TürkNet'e geçiş süreci

unknownuser5252

Centipat
Arkadaşlar merhaba. Sizinle bu süreci paylaşmak istedim. Şansımdan mıdır bilmem, benim için zorlu bir geçiş aşaması oldu. Aynı sorunları yaşayacak arkadaşlara bir misal olur umarım.

Türk Telekom ile olan taahhütüm 02.08.2020 tarihinde sona erecekti. TürkNet servis sağlayıcısını tavsiye eden arkadaşlarım oldu ve geçiş kararı aldım. Sonrasında müşteri hizmetlerini aradım ve işlemlerimi başlattım. 35 Mbps'lik VDSL paketi satın almak istedim. Mail adresime evrakları yolladılar ve 19.06.2020 tarihinde evrakları MNG kargo ile ücretsiz yolladım. Araya hafta sonu girdiği için kargom 22.06.2020 tarihinde yerine ulaştı. Ardından teyit için TürkNet müşteri hizmetlerini aradım. Evraklarımın kontrol aşamasında olduğunu, henüz sisteme girilmediğini söylediler. Akşamına sisteme girilmişti. Süreci Android uygulaması üzerinden takip ettim. Bir yandan da SMS ile durumu iletmeye devam ettiler. Fakat aynı gün şans mıdır bilmem İnternet hattımda kopmalar meydana gelmeye başladı. Aylardır stabil kullandığım İnternet'im 10 dakikada bir koptu ve bir süre sonra geri geldi. Hat değerlerim berbat durumdaydı. 23.06.2020 tarihinde tekrar TürkNet'i aradım ve sorunumu dile getirdim. Bana henüz geçiş talebimi Türk Telekom'a iletmediklerini, sorunun Türk Telekom kaynaklı olduğunu söylediler. Türk Telekom müsteri hizmetleriyle defalarca konuştum fakat hepsi aynı şeyleri söyledi durdu. Hatta bir tanesi bana faturamı ödemediğimden kaynaklı olduğunu söyledi, ödemek zorunda kaldım. 24.06.2020 sabahı TürkNet beni aramış, ulaşamamış. Sistemdeki bir sorun nedeniyle geçiş talebimi yeniden yapmışlar. Benim anlamadığım olay, bunların üst üste gelmesi tesadüf müdür? Şu an durum değişmedi ve kopmalarım 24.06.2020 itibariyle devam etmekte. Bağlantım halihazırda ADSL. Modemim VDSL destekli. SNR değerlerim, zayıflama değerlerim berbat helde ve sürekli değişiyor. Belki durum değişir diye eski ADSL modemimi bağlamak zorunda kaldım. Bağlantım hala değişken ama kopmalar azaldı gibi. Durum konusunda bilgisi olan arkadaşlar yorum yapabilirlerse sevinirim. Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha önce de böyle bir olayın yaşandığını yaklaşık 10 kişiden duymuşumdur. Hepsinin tesadüf olduğunu sanmıyorum. Geçiş işlemi başlatan kişilerde daha tamamlanıp hat taşınmadan yaşanıyor. TürkNet kaynaklı olduğunu düşünmüyorum çünkü daha TT'desin. Belki portunu değiştirmişlerdir. Değişim yaptıkları port arızalıysa böyle bir durumun olması muhtemel. Geçiş tamamlanmadan TT ile port değişikliğini konuş. Geçişten sonra da devam ederse TürkNet gerekirse ücretini kendi ödeyerek EliTT yollar evinden sahadan ve aşağıdan ölçüm yaptırır sorunu çözer -yalan demeyin benim kopma sorunum için 3 kere EliTT yolladılar 1 kuruş ta ödemedim-. TürkTelekom'a biraz ısrarcı olun fiziksel kontrol talep edin. Israrcı olursanız büyük ihtimal yapacaklardır.

TürkNet'in Meşhur Sorunu: İnternet Kopmalarıdır.
Kişi henüz TürkTelekom kullanıcısı, daha TürkNet'e geçmemiş bunu neye dayanarak söylüyorsunuz? TürkTelekom abonesinin interneti kesilince daha geçiş yapılmamasına rağmen sorumlusu TürkNet mi oluyor?

TürkNet'e sordum. Türk Telekom'la konuşup arıza kaydı oluşturun dediler. Onlar düzeltmezse bize geçiş yaptığınızda biz birimlerimizi yönlendiririz dediler. Geçiş aşamasında olduğumdan mıdır bilmem, arıza kaydı mesajı da gelmedi. Öncesinde gelirdi. Sistemsel hatadan dolayı geçişim de gecikti. Ortada kaldım sanırım.
Geçiş işlemi başlatan kişilerde daha tamamlanıp hat taşınmadan yaşanıyor.
Benim evraklar gittiği gün başladı. Ama dedikleri şu: Biz henüz TTNet'e talepte bulunmadık, b,zden kaynaklı değildir.

TürkNet'e sordum. Türk Telekom'la konuşup arıza kaydı oluşturun dediler. Onlar düzeltmezse bize geçiş yaptığınızda biz birimlerimizi yönlendiririz dediler. Geçiş aşamasında olduğumdan mıdır bilmem, arıza kaydı mesajı da gelmedi. Öncesinde gelirdi. Sistemsel hatadan dolayı geçişim de gecikti. Ortada kaldım sanırım.

Benim evraklar gittiği gün başladı. Ama dedikleri şu: Biz henüz TTNet'e talepte bulunmadık, b,zden kaynaklı değildir.

Evrakları iletmedilerse sorunun geçişle alakalı olmadığını söylemek mümkün. Geçiş işlemleri başlatıldığı zaman telefonunuza evrakların gönderildiği ve onay beklendiğine dair mesaj gelir. Akabinde onaylanması halinde telefonunuza geçişin tamamlanacağı gün ve saat bilgisi veya işlemin hangi sebeple reddedildiğine dair bilgi mesajı gönderilir. Bu aşamalar yaşanmadan olduğundan sorun kesinlikle geçişle alakalı değil. TürkTelekomun portlarında veya saha kablolarında bir arıza olmuş ve denk gelmiş olması daha muhtemel görünüyor. TT Müşteri hizmetlerini ikna etmek zor. Ben baya uğraşmıştım eve ekip gelsin diye. Gerekirse peş peşe aramalar sağla. EliTT teklif ederlerse boşuna ücret ödeme. TürkNet'e geçtiğinde devam ederse TürkNet ile iletişime geçersin onlar TT ekiplerini yönlendirirler.

Evrakları iletmedilerse sorunun geçişle alakalı olmadığını söylemek mümkün. Geçiş işlemleri başlatıldığı zaman telefonunuza evrakların gönderildiği ve onay beklendiğine dair mesaj gelir. Akabinde onaylanması halinde telefonunuza geçişin tamamlanacağı gün ve saat bilgisi veya işlemin hangi sebeple reddedildiğine dair bilgi mesajı gönderilir. Bu aşamalar yaşanmadan olduğundan sorun kesinlikle geçişle alakalı değil. TürkTelekomun portlarında veya saha kablolarında bir arıza olmuş ve denk gelmiş olması daha muhtemel görünüyor. TT Müşteri hizmetlerini ikna etmek zor. Ben baya uğraşmıştım eve ekip gelsin diye. Gerekirse peş peşe aramalar sağla. EliTT teklif ederlerse boşuna ücret ödeme. TürkNet'e geçtiğinde devam ederse TürkNet ile iletişime geçersin onlar TT ekiplerini yönlendirirler.
Hocam normalde her şey yolunda giderken tam geçiş aşamasında bu tür sorunlar başlayınca insan şüpheye düşüyor ister istemez. Şimdi TTNET online işlemlerden baktım. Bugünkü konuşmama dair kayıt gözükmüyor. Ama oluşturmuşlardı. Tekrar arayıp sitemimi dile getireceğim. Eve ekip göndermeleri için de ayrıca ısrar edeceğim.

Şu ne olduğu belli olmayan İnternet'leri kullanmayın artık. Ucuz, tahhüt yok diye çoğu kişi böyle ne olduğu belli olmayan İnternet servis sağlayıcılarnı kullanıyor. Yav biraz fazla verin kafanız rahat olsun böyle sorunlar yaşamayın.

Daha önce de böyle bir olayın yaşandığını yaklaşık 10 kişiden duymuşumdur. Hepsinin tesadüf olduğunu sanmıyorum. Geçiş işlemi başlatan kişilerde daha tamamlanıp hat taşınmadan yaşanıyor. TürkNet kaynaklı olduğunu düşünmüyorum çünkü daha TT'desin. Belki portunu değiştirmişlerdir. Değişim yaptıkları port arızalıysa böyle bir durumun olması muhtemel. Geçiş tamamlanmadan TT ile port değişikliğini konuş. Geçişten sonra da devam ederse TürkNet gerekirse ücretini kendi ödeyerek EliTT yollar evinden sahadan ve aşağıdan ölçüm yaptırır sorunu çözer -yalan demeyin benim kopma sorunum için 3 kere EliTT yolladılar 1 kuruş ta ödemedim-. TürkTelekom'a biraz ısrarcı olun fiziksel kontrol talep edin. Israrcı olursanız büyük ihtimal yapacaklardır.

Kişi henüz TürkTelekom kullanıcısı, daha TürkNet'e geçmemiş bunu neye dayanarak söylüyorsunuz? TürkTelekom abonesinin interneti kesilince daha geçiş yapılmamasına rağmen sorumlusu TürkNet mi oluyor?
Türknet fanboyu olduğunu bilmiyordum .😣
Kullanan Çevremden Biliyorum.

Şu ne olduğu belli olmayan İnternet'leri kullanmayın artık. Ucuz, tahhüt yok diye çoğu kişi böyle ne olduğu belli olmayan İnternet servis sağlayıcılarnı kullanıyor. Yav biraz fazla verin kafanız rahat olsun böyle sorunlar yaşamayın.
Çevremde kullananların önerisi üzerine geçmek istedim. ki bu gayet doğal. Kim daha uygun fiyata daha iyi bir hizmet istemez ki? Kimseyi savunma ya da yermek için demiyorum ama bu dediğiniz olay tekelleşmeyi doğuran şeydir diye düşünüyorum. Saygılarımı sunarım.

Çevremde kullananların önerisi üzerine geçmek istedim. Ki bu gayet doğal. Kim daha uygun fiyata daha iyi bir hizmet istemez ki? Kimseyi savunma ya da yermek için demiyorum ama bu dediğiniz olay tekelleşmeyi doğuran şeydir diye düşünüyorum. Saygılarımı sunarım.

Tamam ama ben para veriyorsam karşılığını almak isterim yanlış mıyım? İnternet'im kesildiğinde, sorun olduğunda ilgilenmeyecekler'se benim verdiğim para boşuna. Biraz daha fazla veririm en azından bir sorun olduğunda karşımda bir muhatap bulayım.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı