Ülke eski haline dönebilir mi?

Bence ümit özdağ benim için Erdoğan 1990 2010 sürümü gibi bir şey vaatleri o kadar iyi ki Erdoğan gibi siyasî hayatı var ama sonunda zırt olacağız o belli şu an a bakarsak.

O adam fikir falan değil. Önce bunda mutabık olalım sonra gerisine bakarız. Bugün Mansur gelir yarın şu gelir. Eğer fikirler ile yükseliyor olsaydık 2000'li yıllarda ekonomiyi düzelten ama 15 sene sonra ülkenin ekonomik, eğitim, sosyal ve adaletinin içinden geçecek kişiyi buraya getirmezdik. Bu adam demokrasi ile iktidara geldi, silah zoruyla değil. Her türlü iddiasına varım ki 15 sene sonra ülke yine bu durumlara düşse milyonlarca insan "Bizi A*P iktidarından kurtardı" diye oy vermeye devam edecek. Gelecek ikdiradın suçlarını ve yanlışlarını görmeyecektir.
Çünkü biz millet olarak fikirleri benimsiyoruz, savunduğu - genelde savunduğunu iddia ettiği - fikirleri ile örtüştüğümüz kişiyi lider yapıyoruz. Bizim daha iyi bir adamı getirmekten önce bu bilinci kazanmamız gerekir. O bilinç kazanıldığında - ki bu uzun soluklu bir bilinçlendirmedir- sandığa zaten yansır.
Vandetta izlemiş gelmiş burada kafa patlatıyorsun ergen. Daha siyaset nedir, bürokrasi nedir, ekonomi nedir nasıl yönetilir, Suriye, Irak, Göç, savaş stratejisi, kurmay aklı bir çok etken var sen ne zırvalıyorsan git bunu bilgisayar oyununda gaza gel burada gereksiz kalabalık yapma.

Bence ümit özdağ benim için Erdoğan 1990 2010 sürümü gibi bir şey vaatleri o kadar iyi ki Erdoğan gibi siyasî hayatı var ama sonunda zırt olacağız o belli şu an a bakarsak.
Önce sen yazı yazmayı öğren sonra bunları bilen adam düşünsün.

Vandetta izlemiş gelmiş burada kafa patlatıyorsun ergen. Daha siyaset nedir, bürokrasi nedir, ekonomi nedir nasıl yönetilir, Suriye, Irak, göç, savaş stratejisi, kurmay aklı birçok etken var sen ne zırvalıyorsan git bunu bilgisayar oyununda gaza gel burada gereksiz kalabalık yapma.

"Ergen" peki abisi en bürokrat sensin.😂 şu cümlenden sonra seninle daha cümle kurmanın anlamı yok. Max sosyal medya tayfa. Herkes diğerinden daha iyi biliyor, herkes kendine göre en iyi analiz ediyor. Bu cümlenden sonra içsel dünyanda alkışlar yankılanmış olabilir ama genel jargonda dediğimiz gibi "zırvalayan" bilmem kaçıncı kişisin. Ne oldu? Babacığın istediğin bilgisayarı almadı diye ekonominin kötü olduğuna mı karar verdin? Normalde şu cümleyi kuran bir organizmayı bir şey tutup cevap vermem ama şanskı günündesin. Yerini bil, düzgün konuş. Git biraz kitap oku dünya babacığının koltukta oturup izlediği haberlerden duyduklarından ibaret değil. Kullandığın kelimelerden anneciğinin ve babacığının her gün a haber izlediği anlaşılıyor, Suriye Irak falan anca oralarda konuşuluyor.
Technopat'ın cb adayı @Etzell hayırlı olsun, kendisi Orta Doğu bürokrasisinde alanının en iyisi.

Son düzenleyen: Moderatör:
İmkansız diye bir şey yoktur. Eğer doğru parti gelirse düzelir ama bu düzelme öyle 1-2 senede olmaz. En az 5-6 sene sürer. Eğer doğru parti gelirse büyük ihtimalle olaylar şöyle gelişir:
İlk 3 sene: Ülke hızlı bir toparlanmaya girer, doğru ekonomi politikaları sayesinde ekonomi hızla iyileşir.
4-6 sene: Zarar neredeyse tamamen önerilir ve Türkiye gittikçe büyür ve güçlenir. Ama dediğim gibi doğru parti gelmeli ve gelen parti doğru politikaları uygulamalı. Bana sorarsınız ilk yapılması gereken işlerden biri parlamenter sisteme geri dönmek. Ama 2018 öncesi parlamenter sisteme değil. 2018 öncesindeki sistemde ki sıkıntılar düzenlenip tamamen yeni bir parlamenter sisteme geçilmeli.

Hoşt ulan. Konuya ana baba katan kıç kılını banlayın gitsin. Daha yazı yazmayı bilmiyor, virgül koymadı diye milleti banlayan moderatörler neredesiniz? Yoksa sizde mi bas ampüle diyorsunuz.

Kardesim ben seni haklı buluyorum.

Neye göre banlanacağım. Hakaret yok.

Ya sen sus vendetta izlemiş gelmişsin ergen tripleri atıyorsun küfür ediyorsun.

Geri
Yukarı