Turk Telekom yerine ISS önerisi

Gunslinger

Kilopat
Daha fazla  
Türktelekom kullanıyorum yakında sözleşmem bitecek ve 74 TL ödüyorum. ADSL kullanıyorum ve çok sıkıntım var oyunda min 60 ping ile oynarken bazen 150’ye takılıyor bazende 500’e. Ping sorunu olmayacak bir internet sağlayıcısı istiyorum şimdiden teşekkürler.

Türknet kullanıyorum. Çok çok nadir ara sıra modeme reset atmak gerekiyor sapıtıyor falan ama memnunum. Vaat edileni veriyorlar sonuçta. Taahhüt yok, x mbit'e kadar olduğu için 1-2 mbit de olabilir 10-15 de olabilir. Bunu belirtmekte fayda var. Deneyin birkaç ay, beğenmezseniz iptal ettirirsiniz. İlk ay faturanızı ödeyip ikinci ay fatura ödememek isterseniz kendi davet kodumu paylaşabilirim. Böylelikle ben de 1 ay siz de 1 ay ücretsiz internet kullanmış olursunuz. 65TL ödüyorum bu arada.

@crazy_vefa Upload ve download hızın kaç?

7829816098.png

Oturduğum bina 25 yıllık bir altyapıya sahip ve eski jenerasyon bakır teller kullanılıyor. Zamanında TTNET ile yapmış olduğumuz testlerde max 24mbit download ve 1.2 mbit upload yapabileceğini söylediler. Fiber sistemlerde bu hızlar tabi ki artacaktır. Aynı paraya 35mbit'e kadar varken ben mecbur 16 mbit'e kadar olanı seçtim çünkü fiber sistem yok bende.

7829816098.png

Oturduğum bina 25 yıllık bir altyapıya sahip ve eski jenerasyon bakır teller kullanılıyor. Zamanında TTNET ile yapmış olduğumuz testlerde max 24mbit download ve 1.2 mbit upload yapabileceğini söylediler. Fiber sistemlerde bu hızlar tabi ki artacaktır. Aynı paraya 35mbit'e kadar varken ben mecbur 16 mbit'e kadar olanı seçtim çünkü fiber sistem yok bende.
Modem arayüzünde hat değerlerinde ADSL mi ADSL2 mi yazıyor, diğer bir değişte modem arayüzünde maksimum indirme hızınız kaç gösteriyor?

Buyrun :) biraz daha düşmüş ahahah
Hocam burada anlayamadığım nokta, başka ISS olsa derim 16Mbpslik tarife satın almışsınız ancak bunun 13'ünü görüyorsunuz. Fakat Türknetin en düşük paketi 35Mbpslik paket. Ee modemde gözüktüğüne göre hattınız Adsl2, yani 24Mbps'e kadar hız sağlıyor. Neden bu hızlar düşük oluyor acaba? Bilen varsa yazarsa sevinirim. :)

Yanlış bilmiyorsam kopmalar yaşanmasın diye böyle bir uygulama var. Mesela oyunlarda FPS'yi salmayıp monitöre göre 60'a sabitlediğimiz oluyor onun gibi.

Yanlış bilmiyorsam kopmalar yaşanmasın diye böyle bir uygulama var. Mesela oyunlarda FPS'yi salmayıp monitöre göre 60'a sabitlediğimiz oluyor onun gibi.
Öylede hat 24mbps'i alırken bunu 13-14'indirmenin bir anlamı yokki? Hani 23-22 olsa yine kabul edilebilir bir değer. TT olsa hani daha az bant genişliği vermek için bilerek yapıyor diyebilirim. Ama Türknet zaten bu kadar küçük işlere bakmaz, adamlar baştan on numara bir paketle ortalığı salladılar. Bence kontrol ettirip hızı yükselttirmeyi denemeli arkadaş.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı