Türkiye için S-500 iyi olur mu?

Yerli üretim şeyleri gördükçe çok mutlu oluyorum. Bu %50 yerli sayılır. O yüzden yine mutlu oldum. Ayrıca Yunanistan deniz sahasına iyi bir misilleme. Aynı anda defansif ve ofansif bir hareket.
Hiçbir şey yapamazlar. Nato'nun büyük güçlerinden biri biziz. 2 tane nükleer sallarız olur biter (!)
1617618835861.png

Yerli üretim şeyleri gördükçe çok mutlu oluyorum. Bu %50 yerli sayılır. O yüzden yine mutlu oldum. Ayrıca Yunanistan deniz sahasına iyi bir misilleme. Aynı anda defansif ve ofansif bir hareket.

Eki Görüntüle 958583

Bu gönderinin altında karpuz fırlatıyor gibi bir yorum vardı :D

@hadwiger Ruslar daha SU-57'nin motor sorununu daha çözememişler, bize nasıl satacaklar? Sadece Su-57 almamız demek, envanterin yeniden oluşturulması demek, ki hem zaman, hem de para açısından çok kötü olur, F15-X veya F15-E varken.
Kesin konuşmamak lazım bu konu hakkında. Rusya sadece bizimkilere SU-57'nin ve SU-35'in teknik özelliklerini detaylıca iletmiş, satın alma konusu gündemi gelmiş. Alınır ya da alınmaz, orasını ben bilemem.

SU-57 olayı da fiyasko. Ortada uçak yok, ortada motor yok, orta da 5. nesil bir mühendislik sağlayacak kriterler yok. Ama Türkiye'ye satarız ha!
Filo seviyesine ulaşamamış ve kendi basın organlarında pasif sensor üretemiyoruz diye dalga geçtikleri SU-57'yi alırsak vallahi oturup ağlarım...

Rusya S-500 projesinde bize yer vermez boşuna ümitlenmeyin özellikle Ukrayna ya yapılan son SİHA satışından dolayı artık Rusya bize eski gözle bakmaz. Bizim onu bunu filan alacağımıza kendi projelerimize hız vermeliyiz. S-500 2030 dan önce üretilmez ayrıca tahminimce.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Arkadaşlar Rusya ve Türkiye S-500 için ortak üretecekler.

Sizce Türkiye için S-500 iyi olur mu?
Hayırdır genel kurmay başkanı olmak gibi bir düşünceniz mi var ?

Filo seviyesine ulaşamamış ve kendi basın organlarında pasif sensor üretemiyoruz diye dalga geçtikleri SU-57'yi alırsak vallahi oturup ağlarım...
Gel de bunu askeri havacılıktan gram anlamayan beyinlere (ya da çocuklara, fanatiklere, reiscilere diyeyim) anlat!

SU-57 almak da, S-500 almak da yoğun bakıma bağlı bir hastanın tüm fişlerini çekmek gibi bir hareket olur Türkiye için. Tüm fişlerimizi çekeriz, sonra iyice yalnız kalıp Doğu Bloğu tarafından boğazlarımızın işgalini izleriz. Dalga geçtiğimiz Suriyelilerin yerini almamız da yıllar bile sürmez...

Azıcık akıllı olun, Rusya pisliği daha birkaç gün önce kendi kültüründeki bir ülkeye alttan alttan değil direkt olarak sizi yok ederiz mesajları verdi. Topraklarında gözleri olduklarını söyledi. Böyle bir ülkenin silahlarını alıp yakınlaşmak ne kadar mantıklı? Yarın NATO'dan çıkarsak 2 gün sonra Rus donanmalarının boğazlara akın etmeyeceğinin garantisini kim verebilir?

Ruslardan Türklere dost olmaz. Ruslar faşist, açgözlü, işgalci ve acımasız bir düşmanımızdır. Düşmanın silah alırsan da silahsız kalırsın. Bu kadar basit.

Tekrar diyorum, basit medya haberlerinin gazına gelmeyin. Bu konuları savunma konularında ismi olan adamlardan, makalelerden öğrenin. Konu hakkında hiçbir şey bilmeyip reyting için başlık kasan saçma sapan medya haberlerinden değil...

Bu tarz kanallara göre Türkiye şu an dünya devleri arasında hatta dolarla alışveriş yapmıyoruz ve de dolarla maaş almadığımız için dolar bizi etkilemiyor falan. Bu kanallara göre rte dünyanın en iyi lideri. Türkiye'yi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkardı. Türkiye şu an dünyaya meydan okuyan bir süpergüç.

Geri
Yukarı