Ülke eski haline dönebilir mi?

Arkadaşlar siyasete girmeden ülke durumundan biraz bahsedelim sizce eski haline dönme şansı var mı? Bir nebze olsa? Ben artık dayanamıyorum buna.
Siyasete girmeden bunu nasıl tartışmayı bekliyorsun ? Ağzımızı açsak siyaset olmuş durumda. Her forumda günde birkaç tane böyle konu görüyorum, lafta amacınız siyaset değil ama konuları açıp kaçıyorsunuz millet birbirini yiyor.

Evet değil. Ama nispeten iyi dönemleriydi. Milletin çoğu arabasını evini o zaman aldı. Bu zamana kalanlar alamadılar.
Prime dönemi diye bir şey yoktur bu futbol değil ekonomi, her şeyi satıp 5 sene mis gibi yaşamak değil, altyapıyı kurup gelecekte iyi ve süreklilik dönem yaratmak önemlidir. Adam oy veriyor hayatında bir kitap okumamış, 2 eşeğin arpasını bölemez. Köyler zır cahil, şehirdekiler parayı nereden alsa oraya bedenini şerefini satıyor. Bu ülkenin düzelmesi için önce milletin şerefsiz olmayı bırakması lazım, köylerde okumayan lise bitirmeyen adamların oy hakkının alınması gerekiyor.

Prime dönemi diye bir şey yoktur bu futbol değil ekonomi, her şeyi satıp 5 sene mis gibi yaşamak değil, altyapıyı kurup gelecekte iyi ve süreklilik dönem yaratmak önemlidir. Adam oy veriyor hayatında bir kitap okumamış, 2 eşeğin arpasını bölemez. Köyler zır cahil, şehirdekiler parayı nereden alsa oraya bedenini şerefini satıyor. Bu ülkenin düzelmesi için önce milletin şerefsiz olmayı bırakması lazım, köylerde okumayan lise bitirmeyen adamların oy hakkının alınması gerekiyor.
Bence kim gelirse gelsin yapmaz bu işi.

5 yıl gibi bir sürede 380 milyar dolarlık bir yatırım gelirse ülkeye ki zor biraz 5 yıl içerisinde döner fakat tüm vatandaşların el ele vermesi şu baskıcı ve muhafazakar toplum anlayışını yıkması lazım. Robot birey olarak adlandırdığımız insanlar, eve gel işe git mantığını bir yere koymalı. Kopan bağlarını güçlendirmesidir. Yolda yürürken tanımadığın bir insana selam bile versen bu yavaş yavaş da olsa düzelecektir. Türkiye'de bu anlayış çok azaldı ve lütfen öğrenciler aile evinden ayrılsın gerekirse.

Geri
Yukarı