Türknet VDSL Hız Sorunu

Büyük ihtimalle auto mode yani otamatik çekiyordur. Paketin düzeltildiğinden emin miyiz? Online işlemler merkezindeki teknik bilgiler kısmının ekran görüntüsünü atabilir misiniz?
Buyrun online işlemler teknik bilgileri pakette düzenleme yok gibi benden en az üç defa hız testi istediler ona göre bir destek sağlayacaklarmış ben anlamadım.
20190413_190552.jpeg

Sana çok net bilgi vereyim. Bulunduğun ilçedeki telekom ekiplerinin çalıştığı masabaşı sahasına git. Ben 55 Mbit almam gerekirken 1Mbit alıyordum. Seve seve yapıyorlar. Biraz söyleniyorlar ilk başta sizin buraya gelmeniz doğru değil diye. Müşteri hizmetlerini arayınca hızınız gayet normal diyor çünkü. Benim sorunum akşam 6 ile 12 arası 1 Mbit ve altı hız alıyordum. Sorunun olduğu saatte santralden aradılar halletiler. Müşteri numaranıda götür yanında istiyorlar. Bu ülkede malesef bağırıp çağırıp kendin mesai harcamayınca işler yürümüyor istediğin gibi.

Dediğiniz durum oradaki görevlinin inisiyatifine bağlı. İstemezse yardımcı olmaz ve evet, Telekom müşterisi olsanız bile oraya giriş izni yok.

Türknet pişmanlıktır.

Katılmıyorum.

Altyapı sorunu yoksa, diğer ISS'lere göre bin kat daha iyi. Millet hala daha kotayla uğraşıyorken, paketlerle uğraşıyorken onlardan kat kat ucuza, kaç yıldır kotasız internet kullanıyorum. Evvelinde de yüksek AKN vardı zaten... Diğerlerinin üç katı AKN veriyordu TürkNet...

Buyrun online işlemler teknik bilgileri pakette düzenleme yok gibi benden en az üç defa hız testi istediler ona göre bir destek sağlayacaklarmış ben anlamadım.Eki Görüntüle 385443

Suçu sana, altyapıya yıkamazlar.

Bu konuda içiniz rahat olsun yani işinizi er ya da geç halledeceklerdir.

Dediğim durum halen geçerli. Size gelen DSL hattında VDSL değerleri yok...

Bunu santralden onlar çözecektir. "Ben halen daha ADSL hızında internet kullanıyorum lütfen bu durumu santralle iletişime geçip düzeltin." diye bildir destek kaydıyla onlar halleder.

Ben size şöyle bir şey söyleyeyim. Vaktiyle TürkNet'te VDSL'e geçiş istemiştim ve ne yazık ki bulunduğum yerde VDSL için boş port olmadığını öğrendim. Sonrasında ise müşteri temsilcisi ara ara geçiş için kayıt açabileceğimi, eğer port boşalırsa geçişin sağlanacağını söyledi.

Ben de destek kaydını birkaç hafta arayla aklıma geldikçe yeniledim.

Bir ara mesaj geldi destek kaydında gelişme olduğuna dair ve VDSL geçişi yaptıkları yazıyordu. Başta internetim gitti, bir süre gelmedi, sonrasında VDSL kurulumu yaptım, bir müddet bekleyince internetim de geldi. Ve akabinde de telefonla aradılar VDSL geçişi tamamlandı diye son kontrol için...

Yani "ilgilenmiyorlar" geyiği doğru değil arkadaşlar.

Müşteri hizmetleri prensibi ilk zamanlarındaki gibi kalsa daha iyiydi elbet ama bugünkü haliyle de Twitter kullanıyorsanız, destek kaydını düzgünce açmayı, neler yapacağınızı biliyorsanız sorun yaşamazsınız.

TürkNet'te, ki diğer ISS'lerde de var bu, belli saatlerde yoğunluktan dolayı hız düşümü haricinde hiçbir aktif sorun olduğunu söyleyemem. Adamlar işini iyi yapıyorlar, doğruya doğru...

Fahiş fiyatlara, AKN saçmalığını aşmamak, insan gibi yatırım yapmamak için kırk takla atan şaklabanlara hiç gerek yok...

Merhaba aynı sorunu bende yaşıyorum
385478

Bendede böyle işte Turknete destek kaydı açmıştım ilk günlerde demiştim ki internetim neden sağladığınız gibi değil onlarda bana sana yazdıklarını yazdılar vdsl geçişiniz devam ediyor sonra tekrar attım bu sefer geçiş işlemi bitmişti ama hızım hala aynıydı tüketici şikayetlerinden de yazdım sorunun herhangi bir sorunun olmadığını söylediler arıza kaydı oluşturmamı istediler ama nerden oluşturacağımı bilmiyorum

Son düzenleme:
Dediğiniz durum oradaki görevlinin inisiyatifine bağlı. İstemezse yardımcı olmaz ve evet, Telekom müşterisi olsanız bile oraya giriş izni yok.

Katılmıyorum.

Altyapı sorunu yoksa, diğer ISS'lere göre bin kat daha iyi. Millet hala daha kotayla uğraşıyorken, paketlerle uğraşıyorken onlardan kat kat ucuza, kaç yıldır kotasız internet kullanıyorum. Evvelinde de yüksek AKN vardı zaten... Diğerlerinin üç katı AKN veriyordu TürkNet...

Suçu sana, altyapıya yıkamazlar.

Bu konuda içiniz rahat olsun yani işinizi er ya da geç halledeceklerdir.

Dediğim durum halen geçerli. Size gelen DSL hattında VDSL değerleri yok...

Bunu santralden onlar çözecektir. "Ben halen daha ADSL hızında internet kullanıyorum lütfen bu durumu santralle iletişime geçip düzeltin." diye bildir destek kaydıyla onlar halleder.

Ben size şöyle bir şey söyleyeyim. Vaktiyle TürkNet'te VDSL'e geçiş istemiştim ve ne yazık ki bulunduğum yerde VDSL için boş port olmadığını öğrendim. Sonrasında ise müşteri temsilcisi ara ara geçiş için kayıt açabileceğimi, eğer port boşalırsa geçişin sağlanacağını söyledi.

Ben de destek kaydını birkaç hafta arayla aklıma geldikçe yeniledim.

Bir ara mesaj geldi destek kaydında gelişme olduğuna dair ve VDSL geçişi yaptıkları yazıyordu. Başta internetim gitti, bir süre gelmedi, sonrasında VDSL kurulumu yaptım, bir müddet bekleyince internetim de geldi. Ve akabinde de telefonla aradılar VDSL geçişi tamamlandı diye son kontrol için...

Yani "ilgilenmiyorlar" geyiği doğru değil arkadaşlar.

Müşteri hizmetleri prensibi ilk zamanlarındaki gibi kalsa daha iyiydi elbet ama bugünkü haliyle de Twitter kullanıyorsanız, destek kaydını düzgünce açmayı, neler yapacağınızı biliyorsanız sorun yaşamazsınız.

TürkNet'te, ki diğer ISS'lerde de var bu, belli saatlerde yoğunluktan dolayı hız düşümü haricinde hiçbir aktif sorun olduğunu söyleyemem. Adamlar işini iyi yapıyorlar, doğruya doğru...

Fahiş fiyatlara, AKN saçmalığını aşmamak, insan gibi yatırım yapmamak için kırk takla atan şaklabanlara hiç gerek yok...
Söylediğin gibi yapacağım bakalım ne diyecekler sorun devam etmekte.

Eki Görüntüle 385478

Bendede böyle işte Turknete destek kaydı açmıştım ilk günlerde demiştim ki internetim neden sağladığınız gibi değil onlarda bana sana yazdıklarını yazdılar vdsl geçişiniz devam ediyor sonra tekrar attım bu sefer geçiş işlemi bitmişti ama hızım hala aynıydı tüketici şikayetlerinden de yazdım sorunun herhangi bir sorunun olmadığını söylediler arıza kaydı oluşturmamı istediler ama nerden oluşturacağımı bilmiyorum
Türknet müşteri hizmetlerini numarasını ara arıza kaydı bırak biraz karışık bir menüsü var arıza kaydını bırak yoksada, online işlemlerden destek kaydı oluştur sorunu bende öyle çözmeye çalışıyorum şimdi destek kaydı oluşturup beklemeye geçeceğim bakalım sonuc ne olacak.Dahada olmazsa btk'ya şikayet edeceğim.

Eki Görüntüle 385478

Mobilden girin, internet üzerinden oluşturun en sağlıklısı o şekilde olanı. Telefonla da bırakılıyor ama en güzeli kendinizi açıkça anlatmanız. Ayrıca Twitter'da destek ekibine destek kaydı numarasını yazıp da ulaşın, onlar gün içinde size yardımcı olurlar.

Türknet müşteri hizmetlerini numarasını ara arıza kaydı bırak biraz karışık bir menüsü var arıza kaydını bırak yoksada, online işlemlerden destek kaydı oluştur sorunu bende öyle çözmeye çalışıyorum şimdi destek kaydı oluşturup beklemeye geçeceğim bakalım sonuc ne olacak.Dahada olmazsa btk'ya şikayet edeceğim.

BTK bu aşamada bir şey yapmaz. ISS'iniz ile zaten durumu çözebilecek haldesiniz. İşin daha tuhaf boyutları da olabiliyor, mesela yukarıda da dedim, sağ olsunlar altyapıyı kimse umursamadığı için VDSL portu kalmayabiliyor ve boşalması için bekliyorsunuz, şansınıza...

BTK'nın yerinde kararlarını bile umursamayan bir Telekom varken, açıkçası çok da bir şey beklemiyorum ben. Altyapı işi baya bir şans işi. Siz TürkNet'e yazın, dediğim gibi muhtemelen bir çözüme ulaşırsınız ama tabi bu süreç öyle pat diye bitmez, hem hafta sonundayız hem de sağ olsun santraller kağnı hızında iş yapıyor...

2019 yılında hala internet sorunsalını konuşuyoruz. Epeycede konuşulacak. Kotasız internet geldiğinden bu yana altından kalkmadılar ve çeşitli sorunlar meydana geldi. Müşteri hizmetlerini kayıt bırakırsın zar zor sonra sorununuz çözüldü mesajı alırsın. Ortada çözülen sorunda yoktur. Çok kalabalık bir ülkede bu alt yapıda bu kadar hizmet diyip boyun büküyor çoğu insan. En güzeli santralda çalışan bi kanka yapacaksın. 1 dk içinde günlerce çözdüremediğin laf anlatamadığın hız problemini anında çözülüyor. Tabi kalıcı oluyor mu? Bir süre idare ediyorsun sonra tekrarlanıyor. 2 kere başıma geldi 2 sefer de ricacı olmaktan gına geldi.

Mobilden girin, internet üzerinden oluşturun en sağlıklısı o şekilde olanı. Telefonla da bırakılıyor ama en güzeli kendinizi açıkça anlatmanız. Ayrıca Twitter'da destek ekibine destek kaydı numarasını yazıp da ulaşın, onlar gün içinde size yardımcı olurlar.

BTK bu aşamada bir şey yapmaz. ISS'iniz ile zaten durumu çözebilecek haldesiniz. İşin daha tuhaf boyutları da olabiliyor, mesela yukarıda da dedim, sağ olsunlar altyapıyı kimse umursamadığı için VDSL portu kalmayabiliyor ve boşalması için bekliyorsunuz, şansınıza...

BTK'nın yerinde kararlarını bile umursamayan bir Telekom varken, açıkçası çok da bir şey beklemiyorum ben. Altyapı işi baya bir şans işi. Siz TürkNet'e yazın, dediğim gibi muhtemelen bir çözüme ulaşırsınız ama tabi bu süreç öyle pat diye bitmez, hem hafta sonundayız hem de sağ olsun santraller kağnı hızında iş yapıyor...
Haklısın şimdi arıza kaydını bırakırım ama online işlemlerde nerde bırakacağımı bilmiyorum zaten tüketici şikayetlerinede gönderdim sorunumu

Eki Görüntüle 385254

Modemde ne gibi bir ayar yapmalıyım onuda anlamadım pek.

Bana gelen ilk mesaj şöyle;
VDSL'e geçiş işleminizi başlattık. Geçiş işleminiz santrale olan uzaklığınızın ve port durumunun uygun olması halinde 3 iş günü içerisinde tamamlanır. VDSL hizmetinden yararlanabilmek için modeminizin VDSL destekli olması gerekir. Başvurunuz tamamlandığında size tekrar bilgi vereceğim. İşleminiz tamamlandığında modeminizde VDSL kurulumu yaparak hizmetinizi kullanmaya devam edebilirsiniz. İyi günler dilerim

Sonra gelen mesaj;
Vdsl hizmete geçiş işlemlerinizi başarılı bir şekilde gerçekleştirdim şuan (Z) 35 Mb e Kadar Limitsiz - Taahhütsüz - 64,99 TL paketimizden faydalanıyorsunuz.

iyi de bu mesajdan sonra bi mesaj daha gelmesi lazım. Senin portunu geçirmemişler daha

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı