'ının 9'unda taahhüt'üm bitiyor demiş :) Bu durumda ortada fesih etme gibi bir durum söz konusu değil. TTNET modem alan kişiler (ADSL/VDSL için diyorum) modemi aylık faturalandırma ile alıyorlar. Şimdi mantığını kullan, arkadaş şubat ay'ının 9'unda taahhüt bitiyor demiş. Yani ortada fesih etme gibi bir durum söz konusu olmadığı için neden modem parası versin ? Hadi bunları idrak edemedin ok olabilir, insanlık hali, dalgınsındır, bilmiyorsundur, o zaman arkadaşın yazdığını bari oku; 4 sene önce almış bahsettiği modemi, ki kullanmıyormuş, ama siz aklını karıştırdığınız için arkadaş 4 sene önce alıp daha sonra kullanmadığı modemi hatırladı sayenizde :) Bu arada şurayı oku, sonra tekrar bu konuya dön ve ilk yazılan mesajı oku.

"Hattınızın iptali sonrasında varsa mülkiyeti Şirketimize ait cihaz/donanım/modem/kart ve benzeri ekipmanların iade edilmesi ve hattınıza ait son faturanın takip edilerek ödenmesi gerektiğini bilgilerinize sunarız."

4 sene önce aldığı bi modem var ortada. Yani daha bi şey demiyorum.

"Hattınızın iptali sonrasında varsa mülkiyeti Şirketimize ait cihaz/donanım/modem/kart ve benzeri ekipmanların iade edilmesi ve hattınıza ait son faturanın takip edilerek ödenmesi gerektiğini bilgilerinize sunarız."

4 sene önce aldığı bi modem var ortada. Yani daha bi şey demiyorum.
Hocam zaten bir de modemi eğer internet faturasına ek olarak aldılarsa iade olayı diye bir şey olmuyor. Bahsettikleri şey eğer fiber altyapıda falansan kiralık olarak verilen fiber modem ve ONT cihazını falan iade etmeni istiyorlar. Bu cihazlar satılmıyor çünkü hiçbir sağlayıcı tarafından.

Hocam zaten bir de modemi eğer internet faturasına ek olarak aldılarsa iade olayı diye bir şey olmuyor. Bahsettikleri şey eğer fiber altyapıda falansan kiralık olarak verilen fiber modem ve ONT cihazını falan iade etmeni istiyorlar. Bu cihazlar satılmıyor çünkü hiçbir sağlayıcı tarafından.

Dostum evet farkındayım ama fatura ödeyen kişi, bu modemi alan kişi bunun farkındadır. Hani bu kadar da olmaz değil mi ? Siz taksit ile bir ürün aldığınız zaman unutuyor musunuz taksitlerinizi ? Bedavaya aldığınızı mı düşünüyorsunuz ya da ? Konunun 1. sayfasına ilk yazılanlara bir bakın isterseniz :D Konu sahibinin boş yere kafası bulanıyor. Sonra 4 sene önce satın aldığı modeme gidiyor kafası. Buna rağmen başka biri çıkıyor ısrarla modem modem modem diye devam ediyor.
Benim bile beynim yandı bu kadar basit bir ayrıntıyı anlatırken. Ama yani çok basit anlamak. Arkadaş şubat ay'ının 9'unda taahhüt bitiriyor demiş, üzerine ortada bir modem yok, var olan (bu da arkadaşların zorlamasıyla ortalığa çıktı) modem 4 sene önce alınmış xD E o zaman çok basit bunu idrak edebilmek. 4 sene önce alınan modemin herhalde taksitleri bitmiştir. Hadi diyelim bitmedi ihtimalini ekleyelim. Ama yani satın alan ve taksit ödeyen kişi de bunun farkında olur herhalde :) Bu kadar olsaydı herhalde şubat 9'unda da taahhüt'ünün biteceğininde farkında olmazdı.

Son düzenleme:
Merhaba güncelleme yapmak istedim modemle alaka bir sıkıntım yok pazar günü TurkNet'den bilgi aldik kayıt vs olduk imzayi attik yarin herhalde kutudan bir işlem yapacaklar test vs. yarın aktif olur tahminlerime göre tahadütüm de son bir aya girdiği için bitti sayılıyor hiç internetsiz kalmadan direk geçiş sağlıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı