Ülke nereye gidiyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Elimizce daha iyileri varken neden onları değerlendirmiyoruz da bilgisiz kişileri seçiyoruz? Düzen eninde sonunda değişecek fakat düzelmesi daha da çok zaman alacak. Tabi durum düzeltilemez olmazsa.

Onların farklı olmadığı ne malum?

George Orwell kitaplarında işleninen dönemde değilsin. Hakaret etmeden, işlenilen, yapılan düzenin yanlış olduğunu kanıt sunarak yorumlarsan kimse sana bir şey yapamaz.

Dediğim gibi, hakaret etmeden ve doğru bir üslupla.

Tck'ya bak istersen. Şu an hala yürürlükte.

Şöyle diyeyim siz anlayın. Diriler mezarlara bakıp ''Şunlara bak hayat onlara ne kadar güzel.'' diyip yaşamaya devam ediyor. Ne kadar ezilerek yaşasak da hayattan kopamıyoruz.

Zaten olaylar danışıklı ilerliyor. Bu düzeni kendi dilinle çözüme kavuşturamazsın. Kimse seni muhatap almaz, muhatap bile bulamazsın. Ancak Youtube gibi mecralarda yayınlanan sokak röportajlarında sorununu doğru bir üslupla dile getirirsen belki diğer insanların uyanmasına sebep olursun. Üslubundan dolayı da kimse sana doğru olmuyan bir şeyi yapamaz.
Bu konuda sana katılıyorum . Ama çoğu kişi şu düşüncede ''yılanın bana zararı bana yok o yüzden onu öldürmicem'' ama bilmiyorlarki yılan büyürse onlara da zarar vericek .

Şöyle diyeyim siz anlayın. Diriler mezarlara bakıp ''Şunlara bak hayat onlara ne kadar güzel.'' diyip yaşamaya devam ediyor. Ne kadar ezilerek yaşasak da hayattan kopamıyoruz.
Evet, maalesef haklısınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı