TurkNet Gigafiber Altyapısı Süreci

Merhaba ben de TurkNet müşteri hizmetlerini aradım ama bilgi veremeyeceklerini söylediler müjde düğün salonunun orada oturuyorum şu anda fiber hatlar nerelere kadar ilerledi bir bilgin var mı?
Senin içinde bulunduğun blokta çalışmaya başladıklarını gördüm. Kablolama çalışmaları zaten fazlasıyla hızlı ilerliyor. Yavaş ilerleyen kısım sonlandırıcıların takılması, hatların aktif hale getirilmesi.

Ben ekipleri "1 Şubat" günü "Ulus Sokak"da gördüm. 1 günde 1 blok tamamlama hesabından yola çıkarsak, "11 - 12 Şubat arası" senin bulunduğun "Sakarya Sokak" tarafına giriş yaparlar. Müşteri hizmetlerinden bana da bilgi vermediler.

Sonlandırıcıların bağlanma süresini hesaba katarsak "1.5 ay içinde" hizmetin aktif olur diye düşünüyorum.
Bu arada yeni bir durum fark ettim.
  • Evime doğru dönerken blokta ki kabloların toplandığı konuma bakmak istedim.
  • Baktığımda aslında "sonlandırıcın" da bağlandığını gördüm.
  • Eve döndüğümde bina girişine de bina sonlandırıcısı konduğunu gördüm.

Dolayısı ile aslında şu anda her şey hazır.
  • Sadece ekiplerin gelip kurulum yapması gerekiyor, fakat sistemde hizmet hala gigafiber olarak görüntülenmiyor.
  • Turknet bölgede fazla müşterisi olduğu için, müşterilere yetişemiyor ve bu sebepten ötürü sokak sokak ev içi kurulumlarını yaparak ilerliyor olabilir.
  • Bu ihtimale fazla yoğunluk veriyorum, çünkü Turknet evde kurulum hizmetini "Tekiz İletişim" adında bir firma gerçekleştiriyor. Daha önceden sıkça muhattap ve ahbap olduğum için biliyorum, bir günde 5 - 10 tane ev içi kurulum yapıyorlar, ve üstüne arızalara bakmaya gidiyorlar.

Bloktaki sonlandırıcıyı çekemedim fakat bina girişinde ki arkadaşı çektim.

turknets.png

• Benim sokağımda ki kablolama işlemi (görüntüde ki siyah kablonun geliş tarihi) "12 OCAK" tarihinde gerçekleşti
  • Bugün tarih "9 ŞUBAT", ve geçen hafta cuma (1 Şubat) bu kutu yoktu, dolayısıyla ortalama "25 - 30 günlük süre"zarfında sonlandırıcılar konulmuş oluyor.
Tüm bu faktörler göz önünde bulundurulduğunda aslında her şey hazır, evde kurulumcu agaların işlerini bitirmelerini ve bize sıra gelmesini bekliyoruz :)

Harika. Türknet Fiber hakkında böyle bir bilgi bombardımanı istiyordum. Numarasız liste, kalın harf kullanımı, italik harf kullanımı, tırnak işareti kullanımı uyumu ayrı harika. Zettapat olsanız yeridir. Bu kadar araştırma, azim, gayret, bilgi ve emekle. Benim Istanbul'dan taşınalı yıllar oldu. İlime başlanmadığı sürece işe yaramayacak.
Bahçelievler Siyavuzpaşa mahallesine geldi mi yine de merak ettim.
Ayrıca, siteyi bırakma. Hep girmeye devam et. En son 18 Şubat tarihinde girmişsin. Her gün çevirimiçi olmanı isterim.
Mesajlar ve mesajlardaki her şey, kararında muhteşem olmuş.

Okuyuculara not: Sayfanın en altında "Forum Software" yazan yerin bir üstünde yer alan "Varsayılan stil" yazısını tıklayıp "Dimenson"u seçerseniz okuma keyfi tadından yenir! :D

Harika. Türknet Fiber hakkında böyle bir bilgi bombardımanı istiyordum. Numarasız liste, kalın harf kullanımı, italik harf kullanımı, tırnak işareti kullanımı uyumu ayrı harika. Zettapat olsanız yeridir. Bu kadar araştırma, azim, gayret, bilgi ve emekle. Benim Istanbul'dan taşınalı yıllar oldu. İlime başlanmadığı sürece işe yaramayacak.
Bahçelievler Siyavuzpaşa mahallesine geldi mi yine de merak ettim.
Ayrıca, siteyi bırakma. Hep girmeye devam et. En son 18 Şubat tarihinde girmişsin. Her gün çevirimiçi olmanı isterim.
Mesajlar ve mesajlardaki her şey, kararında muhteşem olmuş.

Okuyuculara not: Sayfanın en altında "Forum Software" yazan yerin bir üstünde yer alan "Varsayılan stil" yazısını tıklayıp "Dimenson"u seçerseniz okuma keyfi tadından yenir! :D
Çok teşekkür ederim, aslında yoğunluğumu biraz başka işlerime, ve az az, İstanbul'un ulaşımına, raylı sistemlerine veriyorum. O tarz konuların konuşulduğu forumlarda tıpkı burada olduğu gibi gördüklerimi paylaşmaya çalışıyorum. Burayı sadece gelişme olursa kronolojiyi bozmamak adına kullanıyorum.

Bahçelievler Siyavuşpaşa için de yanlış hatırlamıyorsam 2021 yılı programında olduğunu duymuştum. Covid olayları olmasa gider bakardım da hatta 😀

Aslında burada link paylaşmak yasak mı bilmiyorum, o yüzden yazarak söyleyeyim. Donanım Haber Forum'da Turknet'i etiketlediğinizde, ve mahalle adını yazdığınızda, görevli admin 2021 yılı programı içinde olup olmadığını söylüyormuş.

Ben yine bir gelişme olursa burada anında paylaşacağım. Herkese hayırlı pazarlar dilerim.
Herkese bir kez daha selam...
  • Bir aksilik çıkmaz ise yarın akşam, bu konu için artık süreci çok detaylıca bir şekilde tamamlamış olacağız, coming soon :))
  • Ayrıca mini süreç tarih özeti ve her zaman paylaştığım harita verilerini de sizlerle paylaşmış olacağım.
  • Bu kadar yazıdan sonra Turknet'in görevlendirdiği bir ajan muamelesi görmek istemem :)) ,
  • Peşinen söylemem gerekir ki bu firmaya zamanında en çok söven, küfreden, firmaya karşı efendiliğini bozan kişilerdenim.
  • Hala daha geçmiş tecrübelerime dayanarak bu firmaya kırgın ve kinliyim, fakat hizmet almaya devam ediyor, ve son nokta bu hizmeti sizlerle paylaşmaktan çekinmiyorum.
  • Süreç boyunca yaşadığım tecrübeleri zaten tüm çıplaklığıyla görebilirsiniz, fakat yine de yeterli olmaz ise yarın ki paylaşımımdan sonra soruları bana yöneltebilirsiniz.
Yoğunluğumdan geç yanıt verebilirim, yarın ki "FİNAL" yazımda görüşmek üzere...

Son düzenleme:
Senin içinde bulunduğun blokta çalışmaya başladıklarını gördüm. Kablolama çalışmaları zaten fazlasıyla hızlı ilerliyor. Yavaş ilerleyen kısım sonlandırıcıların takılması, hatların aktif hale getirilmesi.

Ben ekipleri "1 şubat" günü "ulus sokak"da gördüm. 1 günde 1 blok tamamlama hesabından yola çıkarsak, "11 - 12 şubat arası" senin bulunduğun "Sakarya sokak" tarafına giriş yaparlar. Müşteri hizmetlerinden bana da bilgi vermediler.

Sonlandırıcıların bağlanma süresini hesaba katarsak "1.5 ay içinde" hizmetin aktif olur diye düşünüyorum.
bu arada yeni bir durum fark ettim.

dolayısı ile aslında şu anda her şey hazır.
  • Sadece ekiplerin gelip kurulum yapması gerekiyor, fakat sistemde hizmet hala gigafiber olarak görüntülenmiyor.
  • TurkNet bölgede fazla müşterisi olduğu için, müşterilere yetişemiyor ve bu sebepten ötürü sokak sokak ev içi kurulumlarını yaparak ilerliyor olabilir.
  • Bu ihtimale fazla yoğunluk veriyorum, çünkü TurkNet evde kurulum hizmetini "tekiz iletişim" adında bir firma gerçekleştiriyor. Daha önceden sıkça muhatap ve ahbap olduğum için biliyorum, bir günde 5 - 10 tane ev içi kurulum yapıyorlar, ve üstüne arızalara bakmaya gidiyorlar.

bloktaki sonlandırıcıyı çekemedim fakat bina girişinde ki arkadaşı çektim.

Eki Görüntüle 872296

• Benim sokağımda ki kablolama işlemi (görüntüde ki siyah kablonun geliş tarihi) "12 Ocak" tarihinde gerçekleşti.
  • Bugün tarih "9 şubat", ve geçen hafta cuma (1 şubat) bu kutu yoktu, dolayısıyla ortalama "25 - 30 günlük süre"zarfında sonlandırıcılar konulmuş oluyor.
tüm bu faktörler göz önünde bulundurulduğunda aslında her şey hazır, evde kurulumcu agaların işlerini bitirmelerini ve bize sıra gelmesini bekliyoruz :)

Ben ekipleri "1 şubat" günü "ulus sokak"da gördüm. 1 günde 1 blok tamamlama hesabından yola çıkarsak, "11 - 12 şubat arası" senin bulunduğun "Sakarya sokak" tarafına giriş yaparlar. Müşteri hizmetlerinden bana da bilgi vermediler.

bu arada yeni bir durum fark ettim.

dolayısı ile aslında şu anda her şey hazır.
  • TurkNet bölgede fazla müşterisi olduğu için, müşterilere yetişemiyor ve bu sebepten ötürü sokak sokak ev içi kurulumlarını yaparak ilerliyor olabilir.
  • Bu ihtimale fazla yoğunluk veriyorum, çünkü TurkNet evde kurulum hizmetini "tekiz iletişim" adında bir firma gerçekleştiriyor. Daha önceden sıkça muhatap ve ahbap olduğum için biliyorum, bir günde 5 - 10 tane ev içi kurulum yapıyorlar, ve üstüne arızalara bakmaya gidiyorlar.

bloktaki sonlandırıcıyı çekemedim fakat bina girişinde ki arkadaşı çektim.

Eki Görüntüle 872296

• Benim sokağımda ki kablolama işlemi (görüntüde ki siyah kablonun geliş tarihi) "12 Ocak" tarihinde gerçekleşti.
  • Bugün tarih "9 şubat", ve geçen hafta cuma (1 şubat) bu kutu yoktu, dolayısıyla ortalama "25 - 30 günlük süre"zarfında sonlandırıcılar konulmuş oluyor.
tüm bu faktörler göz önünde bulundurulduğunda aslında her şey hazır, evde kurulumcu agaların işlerini bitirmelerini ve bize sıra gelmesini bekliyoruz :)

Teşekkürler dostum geçtiğimiz günlerde dairelere kablolar çekildi bina girişine port yerleştirildi fiberin aktifleştirilmesini bekliyoruz.

Merhaba ben de TurkNet müşteri hizmetlerini aradım ama bilgi veremeyeceklerini söylediler müjde düğün salonunun orada oturuyorum şu anda fiber hatlar nerelere kadar ilerledi bir bilgin var mı?
Hocam Türkmen sokak ve Sakarya sokak kablo aşamasında bitti sadece bina içi ve sokak dahili kutular kaldı aktif olarak takip ediyorum tahmini olarak birkaç haftaya bitecek gibi gözüküyor
Hocam. Bu şekilde bende Türkmen sokak ta ikamet ediyorum

Dosya Ekleri

• IMG_20210302_123335995.jpg
    IMG_20210302_123335995.jpg
    92,2 KB · Görüntüleme: 391
Son düzenleme:
Çok teşekkür ederim, aslında yoğunluğumu biraz başka işlerime, ve az az, İstanbul'un ulaşımına, raylı sistemlerine veriyorum. O tarz konuların konuşulduğu forumlarda tıpkı burada olduğu gibi gördüklerimi paylaşmaya çalışıyorum. Burayı sadece gelişme olursa kronolojiyi bozmamak adına kullanıyorum.

bahçelievler siyavuşpaşa için de yanlış hatırlamıyorsam 2021 yılı programında olduğunu duymuştum. COVID olayları olmasa gider bakardım da hatta 😀

Aslında burada link paylaşmak yasak mı bilmiyorum, o yüzden yazarak söyleyeyim. Donanım haber Forum'da TurkNet'i etiketlediğinizde, ve mahalle adını yazdığınızda, görevli admin 2021 yılı programı içinde olup olmadığını söylüyormuş.

ben yine bir gelişme olursa burada anında paylaşacağım. Herkese hayırlı pazarlar dilerim.
herkese bir kez daha selam...
  • Bir aksilik çıkmaz ise yarın akşam, bu konu için artık süreci çok detaylıca bir şekilde tamamlamış olacağız, coming soon :))
  • ayrıca mini süreç tarih özeti ve her zaman paylaştığım harita verilerini de sizlerle paylaşmış olacağım.
  • Bu kadar yazıdan sonra TurkNet'in görevlendirdiği bir ajan muamelesi görmek istemem :)) ,
  • Peşinen söylemem gerekir ki bu firmaya zamanında en çok söven, küfreden, firmaya karşı efendiliğini bozan kişilerdenim.
  • Hala daha geçmiş tecrübelerime dayanarak bu firmaya kırgın ve kinliyim, fakat hizmet almaya devam ediyor, ve son nokta bu hizmeti sizlerle paylaşmaktan çekinmiyorum.
  • Süreç boyunca yaşadığım tecrübeleri zaten tüm çıplaklığıyla görebilirsiniz, fakat yine de yeterli olmaz ise yarın ki paylaşımımdan sonra soruları bana yöneltebilirsiniz.
yoğunluğumdan geç yanıt verebilirim, yarın ki "final" yazımda görüşmek üzere...

Dostum şu an son durumun nedir? Paylaşmamışsın başlangıç ve bitiş tarihlerini. Güç ne zaman verildi örneğin?

Bahçelievler Hürriyet Mahallesi için söyleyeyim. 2020 Sonbaharında kablolar döşendi. Binanın dış cephesine matkapla delik açarlarken ne oluyor diyerek farketmiştim. Ataköy Hastanesinin arkasından başlayıp devam eden 5. sokakta (Sedef Sokak) çift numalaralarda var. Yonca, İkizler.... diye devap edip Birlik sokağa kadar gitmişler. Yaklaşık 10-15 sokak döşeli sağolsunlar.

Bahçelievler Hürriyet Mahallesi için söyleyeyim. 2020 Sonbaharında kablolar döşendi. Binanın dış cephesine matkapla delik açarlarken ne oluyor diyerek farketmiştim. Ataköy Hastanesinin arkasından başlayıp devam eden 5. sokakta (Sedef Sokak) çift numalaralarda var. Yonca, İkizler.... diye devap edip Birlik sokağa kadar gitmişler. Yaklaşık 10-15 sokak döşeli sağolsunlar.
Kablolar döşendikten sonra sokak başına gelen dağıtıcının sonra bina içi ankastrenin daha sonra da dairelere gelen kablonun döşenmesini teker teker günü gününe söyleyebilme imkanınız var mıdır efendim zahmet olmazsa ?
Kablolar döşendikten sonra sokak başına gelen dağıtıcının sonra bina içi ankastrenin daha sonra da dairelere gelen kablonun döşenmesini teker teker günü gününe söyleyebilme imkanınız var mıdır efendim zahmet olmazsa ?
Yaklaşık bir süre de söyleyebilirseniz sevinirim.

Merak etmeyin hizmet aktif olduğunda sizin kapınıza 3 ay süre ile ücretsiz kullanım hakkı olan bir kodla hizmetin aktif olduğunu anlatan bir yazı bırakıyorlar. Yani bende öyle oldu. Otellerde kapıda rahatsız etmeyin yazısına benzer bir çengelli yazı.
Kabloların duvarı delmesinden sonra 2 ay kadar bir süre geçmemişti. Tek seferde 15 kadar sokak bağladılar. Hangi taraftan başlayıp bitirdikleri de süreyi değiştirebilir tabiki. Sonuçta kapına bırakılan reklam yazılarından başka bir fiber yazısı görürsen o gün kullanabilirsin.
Türk telekomdan taşınarak ben aboneliğimi başlattım. Bence hiç zaman kaybetmeden başvur. Altyapı Türk telekomda iken hiçbirşey değişmedi. Modemin yeri kablolar vb hiçbir şey. Ne oldu biliyor musun Türk net şifresini girdim sadece. İnternet hızı arttı. Yani 1000 Mbit interneti anlatmama gerek yok. Tası tarağı toplayıp geçin.

Dikkat edilecek hususlar;
Ethernet kablonuz Cat-5 ise 100 Megabit Cat-6 ise 1000 Megabit bağlanabilir bir kabloya sahip olursunuz.
Ayrıca Ethernet bağlantınız da 1000 Megabiti destekliyor olmalı.
6 Ay boyunca verdikleri Gigafiber hızı max olarak veriyorlar. Yani abartmıyorum. Cat-7 kablo temin edip 2,4 Gigabit ethernet kartı (500 TL civarı) bulup takarsan emin ol 1Gigabit hızı da geçersin.
Bu da benim hız rekoru

Dosya Ekleri

• 2021-04-14 11-24-52 İnternet Hız testi  Geniş bant bağlantınızı test edin - nPerf.com - Google...jpg
    2021-04-14 11-24-52 İnternet Hız testi Geniş bant bağlantınızı test edin - nPerf.com - Google...jpg
    52 KB · Görüntüleme: 318

Geri
Yukarı