Ücretli Türkçe yama saçmalığı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bir tane çeviri alıp kıracağım 3TL'ye satacağım yakında. :D Kurtulursunuz bu dertten.

Hocam şu an neredeyse hiçbir İngilizce oyunda çeviri kullanmıyorum, orjinalinde Türkçe varsa onla oynuyorum, İngilizceyi zaten büyük çoğunlukla anlayabiliyorum, ayrıca İngilizcem de gelişiyor okurken.

"Telefonlar 4000 olmuş bir de konuşmak için hat mı alacağız "ile aynı şey.

Hayır değil firmalarında saçmalığı da apayrı ironik ya birader senin oyunlarını seven büyük bir kitle var yapsana şu oyunu Türkçe koymuşlar Brezilya portekizcesi ya da lehçe vs. Türkçe de olsa ne olur firmalar için bedava gibi bir şey bu bazen çifte standart olduğunu bile düşünüyorum.

Nasıl yapıldığını bilsem küçük bir ekip kurup yaparım aslında. Gönüllü olarak yapardım ancak gönüllü çeviri grupları kapandı.
Hayat pahalılaştı. Kimse kimseye herhangi bir karşılığı olmadan bir şey yapmıyor. Herkes evine ekmek götürmek zorunda. Hobi olan şeyler artık ya bu tarz ücretli modele geçilip iş haline getirilerek yapılabiliyor veya hiç yapılamıyor.

Ben bir yama yaparsam onu gönüllü yaparım, eskiden olduğu gibi, kimse onlara zorla yama yapın demiyor.
Tamamdır. O halde ücretsiz yapacağınız yamaları sabırsızlıkla bekliyoruz. Zaten yamaları kimse zorla yapmıyor. İnsanlar bu kadar emek verip, en azından karşılık olarak 2-3 kuruş bir şeyler kazanmak istiyor.

Alınan 2-3 kuruş parayı çok görüyorsanız yamayı almayabilirsiniz. Fakat 2-3 kuruş talep ediyorlar diye ekiplere çamur atmanız doğru değil.

Hayat pahalılaştı. Kimse kimseye herhangi bir karşılığı olmadan bir şey yapmıyor. Herkes evine ekmek götürmek zorunda. Hobi olan şeyler artık ya bu tarz ücretli modele geçilip iş haline getirilerek yapılabiliyor veya hiç yapılamıyor.

Ben şahsen eğer yama oyunun yapımcısı ile anlaşıp yapılmadıysa o yamaya para falan vermem.

Hayır. Oyunçeviri güvenilir ve DH'de paylaşılanlarda genelde virüssüz oluyor.
O yamaların hepsi ya Translate ya da GPT-3 gibi yapay zeka çevirileri. Bilen bir insanın yapması kadar iyi olmuyor. Bilen bir insanın yapması da çok uzun sürüyor ve emek istiyor. Gönüllü yapılabilecek bir şey değil. Karşılığını almadığı sürece.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı