Çözüldü Turkcell Superbox 10 Mbps Fiber Hızında mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ponstaneforte

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Turkcell Superbox için sitesine girdiğimde her yerde fiber hız diye tanıtım görülüyor fakat internet hızlarına bakınca 10 Mbps hızlı paketler satıyor. Bu 10 Mbps normal kablolu 10 Mbps internetten daha mı hızlı oluyor? Performans açısından aynılar mı?
1569006713421.png

Çözüm
Superonline'ın sayfasına baktığımızda her şeye fiber diyorlar sağ olsunlar. Bildiğiniz 10 Mbps hız fiberi falan karıştırmayın. Bu arada Superbox'un çalışma mantığı hücresel veri ile. Yani nasıl telefondan nasıl hücresel veri ile internete bağlanıyorsunuz o şekilde.
Superonline'ın sayfasına baktığımızda her şeye fiber diyorlar sağ olsunlar. Bildiğiniz 10 Mbps hız fiberi falan karıştırmayın. Bu arada Superbox'un çalışma mantığı hücresel veri ile. Yani nasıl telefondan nasıl hücresel veri ile internete bağlanıyorsunuz o şekilde.

Çözüm
Bizzat 129 TL'lik paket 10 Mbps sinirsiz olani kullaniyorum binam yeni oldugu icin ve altyapi olmadigi icin ve sunu söyleyebilirim ki fiber ile alakasi yok ve bildigimiz 10 Mbps hizdan ibaret. Evde 2. bir kisi bagliyken oyuna giriyorum problem cikmiyor ama ikinci kisi eger YouTube girip video izlerse oyunlardaki ping degeri resmen kafayi yiyor. Önermiyorum eger altyapi probleminiz yoksa.

Son düzenleyen: Moderatör:
Freelance işler yapan bir arkadaşım işi gereği her yerde online olmak zorunda ve sürekli upload - download yapmak durumunda. Ürün simkart ile çalıştığı için 250 lira gibi bir paraya (ki bu sitede yazmayan bir fiyat - kampanya) 70-100 MBPS civarı bir hız alıyor. Cihazı yanında taşıyor. İster evde, ister ofiste, isterse kafede vs. çok rahat çalışıyor. O yüzden verilen hıza bakarak değil, mobilitesine bakarak cevap yazmak gerek buradaki başlığa.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı