TurkNet GigaFiber rezilliği

• Konuyu başlatan jxorz
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 27
  • Görüntüleme 1B
Ahım şahım anlatılan GigaFiber'i 2021'den beri kullanıyorum. Kentsel dönüşümün zirvesinde olduğumuz bu dönemde bina üzerinden ana fiber kablolarını geçirmek harbiden saçmalık.

İnanır mısınız son iki ayda en az dört kere üç günlük kesintilerim oldu. Müteahhit bozuntuları yok ekskavatör girmiyor yok malzeme geçmiyor diyerek kafasına göre kabloları kesiyor ve TurkNet'in müdahale etmesi en aşağı iki gün sürüyor. İki ay önceki arızamda elli kere müteahhitin kabloyu kesmesini belirtmeme rağmen bana ev içi tesisatta problem var dediler. Kutuya gelip ölçüm yaptılar ve sinyal olmadığını anladılar. Eski dört portlu kutumu çıkarıp yeni siyah sekiz abone dağıtım kutusu taktılar ne alaka ise. Baktılar yine yok dışarıdan drop kablo değişimi yaptılar ve kutuya sinyal geldi. Eve gidip bak dediler baktım gelmiş. Adamlar kutuyu kapatırken fiber kabloyu kırmasın mı? Eyvah, eve bir çıktım yine loss arıyorum. Adamlar iki gün sonra tekrar geldi ve kutuyu düzeltip gittiler. Bu sefer kutuyu kaparken benim daireme çıkan abone kablosu sıkıştı ve kırıldı. Gittim kabloyu kendim değiştim lanet olsun diyerek.

Neyse şimdiye gelelim, bugün yaşadığım olay neticesinde Kablonet altyapımın aktifleşmesini bekler oldum.

Online ders verirken birden bağlantımın kopmasıyla balkondan kafamı uzattım ve TurkNet ekiplerini gördüm. Kendileri bana ve yanımdaki binaya gelen dropları kesmişler ve kaynak için hazırlıyorlardı. Aşağıya indim ve internetimin gittiğini, loss aldığımı söyledim. Kendileri ise kayıt açmamı, benim binayla alakalı işlem olmadığını söylediler.

Kestikleri kablonun ucundaki etikete bakmalarını söyledim ve apartman numaramı gördüler. Gelip kontrol edeceğini söyledi işi biter bitmez. Sizce ne oldu? Adam ben arkamı döner dönmez bastı gitti kablolar kesik halde.

Adam çalışan internetimin kablosunu kopardı ve kayıt aç dedi! Çok büyük konuşacağım, ne bunun gibi insanları kaldırabiliyorum artık ne de başkalarını haklarından mağdur etmeyi kendilerine reva görenleri.

Destek numarası: 62103237.

Fixnet, Milleni harici bakmıyorum artık.

Fixnet, Milleni harici bakmıyorum artık.

Bakır altyapım çok kötü, 16Mbps zor veriyor. Fiber seçeneğim ise sadece TurkNet GigaFiber. Türksat TurkNet ile aynı anda döşedi GPON'u ancak TurkNet yüzünden GPON'ları aktifleştirmediler. Kimse Türksat'a geçmek istemezdi TurkNet varken. Maliyet sebebiyle proje durdu. Yakın zamanda kaynak işlerine başlamışlardı.

Açtıkları an KabloNet'e geçeceğim. TT bir güzellik yapıp GPON getirirse direkt TT 1Gbps bağlatacağım 500 liraya.

TurkNet'in yaptığı iş değil, hala internetim yok. Ekip gelmedi. Dünden beri dört kere paket aldım, 300 lira para verdim. Bunun sorumlusu o TurkNet teknisyeni. Yazıklar olsun 2019 beri verdiğim paraya.

2019-2021 TurkNet YAPA kullanıyordum bakır üzerinden. YAPA'yı bilen bilir, sorunlu bir bakır periniz varsa kafada saç bırakmaz. O bile bunun kadar saçımı yoldurtmadı bana.

Önceliğiniz için fiber ekibimize bilgi verdim.

Bir şey soracağım. TurkNet'in teknik elemanları şaka mı? Şu an birisi geldi kutumda ölçüm yaptı ve aa evet altyapıda sıkıntı var dedi ve gitti. Altyapı ekibi yarın falan gelir dedi şaka gibi.

Ben burada neden kendimi yırtıyorum bana söyler misiniz? Ben ruh hastası mıyım da size adamın kabloyu kestiğini uyduracağım? Ben problemin yerini size söylemedim mi? Kaynak için kesti sonradan birleştirilmedi demedim mi?

Neyin peşinde bu teknik ekip? Profesyonellik sıfır, hiçbir zaman olmadı.

@TurkNet Destek Ayşegül
@500498

Bakır altyapım çok kötü, 16Mbps zor veriyor. Fiber seçeneğim ise sadece TurkNet GigaFiber. Türksat TurkNet ile aynı anda döşedi GPON'u ancak TurkNet yüzünden GPON'ları aktifleştirmediler. Kimse Türksat'a geçmek istemezdi TurkNet varken. Maliyet sebebiyle proje durdu. Yakın zamanda kaynak işlerine başlamışlardı.

Açtıkları an Kablonet'e geçeceğim. TT bir güzellik yapıp GPON getirirse direkt TT 1Gbps bağlatacağım 500 liraya.

TurkNet'in yaptığı iş değil, hala internetim yok. Ekip gelmedi. Dünden beri dört kere paket aldım, 300 lira para verdim. Bunun sorumlusu o TurkNet teknisyeni. Yazıklar olsun 2019 beri verdiğim paraya.

2019-2021 TurkNet yapa kullanıyordum bakır üzerinden. Yapa'yı bilen bilir, sorunlu bir bakır periniz varsa kafada saç bırakmaz. O bile bunun kadar saçımı yoldurtmadı bana.

Vallahi Türk Telekom'a fiber talebi açın.
Altyapı geldiğinde TT altyapısından farklı operator geçersin.
Eğer mevcut firma çözemez ise. Geçmiş olsun tekrardan.

Bir şey soracağım. TurkNet'in teknik elemanları şaka mı? Şu an birisi geldi kutumda ölçüm yaptı ve aa evet altyapıda sıkıntı var dedi ve gitti. Altyapı ekibi yarın falan gelir dedi şaka gibi.

Ben burada neden kendimi yırtıyorum bana söyler misiniz? Ben ruh hastası mıyım da size adamın kabloyu kestiğini uyduracağım? Ben problemin yerini size söylemedim mi? Kaynak için kesti sonradan birleştirilmedi demedim mi?

Neyin peşinde bu teknik ekip? Profesyonellik sıfır, hiçbir zaman olmadı.

@TurkNet Destek Ayşegül
@500498
Yaşadığınız sorun için üzgünüm. Gün içinde aksiyon alınması için ekiplere tekrardan konu hakkında bilgi verdik.

Yıllardır Turknet kullanan birisi olarak ne eskisi gibi müşteri memnuniyeti ne de fiyat avantajı kalmadı.
Günümüz şartlarında fiber harici bir anlamı yok Turknet firmasinin.
24 ay taahhütlü Telekom'a geçtim. İki yıl boyunca kafa rahat.
Zamanında zam yapmayacağız deyip yaptıkları zamlar da cabası...

Yıllardır Turknet kullanan birisi olarak ne eskisi gibi müşteri memnuniyeti ne de fiyat avantajı kalmadı.
Günümüz şartlarında fiber harici bir anlamı yok Turknet firmasinin.
24 ay taahhütlü Telekom'a geçtim. İki yıl boyunca kafa rahat.
Zamanında zam yapmayacağız deyip yaptıkları zamlar da cabası...

Katılıyorum sonuna kadar. TT buraya GPON getirse hemen geçeceğim.

Şu an gelip yaptılar. Adamlar inanamadı kesip bırakıldığına.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı