Türkiye'de İngilizce kullanımı niye kötü?

Her sene A1 seviye gördüğümüz için olabilir mi?
Haklısınız hocam. Okulda zaten bence kötü bir İngilizce görüyoruz. Onun yetebileceğini zannediyoruz sonra karşımıza çıkınca "ığ,iğ,eeee,ıııı" diyerek tıkanıp kalıyoruz. Beynimizde grammerler uçuşuyor. Bu ne idi? Bu neyde söyleniyordu? gibi.
Keşke Recep ve Ali abinin konuştuğu yere mir remake yapsalar harika :D
Hahahahahaha :D. Keşke....

Utangaçlık. Aksanları natural speaker seviyesinde olmayınca dalga geçilceklerini, konuşamayacaklarını sanıyorlar. Türkler dışındaki herkes aksanları kötü alamsına rağmen çatır çatır konuşuyor(Hindistan, Rusya). Aksan tamamen bir ekstradır. Önemli olan kelime bilgisi, cümle kurabilme ve İngilizce düşünebilmek. Şu an hiç İngilizce bilmeseydim; daha çok kelime bilip çevirebilmeyi kötü aksanım olmasına tercih ederdim şahsen. Şu an sizin aksanınızla dala geçenler daha 2 kelimeyi bile çevirip önünüze sunamıyorlar, siz onlardan çok daha üstünsünüz.

Bir de büyük ihtimalle videoda bir yerden okuyorlar. Aksanları iyi olmayabilir ama SSD hakkında gayet güzel açıklama yapabiliyorlar işte. Aksanın iyi olsa ne olmasa ne?

Yabancı birisi Türkçe konuşmaya çalışsın. Tatlı derler. Türkler İngilizce konuşsun, mal derler.

Bölgemde turistlerle konuşmaya çalışırken saçma herifli adamlar siz dil mi bileceksiniz dedikten sonra hiç kimse ile konuşamadım. Ama kendimi geliştirsem de biriyle konuşurken pat güm oluyorsun bu sebepten dolayı.

Utangaçlık. Aksanları natural speaker seviyesinde olmayınca dalga geçilceklerini, konuşamayacaklarını sanıyorlar. Türkler dışındaki herkes aksanları kötü alamsına rağmen çatır çatır konuşuyor(Hindistan, Rusya).aksan tamamen bir ekstradır. Önemli olan kelime bilgisi, cümle kurabilme ve İngilizce düşünebilmek. Şu an hiç İngilizce bilmeseydim; daha çok kelime bilip çevirebilmeyi kötü aksanım olmasına tercih ederdim şahsen.

bir de büyük ihtimalle videoda bir yerden okuyorlar. Aksanları iyi olmayabilir ama SSD hakkında gayet güzel açıklama yapabiliyorlar işte. Aksanın iyi olsa ne olmasa ne?
Çok çok doğru hocam. Özellikle Hint aksanı inanılmaz. Bazen tutorial videosuna yakalanıyorum. Aman Allahım.
Bölgemde turistlerle konuşmaya çalışırken saçma herifli adamlar siz dil mi bileceksiniz dedikten sonra hiç kimse ile konuşamadım. Ama kendimi geliştirsem de biriyle konuşurken pat güm oluyorsun bu sebepten dolayı.
Buna ancak "Bruh" diyebilirim hocam.

Sömürülmeyişimiz yüzünden yalanını bize kakaladıkları için. Arkadaşlar böyle saf bir düşünceye karşılık şöyle bir karşıt düşüncem var: 2. sınıftan 12. sınıfa kadar İngilizce eğitimi var. Gelin görün ki lise öğrencisi daha kendini tanıtamıyor.

Haklısınız hocam. Okulda zaten bence kötü bir İngilizce görüyoruz. Onun yetebileceğini zannediyoruz sonra karşımıza çıkınca "ığ, iğ, eeee, IIII" diyerek tıkanıp kalıyoruz. Beynimizde grammerler uçuşuyor. Bu ne idi? Bu neyde söyleniyordu? Gibi.

Hahahahahaha :D. Keşke...

Okulda gördüğümüz İngilizcenin hepsi ortaokulda beri aynıydı lisede de aynı yani hiçbir şey öğrenemedim hoca cümle grammer soruyor direk yapıyorsun zaten.

Haklısınız hocam. Okulda zaten bence kötü bir İngilizce görüyoruz. Onun yetebileceğini zannediyoruz sonra karşımıza çıkınca "ığ,iğ,eeee,ıııı" diyerek tıkanıp kalıyoruz. Beynimizde grammerler uçuşuyor. Bu ne idi? Bu neyde söyleniyordu? gibi.
Dil öğrenmek için çabalamak lazım. X. sınıfta A1 ile başlayıp her sene seviyeyi yukarıya çıkarmamız lazım. Ama sınıfta çabalamayanlardan dolayı her sene A1 görüyoruz. Pratikte çuvallıyoruz sonrasında. Eğitim sistemindeki eksiklik dile de yansıyor sonra.

Bunun nedeni, "ya hata yaparsam?" düşüncesi.
Şu videoyu bırakıyorum, komik olduğu gibi bir o kadar durumu açıklayıcı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Haklısın.

Hocam cidden tam bir dil öğrenmek istiyorsanız ve imkanlar el verirse work and travel yani orada 3 ay 6 ay kalınca anlıyor insan. Ve cidden bu dili öğreniyorsunuz ya da hazırlık okumak (hakkını vere vere) kursla falan olmuyor yani

Geri
Yukarı