TürkNet'e geçiş süreci

• Konuyu başlatan AESA
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 3
  • Görüntüleme 1B

AESA

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Psikoloji
Ben 17 aydır NetSpeed firmasını kullanıyorum, başlarda iyiydi ama son 10 aydır sürekli kopmalar yaşadığım için TürkNet'e taşıma yapmak için evraklarımı gönderdim. Evrakları gönderdikten sonra salgın sebebiyle yaptıkları altyapı çalışmaları sonuç verdi ve 2-3 gündür kopma yok. Şimdi TürkNet'i abone olma için arayınca ben sizi ararım dememe rağmen dönüp arıyorlar, siz zahmet etmeyin biz ararız hesabi. Ama evrakları gönderdikten sonra aradım telefonu açan yok, Online işlemlerden kayıt oluşturdum mesajla bile dönüş yapılmadı. Twitter üzerinden destek hesaplarının mesaj kısmını kapatmışlar ve postlara cevap vermiyorlar. Şimdi bu nasıl bir firma ben anlayamadım. Ben 35 Mbps paket kullanıyorum şu an sorun yok, modem arayüzünden bakınca alınabilir hız maksimum 41 Mbps olarak gözüküyor. TürkNet altyapı sorgulaması yapınca 10 lira farkla 75 Mbps verebiliriz diyorlar. Bende nasıl vereceksiniz modemde böyle yazıyor dedim, TürkNet çalışanı bana söylediği şu; biz verirsek gelecektir. Şimdi ne yapacağımı şaşırdım, başlamadan iptal mi edeyim? Yoksa deneyeyim mi? 1000 dk bedava veriyor diye masaüstü telefonda aldım şimdi boş yere almış olduk gibi duruyor. Çok fazla şikayet varmış, her zaman şikayet eden vardır diye umursamadım ama detaylı araştırınca fark ettim ki çok fazla şikayet var. Evrağım 2 gündür ellerinde ama ulaştığını sisteme girmemiler bile.

technopat.jpg

srdd1.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Donanım Haber'de TurkNet Destek nickli arkadaşa mesaj at iletişim kurabileceğin tek kişi o TürkNet'te. Ben 8 gün boyunca müşteri hizmetlerine bağlanamadım en son bu arkadaşa mesaj atıp aboneliği iptal ettirdim.

Abonelik sırasında kendilerine telefonla ulaşabiliyorsunuz fakat daha sonra Online İşlemler üzerinden ilgili birini bulabilirsiniz. TürkNet'in normal bir durumu bu.
Mesela ben pazar akşamı bir destek kaydı açtım. Hala cevap almadı. Twitter'dan yazdım ve muhtemelen bugün ya da en geç yarın öğlene kadar cevap gelecektir. Hala düzeltilmeyen bir sorunum var.
Hız konusuna gelecek olursak daha önceden birçok sitede (bu sitede dahil olabilir) gösterilen değerlerden fazla hız alanların mesajlarına şahit oldum. Bir bilgi veremem ama sadece gördüğümü söylüyorum. Doğru olmayabilir.
Taahhüt vermediğiniz sürece istediğiniz zaman çıkabilirsiniz TürkNet'ten. Deneyin görün derim ben. Fakat sabır göstermeniz gerek.
Evrak konusu içinde maalesef bir şey diyemeyeceğim. Bugün salı, haftanın yani 2. iş günü. Yoğunluk olabilir. O yüzden acele etmemekte fayda var. Benim evraklarım 2 günde ellerine ulaşmış ve 3. günde internetimi aktif etmişlerdi.

Abonelik sırasında kendilerine telefonla ulaşabiliyorsunuz fakat daha sonra Online İşlemler üzerinden ilgili birini bulabilirsiniz. TürkNet'in normal bir durumu bu.
Mesela ben pazar akşamı bir destek kaydı açtım. Hala cevap almadı. Twitter'dan yazdım ve muhtemelen bugün ya da en geç yarın öğlene kadar cevap gelecektir. Hala düzeltilmeyen bir sorunum var.
Hız konusuna gelecek olursak daha önceden birçok sitede (bu sitede dahil olabilir) gösterilen değerlerden fazla hız alanların mesajlarına şahit oldum. Bir bilgi veremem ama sadece gördüğümü söylüyorum. Doğru olmayabilir.
Taahhüt vermediğiniz sürece istediğiniz zaman çıkabilirsiniz TürkNet'ten. Deneyin görün derim ben. Fakat sabır göstermeniz gerek.
Evrak konusu içinde maalesef bir şey diyemeyeceğim. Bugün salı, haftanın yani 2. iş günü. Yoğunluk olabilir. O yüzden acele etmemekte fayda var. Benim evraklarım 2 günde ellerine ulaşmış ve 3. günde internetimi aktif etmişlerdi.
Anlaşılan paramızla rezil olacağız, insanlar böyle bir rezilliğe neden para ödüyor anlamış değilim. Ben bu kadar olacağını tahmin etmemiştim. Sırf denemek için artık bekleyeceğim, taşıma yaptığım için sorun yok, şuan netpseed gerekli hizmeti veriyor. Tilkinin dönüp dolaşacağı yer kürkçü dükkanıdır diye boşuna dememişler. Son durak Türk telekom olacak, 100 liraya 35 Mbps. Altyapı sorum hakkında bilgisi ve tecrübesi olan varsa yorumlarını bekliyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı