Türkiye neden böyle?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@MzK48 Mesajıma kızgın atman yazdığım şeyin doğru olduğu gerçeğini değiştirmez. :)
MMU için TUSAŞ'a 6 milyar dolar bütçe verildi. Birkaç önce yerli tank motoru Batu ilk kez ateşlendi. Akıncı SİHA çok yakında envantere girecek. Aya gönderilmesi planlanan rokette ve gelecekte yapılacak projelerde kullanılacak motor dünya rekoru kırdı.

Bu gelişmeler sadece birkaç hafta önce olan şeyler. Bir o kadar da bize duyurulmayan projeler var. Savunma sanayisi devletin bekasıdır, içine siyaset karışmaz. O yüzden bu kadar yüksek bütçeler ayırabiliyoruz. Siyaset karışsaydı eğer Recep Tayyip Erdoğan'ın damadı Selçuk Bayraktar, hayatını adadığı SİHA'lar ve Akıncı ile uğraşmayı bırakır, çok daha yüksek bir konumda yüksek maaşla keyfine bakmayı tercih ederdi.
Yazdığınız şey ile yazdığım şey çok farklı konular. Devlet vatandaşına bakamıyor diyorum siz SİHA yaptık diyorsunuz.

MMU için TUSAŞ'a 6 milyar dolar bütçe verildi. Birkaç önce yerli tank motoru Batu ilk kez ateşlendi. Akıncı SİHA çok yakında envantere girecek. Aya gönderilmesi planlanan rokette ve gelecekte yapılacak projelerde kullanılacak motor dünya rekoru kırdı.

Bu gelişmeler sadece birkaç hafta önce olan şeyler. Bir o kadar da bize duyurulmayan projeler var. Savunma sanayisi devletin bekasıdır, içine siyaset karışmaz. O yüzden bu kadar yüksek bütçeler ayırabiliyoruz. Siyaset karışsaydı eğer Recep Tayyip Erdoğan'ın damadı Selçuk Bayraktar, hayatını adadığı SİHA'lar ve Akıncı ile uğraşmayı bırakır, çok daha yüksek bir konumda yüksek maaşla keyfine bakmayı tercih ederdi.
Abicim sen beni anlıyor musun bilmiyorum, ekonomin dibi gördükten sonra istediğin kadar teknolojin silahın olsun.
Sana en basit Sovyetler Birliğinden örnek verdim, Kuzey Kore'yide örnek verebilirim.
Batılı devletler salak mıydı bütün varlığını silaha dökmedi de ekonomik sosyal reformlar yaptı?

Bir ülke sadece ordu ile güçlü olmaz, halkın refahı yoksa ordu gücünün önemi yok. Ordu gücüne göre ülkeler güçlü olsaydı Sovyetler hala ayakta olurdu Kuzey Kore'de dünyanın sayılı ülkelerinden olurdu.

Bu da halkın neredeyse yarısı demektir. Muhafazakar bir ailede yetişmenin sonucu.

Abicim sen beni anlıyor musun bilmiyorum, ekonomin dibi gördükten sonra istediğin kadar teknolojin silahın olsun.
Sana en basit Sovyetler Birliğinden örnek verdim, Kuzey Kore'yide örnek verebilirim.
Batılı devletler salak mıydı bütün varlığını silaha dökmedi de ekonomik sosyal reformlar yaptı?
Bizi batı devleri ile bir tutarsanız işin içinden çıkamayız. Atatürk MKE'yi açtığından beri savunma sanayisi hep ön plandaydı.
Yazdığınız şey ile yazdığım şey çok farklı konular. Devlet vatandaşına bakamıyor diyorum siz SİHA yaptık diyorsunuz.
Ben bunu demiyorum, hatta size katılıyorum. Sadece savunma sanayisine yapılan bu yatırımın gereksiz olarak nitelendirilmesine karşı çıkıyorum.

Yani ben de onu diyorum. En basitinden her şeyin fitilini ateşleyen Brunson olayları. Kafa tutmak bir şeyi değiştirmiyor. Şu an durum ortada zaten.

Bir ülkenin ordusu güçlü olmadıktan sonra, alım gücünün, refah seviyesinin iyi olmasının hiçbir anlamı yok. Bu alandaki gelişmelerimizi gereksiz olarak görmeyin.
Ekonomi ülkenin ayağıdır, ve bu ülkenin iki ayağı da çukurda. Ben askeri orduyu ne yapayım, silah mı yiyorum ben? İlk baş ekonomi, eğitim, adalet, sonra askeri güç.

Hayır, yapılıyor. ABD, 1 Mart Tezkeresi'nden sonra bize bolca yapıyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı