Türkiye gerçekten gelişmiyor mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yalnız falan değiliz, yıllardır her şeyi elimizle tersleyip kendimizi yalnız bıraktık. Asgari ücret yeter diye diye mesaimizi bile kendi elimizle teslim ettik.

Geç bu hikayeleri. Bunlar bu saatten sonra kimseyi etkilemez. Pamuğu bile Yunanistan'dan, hububatı Suriye'den alırken bu hikayeler boş.
Milletimiz sesini çıkarmıyor haksızlık karşısında. Herkes susuyor. Lafımın arkasındayım, yalnızız. Onlar birlik olup büyürken, biz onlardan faizli krediler aldık. Aldığımız kredilerle de hiç bir şey yapmadık, bu da bizim suçumuz.

Bütün gençliğini Tıp okumaya mı heba etsin? Tabela üniversitesi mezunu olup işsiz mi kalsın? Veya orta seviye eğitimle memur olup dolansın mı? Yayıncılık, Youtuber'lık, E-Sporculuk bunların geleceğin meslekleridir, eğer gerçektende bunu yapmak istiyorlarsa ders çalışmayıp çocukluklarını ve gençliklerini bunun üzerine kurarak yaşayabilirler. Bir sakınca görmüyorum.
Kendi çocuğunuzu öyle yetiştirirsiniz. Doğduğu andan itibaren oturtun PC başına. Oyuncak olarak mouse ve klavye verin. Uyusun diye unlost veya Enes Batur dinletin.

Benim asla saçma sapan maaş isteğim olmadı. Asgari ücrete bile razıyım. Hakkım yenmesin yeter.

Gider amelelik bile yaparım. Hakkımı versinler yeter !
Dostum o kadar çalışıyorsun, önemli bir meslek yapıyorsun ve hakkın olan asgari ücret değil ! Ve bunun suçlusu da nankör işverenin !

Hayır diyor. Ben bile diyiyorum :D? Sistemsizlik, açgözlülük ve bilmişlik olduğu sürece bu böyle devam edecek.

Almanya 2 dünya savaşı kaybetti. Gerçekçi olmanız gerek. Türkiye'nin hiçbir zaman Almanya gibi bir ekonomisi olmayacak. Bu gidişatla bırakın Almanya, Yunanistan bile hayal olacak.

Bu kadar dindar ve parti fanatizmine sahip bir kafayla gidilirse, insanlar kendi özgüvensizliklerini tutuculuk ve yararlı yararsız fark etmeksizin karşı çıkarak kazandıklarını zannettiklerinin yanlış olduğunun farkına varırlarsa belki biz de düzelebiliriz.
Gerçi insanlar bir şeyin farkına varmaya başlayınca kafalarına darbeyle vuruldu ama bu forum onun tartışma yeri değil.

Çalışmayan adam çalışanla bir mi olsun yani. Ben çalışmayan adam aç kalsın yaşamasın demiyorum ama çalışan adamla, emek veren adamla arasında fark olması gayet normal. Hiç ders çalışmayıp 'Eğitim sistemi kötü moruq' demek kolay. Herkes elinden geldiğini yapmak zorunda. Elinden geleni yaptıktan sonra bir şeyler hala olmuyorsa o zaman sana hak veririm.

Almanya 2 dünya savaşı kaybetti. Gerçekçi olmanız gerek. Türkiye'nin hiçbir zaman Almanya gibi bir ekonomisi olmayacak. Bu gidişatla bırakın Almanya, Yunanistan bile hayal olacak.
Hitler zamanında Almanya'daki Berlin'den başlayan otobanlar yapıldı. Biz o ülkelere hemen yetişemeyiz ama onları hedef almalıyız. Biz Somali'den daha iyiyiz diye şükür etmemeliyiz böyle yaparsak yerimizde sayarız

Almanya 2 defa düştü, 2. defa nasıl kalkması gerektiğini öğrendi. Halkı çalıp çırpmayınca, işverenleri destek olunca bu hale geldi. Yiyiciler çok bu ülkede..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı