Türkiye neden böyle?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben artık ümidi kestim, bir an önce ülkeden gitmenin derdindeyim. Ülkenin o Akp'ci kesimi ne olursa olsun akıllanmayacak.

Aynı şeyi düşünüyoruz. Rahibi o kadar tuttu hapishanede, Amerika onu almayı bilmedi mi sanki? Hem rahibi aldı hem de ekonomiye zarar verdi.

Ben de aynı daha liseye yeni geçeceğim ama bezdim hayattan. Tek derdim yurt dışında yazılım mühendisliği okumak.

Toplum olarak zihniyet özürlüsü olduğumuz için. Böyle konulara atılan mesajlara bakarsan görürsün. Yok uzaya çıkacağız diye dalga geçenler Amerika bizi kıskanıyor diye komik olmaya çalışan ama ekmeğe sürülen peynir kadar icraati ve çabası olmayan insanlar yüzünden böyleyiz. 10 kişiye sorsan sözde 9'u her şeyi biliyor zaten. En komiği de bizi İsveç, Norveç gibi hiçbir sorunu, sıkıntısı, diplomatik problemi olmayan ülkeler ile kıyaslamaları. Neymiş Norveç'te böyle bizde neden öyle değil? Sıkıntılı ülkeyiz işte, coğrafya kaderdir evet kaderdir çünkü jeopolitik konumumuz problemli bir yerde işte. Neymiş orduya yatırım yapılmasa da olurmuş. Önce ülkeyi güvence altına alalım sonra iç sorunlara bakarız. Savaş zamanı adamlar bize füze atarken domates mi atacağız?
Fazla bilgisayar oyunlarına kapılmayın, kimle savaş olacakmış?

Bu ülkeye dış güçler saldırıyor demekten başka icraatleri yok. Hep dış güçler ekonomiye saldırıyor kim bu dış güçler? Avrupa mı Amerika mı Çin mi ? Ayrıca çok güçlüyüz sözde uçuyoruz o zaman elin armut toplamasın dış güçlere karşı koy, sen onların dış gücü ol. Sen düşmanı yenemiyorsan ülkeyi yönetmeyi beceremiyorsun demek. Dünyada eşi benzeri olmayan saçma saçma ekonomi politikaları üret sonra dolar 9 euro 10 dış güçler saldırıyor. Yersen. Bu yalana inananın aklı fikri yoktur.
Hocam diğer konularda size katılsamda bu ülkeye kasıtlı dış saldırı çok oldu, çünkü vakti zamanında ülkemizin ABD karşıtı kesimleri ABD Irak'a girmek için Türkiye'yi kullanacağı vakit 1 Mart Tezkeresi'ni reddetti. Bu tezkerenin reddedilişinden sonra çuval geçirilme olayları yaşandı ve durum bu. 2003 yılında olan şeyin etkileri bizi hala kontrol ediyor. Kabul edilmemesi benim görüşümce iyi oldu fakat Milli Ekonomi yok ortada, sen zaten dışa bağımlısın.

İşin içinde olmadığın için sana çok basit geliyor tabii. Bir düşün, insanlar enayi mi kendi istekleri ile asker oluyor? Ya da savunma sanayisine boşuna mı bu kadar yüksek bütçeler ayrılıyor? Düşünsen anlarsın da işte, maalesef çoğu kişide bulunmayan bir özellik.
Kaç paraya sattın kendini bana onu söyle de, lafı daha fazla uzatma. İntihar eden insanların hesabını nasıl vereceksin? Askeri güçle mi? Silahla mı? İnsan hayatı bu kadar ucuz mu?

Toplum olarak zihniyet özürlüsü olduğumuz için. Böyle konulara atılan mesajlara bakarsan görürsün. Yok uzaya çıkacağız diye dalga geçenler Amerika bizi kıskanıyor diye komik olmaya çalışan ama ekmeğe sürülen peynir kadar icraati ve çabası olmayan insanlar yüzünden böyleyiz. 10 kişiye sorsan sözde 9'u her şeyi biliyor zaten. En komiği de bizi İsveç, Norveç gibi hiçbir sorunu, sıkıntısı, diplomatik problemi olmayan ülkeler ile kıyaslamaları. Neymiş Norveç'te böyle bizde neden öyle değil? Sıkıntılı ülkeyiz işte, coğrafya kaderdir evet kaderdir çünkü jeopolitik konumumuz problemli bir yerde işte. Neymiş orduya yatırım yapılmasa da olurmuş. Önce ülkeyi güvence altına alalım sonra iç sorunlara bakarız. Savaş zamanı adamlar bize füze atarken domates mi atacağız?
Domates atamayacağız çünkü ithal. Askerler ne ile beslenecek? Halk ne yiyecek ?

Gorende uzaya cikan ilk Turk'sun sanar, senin ne katkin oldu ulkeye? Millete burada sallamasi kolay, savaslar artik topla tufekle olmuyor. Bir seyler urettigin kadar konusursun artik bu devirde, siz hala savasi topla tufekle zannetmeye devam edin 🤣

Eki Görüntüle 1011126
Böyle olacağını biliyorduk zaten. Bahsettiğim motor uydularda ve yeni hava araçlarında da kullanılacak. Maalesef ben aya gitme konusunda TUA'na çok güvenmiyorum.
Kaç paraya sattın kendini bana onu söyle de, lafı daha fazla uzatma.
Köşeye sıkışınca saçma sapan hakaretlerde bulunmak, tam bir cahil hareketi.

Hocam diğer konularda size katılsamda bu ülkeye kasıtlı dış saldırı çok oldu, çünkü vakti zamanında ülkemizin ABD karşıtı kesimleri ABD Irak'a girmek için Türkiye'yi kullanacağı vakit 1 Mart Tezkeresi'ni reddetti. Bu tezkerenin reddedilişinden sonra çuval geçirilme olayları yaşandı ve durum bu. 2003 yılında olan şeyin etkileri bizi hala kontrol ediyor. Kabul edilmemesi benim görüşümce iyi oldu fakat Milli Ekonomi yok ortada, sen zaten dışa bağımlısın.

Aynı dönemde nota verelim diyenlere karşı müzik notası mı bu diyen kişi yönetimin başında hatırlatayım. Yani ABD ile çıkar ortaklıkları var. Şimdi bu kişi kalkıp ben Amerika'yı dış güç olarak görüyorum diyorsa gülerim zaten. Söylenecek çok şey var ama ifade özgürlüğü yok bu ülkede, hafifçe dokundurmadan eleştirmek gerek yoksa ağamızın gücüne gidiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı