Ülkedeki tek ucuz şeyin insan hayatı olması

Hocam peki asgari maaşla çalışan bireyler nasıl bir planlama yapmalı? :D

Asgari maaşla çalışan birey ne yapmalı yazıyorum hemen. Önce gezmeyecek çünkü bir kafeye otursa çay 5 lira. Bir çocuğu ve eşi olduğunu düşünürsek 15 TL. Ee, bir de buraya gelmesi var, üzerine yol parası. Eve kaşar almayacak kilosu en son aldığımda 40 TL civarıydı, çünkü kaşar lüks. Yumurtayı az yiyecek 30'lu paket 20 TL olmuş. Yoğurda ne gerek var yemese de olur. Onun da fiyatı 25 TL civarı ortalama. Zaten diyet yapması lazım insanın, o yüzden kibrit kutusu kadar beyaz peynir yemesi gerek sağlıklı beslenmek için. Makarna varken diğer hiçbir şeye gerek yok. Yaşasın makarna(!) Onun da paketi 2 TL olmuş. Bak ben daha eşinin ihtiyaçları ve çocuğunun ihtiyaçlarından bahsetmiyorum. Sadece genelgeçer herkesin aldığı gıda ürünlerinden bahsediyorum. Daha evin kirası, elektrik faturası, su faturası, telefon faturaları, internet faturası var. Ben planlayamadım planlayan yazsın, merak ettim.

Son düzenleyen: Moderatör:
@gaptansamil Arkadaşım asgari ücretle çalışıyor ve tek başına yaşıyor. Kira dahil bütün masrafları 1500₺ tutuyor ve buna yemek dahil değil. Bu ülkede asgari ücretle tek başına bile geçim çok zor.
Yalan dolan yapma be, hesap kitap yapsan giderlerin gelirini geçiyor. Kanıtla, ispatla bana. AKP'ye oy vermiyorsan üstüne alınmanda saçma.

Yalan dolan yapma be, hesap kitap yapsan giderlerin gelirini geçiyor. Kanıtla, ispatla bana. AKP'ye oy vermiyorsan üstüne alınmanda saçma.

Tartışmak istemiyorum, tartışma yaratmaya çalışma. Sen kimsin de sana yalan söyleyeceğim? Mesajı yazdığım kişi sen değilsin.

Tartışmak istemiyorum, tartışma yaratmaya çalışma. Sen kimsin de sana yalan söyleyeceğim? Mesajı yazdığım kişi sen değilsin.
Ya mesajımdan alıntı yapıyorsun ya. Oy vermiyorsan üstüne niye alınıyorsun? Türkçe kurallarına uyumumda bir sorun yok ayrıca, kendi kendine uydurma, komik oluyorsun.

Ya mesajımdan alıntı yapıyorsun ya. Oy vermiyorsan üstüne niye alınıyorsun? Türkçe kurallarına uyumumda bir sorun yok ayrıca, kendi kendine uydurma komik oluyorsun.

Türkçe kurallarına uyumunda bir sıkıntı yok, okumanda bir sıkıntı var. Hala yazdığımı yanlış yerlere çekiyorsun. Komik olan sensin. :D

Türkçe kurallarına uyumunda bir sıkıntı yok, okumanda bir sıkıntı var. Hala yazdığımı yanlış yerlere çekiyorsun. Komik olan sensin :D.
Ya sen neyden bahsediyorsun?
Dostum sen önce Türkçe öğren, sonra benimle muhatap ol.
Bunu yazan sen değil misin? Sen AKP'ye oy veriyor musun vermiyor musun? Onu söyle boşu boşu boşuna akıl karışıklığı yaşanmasın. Vermiyorsan da şunu söyleyeyim üstüne alınman zeka seviyeni belli ediyor haberin olsun.

Ya sen neyden bahsediyorsun?

Bunu yazan sen değil misin? Sen AKP'ye oy veriyor musun vermiyor musun? Onu söyle boşu boşu boşuna akıl karışıklığı yaşanmasın. Vermiyorsan da şunu söyleyeyim üstüne alınman zeka seviyeni belli ediyor haberin olsun.

Seni zerre ilgilendirmez.

Geri
Yukarı