Öğrenci için telefon mu bilgisayar mı daha iyi olur?

Elinizde sizi idare eden, sosyal medyada takılabildiğiniz, video izleyebildiğiniz ve ölmemiş bir telefon varsa, yeni bir telefon almanıza gerek yok. Ama kesinlikle Ofis programlarında hiç bir cihaz benim için bir pc'yi tutmaz. Android olsun ios olsun hala mobil cihazlarda excel, powerpoint gibi ofis programları için bana kalırsa yetersiz.

Ayrıca zaten yorumlarda bir arkadaş belirtmiş, 6 inç nerede 20 inç nerede. 20 bile olmasa 14-15 inç boyutunda bir cihazda bile zevkle sunu hazırlarsınız. Çoklu işlemlerinizi daha kolayca yapabilirsiniz. Mac ve windows, linux gibi pc işletim sistemleri bana kalırsa şu anda benim için sunu hazırlamak, excel açmak veya video editleme, fotoğraf düzenleme gibi işler için en uygun olanları. Herkesin alışkanlığı ve kullanımları farklıdır. Ama öğrenci olduğunuzu ve sadece sunu hazırlamayacağınızı, aynı zamanda film ve dizi izleyeceğinizi de hesaba katıyorum. Bu konuda da pc size yardımcı olur.

Tabi ben mobil işletim sistemlerini daha çok seviyorum ve telefonumu da yenilemek istiyorum derseniz yeni telefon alacaksınız. Ama sakın unutmayın, iki cihaz türü de birbirinden bambaşka dünyadalar hocam. Benim gönlüm isterdi ki, keşke her öğrencimizin liseye başladığında iyi bir telefona ve orta halli bir laptop'a kolayca erişimi olsun. Çok üzülüyorum gençlerimizin bu halde olduklarına. El alemin yabancı veletleri yarım ay part time iş yapsa aşırı da düzgün olmasa kendine gündelik işlerini gören bir laptop falan alabiliyor, telefon alabiliyor. Bizim gençlerimiz en giriş seviyesi veya eski cihazlara binlerce liralar baymak zorunda.
Adalet, eğitim ve ekonomi işte. Asgari ücret bile yeterli değil. Birde kredi çekmişse vay haline.

Geri
Yukarı