Türk'ler Neden Oyun Yapmıyor? Piyasadaki Oyunlar Neden Türkçe Değil?

Türkçe çeviriyi başarılı bir şekilde birtek Valve oyunlarında gördük Valve'nin Türkiye ofisi olmamasına rağmen başarılı bir şekilde bütün oyunlarında Türkçe desteği var.

Lol kapalı betada oynadım denemek amaçlı sonra birkaç kez oynadım.

Gelelim vurucu darbeye.
Senin yukarıdaki iş konusuna gelelim.
Türkiye için veya başka ülkeler için espor gelişse ne yazar. İş başvurusuna gittiğinde ben esporcuyum, sıkı lol oynuyorum mu diyeceksin?
Başarılı oluyorlar senin gözünü güzel boyamışlar her gencimiz lol finallerinde birinci olup 20.000 lirayı kazanma hayali varsa zaten okula vs hiç gerek yok.

Ne kattı sana, kostüm mü aldın, karakter mi aldın.
Şimdi oyuna girsem garanti en ağır küfürler dolaşıyordur, çocukları okullarından alı koyan, düşünme yeteneklerini elinden alan bir oyundan bahsediyorsun sen.

Lol kapalı betada oynadım denemek amaçlı sonra birkaç kez oynadım.

Gelelim vurucu darbeye.
Senin yukarıdaki iş konusuna gelelim.
Türkiye için veya başka ülkeler için espor gelişse ne yazar. İş başvurusuna gittiğinde ben esporcuyum, sıkı lol oynuyorum mu diyeceksin?
Başarılı oluyorlar senin gözünü güzel boyamışlar her gencimiz lol finallerinde birinci olup 20.000 lirayı kazanma hayali varsa zaten okula vs hiç gerek yok.

Ne kattı sana, kostüm mü aldın, karakter mi aldın.
Şimdi oyuna girsem garanti en ağır küfürler dolaşıyordur, çocukları okullarından alı koyan, düşünme yeteneklerini elinden alan bir oyundan bahsediyorsun sen.
Benim gözümü boyaması zor. :)
Ayriyetten bahsettiğim E-Spor'cu olmak değil. O bir hobidir. Bahsettiğim bir Yazılım-Bilgisayar-Elektronik vs. Mühendisi olacağım deyince ailelerin "Aç mı kalacaksın." demesi. Fen Lisesi' nden mezunum. Hep bir "Doktor ol" baskısı vardı. Bütün yerlerde de öyle. Sistem de engelliyor diyorum. Vurucu darbeniz ıskaladı.

O oyunda küfreden, baba harçlığını oyuna veren veletlerden değilim üstad. Yaşım kurtarmıyor.

Siz ne derseniz deyin, benim gözümde adamlar çok iş başardı.

Ek olarak bilgisayar oyunları insanı geliştirir. Sadece vakit kaybı değildir. Analitik ve stratejik düşünmeyi derslerden daha çok geliştirir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok yanlış söylememişler bu alanda kendini aşabiliyorsan garanti işin olur ama sadece diplomam olsun dersen ailen haklı.
CISCO eğitimlerine katılabilirsin başarılı olursan hem işin garanti hem istediğin meslek.

Hala neden oyun korsan alınıyor diyenler var. Milletin yurt dışında 10 TL olan bir oyunu alabilecekken biz burada 100 TL veriyoruz. Neden biz enayi miyiz ? Ya da ülkemizde asgari ücret 3000 TL mi ? Herkesin babası zengin mi ya da herkesin alabilecek durumu var mı ? Bunlarıda göz önünde bulundurun.

Hala neden oyun korsan alınıyor diyenler var. Milletin yurt dışında 10 TL olan bir oyunu alabilecekken biz burada 100 TL veriyoruz. Neden biz enayi miyiz ? Ya da ülkemizde asgari ücret 3000 TL mi ? Herkesin babası zengin mi ya da herkesin alabilecek durumu var mı ? Bunlarıda göz önünde bulundurun.
Haklısın. Burda oyunlar çok pahalı. Babası asgari ücretle maaş alıyorsa 100 TL ye niye oyun alsın ki. Bir oyunu ucuza almak için 3-4 yıl beklememiz mi gerekiyor?
Her ülkede aynı durum var. Şu yorumları görseler Türkiye'de kimse orijinal oyun almıyor hissine kapılacak

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı