Ülke nereye gidiyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Banlanma pahasına ki banlanacagım yazıyorum. Böyle aptallar ancak yiyip içip tüketir. RTX 3080 cıkmıs abi yhaa. S. S diye YouTube'da ağzı sulanır ama asla bir RAM nasıl üretilir chipset nasıl tasarlanıp diye dönüp bakmazlar.
Gerçi forumda hala ASUS'un ekran kartı ürettiğini düşünen sözde çağdaş Technopat'lar var ama yine de ben söyleyeyim Çin'de 1 dolar = 7 Çin yuanı ama Çin dünyanın en büyük ekonomisi diyecekler ki cin üretiyor moruk
Çin'de devlet üretmiyor kardeşim Çin'de özel şirketler üretiyor ama insanımız senin gibi man kafa oldugu için üretmeyip klavye başında göbeğini kaşıyarak ülke nereye gidiyor diye ağlıyorlar
Hadi be, Mao döneminde temeli atılan ve günümüzde bile etkisini gösteren ekonomik planları hiçe sayıp eğitim farkını da katmadan ve devletin desteğini hiçe saymadan ne kadar da basit insanlara yüklemek her şeyi değil mi?

İnsanların dinini, ırkını, mezhebini ayırmaksızın doğru bir üslupla gerçekleri konuşursan kim sana ne yapabilir? Bu maddelerde özgürlüğü kısıtlıyan bir şey göremedim ben.
Cebir veya tehdit kullanarak, bir kimseyi dini, siyasi, sosyal, felsefi inanç, düşünce ve kanaatlerini açıklamaya veya değiştirmeye zorlayan ya da bunları açıklamaktan, yaymaktan meneden kişi, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. (TCK m.115/1).

Dini inancın gereğinin yerine getirilmesinin veya dini ibadet veya ayinlerin bireysel ya da toplu olarak yapılmasının, cebir veya tehdit kullanılarak ya da hukuka aykırı başka bir davranışla engellenmesi hâlinde, fail hakkında birinci fıkraya göre cezaya hükmolunur.(TCK m.115/2).

Cebir veya tehdit kullanarak ya da hukuka aykırı başka bir davranışla bir kimsenin inanç, düşünce veya kanaatlerinden kaynaklanan yaşam tarzına ilişkin tercihlerine müdahale eden veya bunları değiştirmeye zorlayan kişiye birinci fıkra hükmüne göre ceza verilir. (TCK m.115/3).

İşin varsa, karnın doyuyorsa = Süper güçsün. 😣

Cebir veya tehdit kullanarak, bir kimseyi dini, siyasi, sosyal, felsefi inanç, düşünce ve kanaatlerini açıklamaya veya değiştirmeye zorlayan ya da bunları açıklamaktan, yaymaktan meneden kişi, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. (TCK m.115/1).

Dini inancın gereğinin yerine getirilmesinin veya dini ibadet veya ayinlerin bireysel ya da toplu olarak yapılmasının, cebir veya tehdit kullanılarak ya da hukuka aykırı başka bir davranışla engellenmesi hâlinde, fail hakkında birinci fıkraya göre cezaya hükmolunur.(TCK m.115/2).

Cebir veya tehdit kullanarak ya da hukuka aykırı başka bir davranışla bir kimsenin inanç, düşünce veya kanaatlerinden kaynaklanan yaşam tarzına ilişkin tercihlerine müdahale eden veya bunları değiştirmeye zorlayan kişiye birinci fıkra hükmüne göre ceza verilir. (TCK m.115/3).

İnsanların dinini, ırkını, mezhebini ayırmaksızın

Benim dediğimden farklı olan bir şey yazmıyor ki bu maddede, aksine doğru bir madde. Sen başkasının inancını zorla değiştirmeye kalkarsan, bunu aşağılarsan zaten ceza alırsın. Bu doğal bir şey ve diğer ülkelerde de böyle.

Sen kendi doğrularını anlatırsın, o da kendi doğrularını. İnanıp inanmamak ona kalmış bir şey.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı