Türkiye’de yaşayan birinin maddi durumu

Ne alıyorsun mesela biriktirip? GPU falan için biriktiriyorsan kafayı sıyırmışsın demektir. Yemeyip içmeyip almak sözünü hep kullanırım ama gerçekten yapanını ilk defa görüyorum.

Z kuşağının Berat Albayrak'ı olabilirsin dostum. Buradaki arkadaşların seni küçümsemesine bakma. Verdiğin örnek mükemmel ötesi(!)

12. Sınıf öğrencisiysen elin iş tutacak yaşa gelmişsin demektir. Ailenden aldığın haftalık 50 TL'nin üstüne sen de çalışarak para koyabilirsin. Hem daha rahat gezer, harcarsın hem de istediklerine daha kolay sahip olursun.

Ailenden aldığın 50 TL ile ülke ekonomisi hakkında yorum yapmak akıl karı değil.

Çok takma kafayı yersin. 12 sınıfa gidiyorsun madem otur üniversite sınavına çalış hayata bunları düşünmüyeceğin yerlere gel. Bu kafa ile oldun yerde dönüp durursun.

Bu resmin açıklamasını da yapar mısın?

1599496831981-png.660862

1599496931462-png.660867

Z kuşağının Berat Albayrak'ı olabilirsin dostum. Buradaki arkadaşların seni küçümsemesine bakma. Verdiğin örnek mükemmel ötesi(!)

12. Sınıf öğrencisiysen elin iş tutacak yaşa gelmişsin demektir. Ailenden aldığın haftalık 50 TL'nin üstüne sen de çalışarak para koyabilirsin. Hem daha rahat gezer, harcarsın hem de istediklerine daha kolay sahip olursun.

Ailenden aldığın 50 TL ile ülke ekonomisi hakkında yorum yapmak akıl karı değil.
Birazda genel duruma baksak. Benim saçma örneğime değil. Ayrıca 12.sınıfım ve sınava hazırlanıyorum. Dershane var. Okul başlayacak. Nerede çalışmamı önerirsin?

Arkadaş kendini düzgün ifade edemediği için herkese garip gelebilir. Şöyle bir durum da var eskiye göre Türkiye'nin alım gücü bayağı bir düşük size şöyle bir örnek verelim. 2008 yılı yılbaşında 50 TL'ye yaş pasta kola çerez ıvır zıvır rahatlıkla alabiliyordum 2020 senesinde 50 TL'ye pasta ve kolayı zor alabiliyorum. Ekonomi desen yok vatandaş zaten önemsenmiyor. Karantina zamanı bile doğru düzgün destek olamadılar ödenek çıkardılar yürürlüğe girdiği süreden itibaren 15 gün geçti diye yarım yatırdılar yardım için bunu yapıyorsun okeyiz ama verdiğin para 1000 TL günümüz şartlarından hiçbir şey sen bir de kararı alalı 15 gün oldu diye yarım 500 TL yatırırsan napsın bu kadar insan yardım yapılacaksa düzgün bir şekilde yapılmalı değil mi?

Birazda genel duruma baksak. Benim saçma örneğime değil. Ayrıca 12.sınıfım ve sınava hazırlanıyorum. Dershane var. Okul başlayacak. Nerede çalışmamı önerirsin?
"Madem sınava hazırlanıyorsun bırak para biriktirmeyi de sınavına çalış" derler adama. Gerçekten sınava hazırlanıyorsan bu tip şeyleri dert etmemen gerekir. Zaten üniversite kazandığında bir işe de girecek kadar vaktin olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı