Turkcell Superbox 10 Mbps Sınırsız İnceleme

@WomenBeta sorunun nasıl çözüleceğini buldum. Modem arayüzünden mobil şebeke ayarlarına girin. Oradan otomatik yazan yerlere Sadece 4G ve alttaki kısma manüel giriş yapın çıkan kısımda Turkcell'i seçin. Uygula dedikten sonra tekrar test yapın. Telefonda gördüğünüz 200Mbps hızı artık görebilirsiniz :) Turkcell'den kimse yardımcı olmayınca her yolu denedim ve sonunda oldu :)

Dediğiniz yolu sanırım daha öncesinde denemiştim,yinede tekrar bir deneyeyim.

Sa cümleten hayırlı akşamlar burada yorumları okudum bahsettiğiniz hızlar bana göre hayal ürünü gibi geliyor bilgisayardan sizler kadar iyi anlamam herkes Upload dan bahsediyor benim sıkıntım Dowloand konuda bana yardımcı olursanız sevinirim 1 senedir ADSL 16 mbit Süperonline netim vardı beni aradılar Süperbox dan bahsettiler daha hızlı internetmin olacağını falan filan bende kabul ettim aldım fakat 16 mbit internet yok sınırsız 10 mbit 159 tl miş bana bu 10 mbitin adsl e göre 50 magabite eş değer olduğunu söylüyorlar aradaki fark nedir iyimidir kötümü bilemiyorum iptal ettirmeyi düşünüyorum tabi cayma bedeli 1 aylık kullanım bedeli vesaire ve yeni adsl ücreti yansıyacak çok kararsız kaldım ben Antalya da bir hotelin şöförüyüm ve lojmanda kalıyorum ben çoğunlukla film izlerim yani Upload ile çok bir işim yok burda bahsedilen 100-200 -300 dowloand yada upload hızlarını ben görmüş değilim şaşkınlık içindeyim :)) bilgisi olan arkadaşlar beni de bilgilendirirse sevinirim şimdiden herkese teşekkür ediyorum

Sa cümleten hayırlı akşamlar burada yorumları okudum bahsettiğiniz hızlar bana göre hayal ürünü gibi geliyor bilgisayardan sizler kadar iyi anlamam herkes Upload dan bahsediyor benim sıkıntım Dowloand konuda bana yardımcı olursanız sevinirim 1 senedir ADSL 16 mbit Süperonline netim vardı beni aradılar Süperbox dan bahsettiler daha hızlı internetmin olacağını falan filan bende kabul ettim aldım fakat 16 mbit internet yok sınırsız 10 mbit 159 tl miş bana bu 10 mbitin adsl e göre 50 magabite eş değer olduğunu söylüyorlar aradaki fark nedir iyimidir kötümü bilemiyorum iptal ettirmeyi düşünüyorum tabi cayma bedeli 1 aylık kullanım bedeli vesaire ve yeni adsl ücreti yansıyacak çok kararsız kaldım ben Antalya da bir hotelin şöförüyüm ve lojmanda kalıyorum ben çoğunlukla film izlerim yani Upload ile çok bir işim yok burda bahsedilen 100-200 -300 dowloand yada upload hızlarını ben görmüş değilim şaşkınlık içindeyim :)) bilgisi olan arkadaşlar beni de bilgilendirirse sevinirim şimdiden herkese teşekkür ediyorum
Superbox 10Mbit hız, ADSL 50 Mbite eşdeğermi dediler. Adsl 50 mbit hız verebiliyormu diye sordaydın? Bir de 10Mbit hız 10Mbittir. Yok adsl 50Mbite eşitmiş yok bilmem neymiş hikaye. İyi sallamışlar. Bölgende baz istasyonu yoksa, var ise yeterli değilse, yoğunluk olduğunda çöküyorsa vay halinize. Bende öyle oldu, baz istasyonuna yakın olmama rağmen, yoğunluk fazla olduğu için istasyon kaldırmıyordu, özellikle akşamları berbattı, bende iade etim. İyi analiz et, iyi düşün. Ama telefondaki kimse superbox 10Mbit, adsl 50mbite eşit demiş, sağlam sallamış.

Bana da inandırıcı gelmedi ama telefon ile beni arayan bayanın bana söyledği Fiber alt yapısı olmayan yerlerde ( benim bulunduğum konumda Fiber sadece Hotellere veriliyor ) müsterilerin Fiber kullanabilmesi için bu modemi tavsiye ettiklerini eğer buna geçersem Fiber hızında int kullanabileceğimi vaad etmişti yoksa ben neden kabul edeyim 16 Mbiti bırakıp 10 Mbite razı olayım üsteli yarı hızda 2 katı para şu an burası tenha Turkcell her yerde çekiyor sıkıntı yok ama yazın sezonda full yoğun olacak nasıl olur bilemiyorum
Yorumları okuyorum da genelde herkes 100-200-300 Mbit dowload var bunun sırrı nedir ? ben daha 15 Mbitin üstünü göremedim hiç 🙂 sırrı neyse söyleyin bende hızı artırayım 😉 şu anki Speed test
373696

Bana da inandırıcı gelmedi ama telefon ile beni arayan bayanın bana söyledği Fiber alt yapısı olmayan yerlerde ( benim bulunduğum konumda Fiber sadece Hotellere veriliyor ) müsterilerin Fiber kullanabilmesi için bu modemi tavsiye ettiklerini eğer buna geçersem Fiber hızında int kullanabileceğimi vaad etmişti yoksa ben neden kabul edeyim 16 Mbiti bırakıp 10 Mbite razı olayım üsteli yarı hızda 2 katı para şu an burası tenha Turkcell her yerde çekiyor sıkıntı yok ama yazın sezonda full yoğun olacak nasıl olur bilemiyorum
Yorumları okuyorum da genelde herkes 100-200-300 Mbit dowload var bunun sırrı nedir ? ben daha 15 Mbitin üstünü göremedim hiç 🙂 sırrı neyse söyleyin bende hızı artırayım 😉 şu anki Speed testEki Görüntüle 373696
Senin bu hız testlerin superbox 10 Mbit paketi sanırım. 100 ile 200 Mbit arası değerleri görenler sınırsız 279 TL'lik paketi kullanıyorlar. Tabi dediğim gibi baz istasyonuna yakınlığınız ve baz istasyonunun sinyal kalitesi ve yoğun olup olmamasıda önemli.

Dediğin gibi şu an Tekirova sakin ve boş 8-9 Mbit anca görüyor hatta bugün 5 Mbite kadar düştü ama 1-2 ay sonra sezon başladığında buralar full olacak o zaman baz istasyonu hiç kaldırmıyacak gibi geliyor bana o yüzden Bugün Vdsl başvurusunda bulundum 24 Mbit 125 tl 10 Mbite 160 ödemekten iyidir

Dediğin gibi şu an Tekirova sakin ve boş 8-9 Mbit anca görüyor hatta bugün 5 Mbite kadar düştü ama 1-2 ay sonra sezon başladığında buralar full olacak o zaman baz istasyonu hiç kaldırmıyacak gibi geliyor bana o yüzden Bugün Vdsl başvurusunda bulundum 24 Mbit 125 tl 10 Mbite 160 ödemekten iyidir
Eğer öyleyse, bölgede 4,5G hizmeti zayıf ve şu anda yoğunluk fazla yok diyorsunuz. Yarın öbür gün yoğunluk olursa dediğin gibi daha kötü olur. Bence eğer öyleyse bir an önce iptal et , kurtul, VDSL kullan.

Arkadaşlar superbox'a reset attıkdan sonra normal kullanıcı adı ve şifresi ile modem arayüzüne girebiliyorum. Ama sayfayı kapattım diyelim bir daha kullanıcı arayüzüne giricem şifre hatalı diyor. Modemi kuran arkadaşa mesaj attım şuanda bir hata var modem arayüzüne girmek için modemi resetlemem gerekiyormuş doğruluk payı nedir sizce?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı