TürkNet'e geçiş süreci

Türknet fanboyu olduğunu bilmiyordum .😣
Kullanan Çevremden Biliyorum.
Ya arkadaşım az akıllı davran. Konu sahibi hala Türk Telekom abonesi. Henüz geçişi yapılmamış bunun TürkNet ile ne alakası var. Fanboy falan değilim sen biraz fazla zekisin(!) Geçişi yapılmış olsa eyvallah ta hala TürkTelekom'da.
Şu ne olduğu belli olmayan İnternet'leri kullanmayın artık. Ucuz, tahhüt yok diye çoğu kişi böyle ne olduğu belli olmayan İnternet servis sağlayıcılarnı kullanıyor. Yav biraz fazla verin kafanız rahat olsun böyle sorunlar yaşamayın.
Açıkçası bu işler biraz da ne kadar ekmek o kadar köfte prensibine dayalı. Hız taahhüt konularında avantaj sağlasalarda santral kapasitesi, internet çıkışlarını sağlayan firmalar, çıkış sayısı vb. etkenler değişiklik gösteriyor. Şu devirde normal standartlarda internet kullanmak için en az 35Mbps hız gerekiyor.
Türk telekomun sitesindeki bu fiyatlara bakarsak 35Mbps hız sunan paketin taahhütsüz ücreti 290TL 26 ay taahhüt ile 105.90'a iniyor. Şimdi 95TL nerede 290TL nerede. Asgari ücret 2324 TL. Bunun 290TL'sini ev internetine verilmesini istemek ne kadar doğru? Asgari ücret alınmasa da 290TL vermek ne kadar mantıklı? Derseniz ki taahhüt verin. 26 ay yani 2 yıl 2 ay. o sürede iptal etmeniz gerekirse ne olacak? Aradaki farkı nasıl ödeyeceksiniz?

Süperonline tarafına bakıyorum. Süperonline'da da

35 Mbps Süper PaketLimitsiz109,90 TL/ayİlk 12 ay 99,90 TL,
sonraki 12 ay 109,90 TL

Süperonline'da ise aynı paket 160TL taahhütsüz olarak sunuluyor. E şimdi bir tarafta 95TL'ye 100/4 sağlanması var bir tarafya 160 TL'ye 35/4 sağlanması var. Arada kaliteden doğan farklar var elbette fakat 3-5 fazla verin iyi alın denmesi biraz bana acımasız geliyor. Nitekim kişi hala Türkiye'nin en büyük internet sağlayıcısı olan TürkTelekom'dan hizmet alıyor. Demekki asıl olay burada kalitede değil biraz da fiyatta. Neticede herkes internet firmalarıyla sorun yaşıyor. Keşke daha iyisini yapsalar fakat yapmıyorlar. Bu durumda insanların paralarını israf etmemelerini anlayışla karşılamak gerekir. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Yorumlar için teşekkür ederim hocam. Tuhaf şekilde eski ADSL modemimi bağladığımda kopmalar azaldı. Ama sinyal değerleri hala kötü ve sürekli değişmekte. Geçiş yapılana kadar idare etmeye çalışacağım.

Buyur hocam. Ama değerler sürekli değişiyor. Dün SNR -2.7 idi bir ara. Sabah kontrol ettim 8.1. Şimdi böyle.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    8,4 KB · Görüntüleme: 54
Bende herhangi bir sorun olmamıştı. Teyit aldılar, işlemlere başladılar şak TürkNet'teyim. Bağlantımda kopma da en son 24 Mayıs'ta oldu. Şükür bu kopmalar TT'deki gibi yarım saat, bir saat falan sürmüyor modemi kapatıp açmış gibi anlık oluyor ama keşke o da olmasa.

Bende herhangi bir sorun olmamıştı. Teyit aldılar, işlemlere başladılar şak TürkNet'teyim. Bağlantımda kopma da en son 24 Mayıs'ta oldu. Şükür bu kopmalar TT'deki gibi yarım saat, bir saat falan sürmüyor modemi kapatıp açmış gibi anlık oluyor ama keşke o da olmasa.
Hocam hala sorunu çözmediler. Ne TTNet'ten ses seda var ne de TürkNet'ten. Geçiş süreci de sistemsel bir hatadan dolayı yeniden başlamış. Ne yapacağımı bilmiyorum.
Güncelleme: TTNet'te çalışan bir arkadaşımı aradım. Durumun aciliyetine dair not düştü. Bağlantı sorunum 23 Haziran itibariyle düzeldi gibi görünüyor. Ama hala geçiş işlemim sağlanmadı.
Güncelleme: 26.06.2020 tarihi itibariyle geçişim tamamlandı. Değerler beklediğimden çok daha iyi. Bu süreçte yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekkür ederim. İyi sosyaller. 😊

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    12,3 KB · Görüntüleme: 44
  • Adsız2.png
    Adsız2.png
    7,4 KB · Görüntüleme: 52
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı