TurkNet'ten Turkcell Superonline'a geçilmeli mi?

er36po

Kilopat
Makaleler
9
Yer
Kars/ Ordu
Daha fazla  
Meslek
İnşaat
Merhaba, mevcutta 100 TL karşılığında 100 Mbps TurkNet kullanıyorum. Nadir de olsa takılmalar, ping yükselmeleri oluyor ancak genel anlamda memnunum.
Bugün Turkcell'den gelip, bana 2 yıllık taahhütle 200 Mbps fiber Internet'i 140 TL karşılığında verebileceklerini söyledir. Ve tabii bu teklifi de 2 adet türcell faturalarımdan dolayı sunduklarını söylediler. Onlara biraz düşünüp, kararımı yarın verebileceğimi söyledim.

Acaba geçsem mi?
Bir taraftan kendi altyapısı olmayan (ciddi bir sorun yaşandığında bulacağımız muhatabın Ttnent'in olması) ancak %40 daha uygun olması ve genel olarak da memnun olduğum fakat önümüzdeki aylar ne kadar fatura artışı- zammı yapacakları belli olmayan taahhütsüz TurkNet. Diğer taraftan da daha yeni kendi altyapısı olan ve 2 kat daha hızlı ancak %40 daha fazla fiyat farkı olan ama 2 yıl buyunca sabit fiyatta kalacak olan Superonline?
Özellikle de geçmişte kazık faturalarından dolayı Trukcell'den canı yanan birisi olarak çok kararsız kaldım.

Düşünmeden geç. Turkcell fiber altyapısı gelmiş ve hala düşünüyor musun? Düşünmen hata.
TurkNet, dediğin gibi telekomun altyapısını kullanıyor. Arıza olduğunda bu sıkıntı işte. TTNet, önceliği kendi müşterilerine veriyor. Sana sıra gelene kadar canından bezersin.
Turkcell fiber kalitelidir. Bende de TT Fiber altyapı var. TurkNet kullanıyorum. Memnunum. Turkcell fiber gelse düşünmeden geçerim. 140₺'ye 200 Mbps bence iyi. Değer.

Merhaba, mevcutta 100 TL karşılığında 100 Mbps TurkNet kullanıyorum. Nadir de olsa takılmalar, ping yükselmeleri oluyor ancak genel anlamda memnunum.
Bugün Turkcell'den gelip, bana 2 yıllık taahhütle 200 Mbps fiber Internet'i 140 TL karşılığında verebileceklerini söyledir. Ve tabii bu teklifi de 2 adet türcell faturalarımdan dolayı sunduklarını söylediler. Onlara biraz düşünüp, kararımı yarın verebileceğimi söyledim.

Acaba geçsem mi?
Bir taraftan kendi altyapısı olmayan (ciddi bir sorun yaşandığında bulacağımız muhatabın Ttnent'in olması) ancak %40 daha uygun olması ve genel olarak da memnun olduğum fakat önümüzdeki aylar ne kadar fatura artışı- zammı yapacakları belli olmayan taahhütsüz TurkNet. Diğer taraftan da daha yeni kendi altyapısı olan ve 2 kat daha hızlı ancak %40 daha fazla fiyat farkı olan ama 2 yıl buyunca sabit fiyatta kalacak olan Superonline?
Özellikle de geçmişte kazık faturalarından dolayı Trukcell'den canı yanan birisi olarak çok kararsız kaldım.
Taahhüt olmamasının kötü yanları da var demek ki hocam buradan bunu çıkardım. Geçebilirsiniz, 4-5 yıldır Superonline kullanıyoruz bir sorun yaşadığımı söyleyemem. Müşteri hizmetleri zaten yapay zeka, direkt sorunu çözüyor.

Paran varsa SuperOnline, ekonomik olsun diyorsan TurkNet. Hep böyle düşündüm şimdiye kadar, şimdi de böyle düşünüyorum.

Direkt geç derim. 5-6 yıldır Superonline abonesiyim halada devam etmekte. Bir kere sorun çıkmadı ya 1 kere. :D

Tarife değişiklikleri yaptım arada 25MBPS-35MBPS-50MBPS-100Mbps sürekli değiştirdim fakat şu an 4-5 aydır 100Mbps kullanıyorum ve sonuna kadar memnunum. Oturduğum yerde altyapı çok iyi(TurkNet hariç)

Uzun süredir aile evimde Superonline var, birkaç defa modemle alakalı sorun yaşadım haricinde bir sorun ben görmedim. Fiyat çok uygun geldi, Superonline'a göre.

5 yılı aşkın süredir Superonline fiber kullanıyorum fiyatlar biraz tuzlu ama 1 dakika bile internet kesilmedi 1 dakika bile hız düşüşü olmadı hiç bir zaman ping problemi yaşamadım. Destek ekipleride gayet iyi. Evine kadar fiber giriyor gerisi yalan dolan😉 yani geçmelisin

Geri
Yukarı