Ümit Özdağ: Mansur Yavaş aday olmazsa kendi adayımızı çıkarırız

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Anladığım kadarıyla özdağ, imamoğlu ve kılıçdaroğlu'na hiç sıcak bakmıyor. Bence seçimin garantiye alınabilmesi için iki taraftan da oy alabilecek tek kişi imamoğlu. İmamoğlu iki tarafı da ikna edebilecek düzeyde potansiyele sahip. Tabii benim düşüncem. Ama yavaş'ı sürekli dayatması yanlış diye düşünüyorum. İmamoğlu aday olduğu takdirde de Zafer'in adayı seçimi o kadar domine edemeyecektir diye düşünüyorum.

Bence tam aksine Mansur Yavaş. Sağ partiden MHP'den gelme hem sağ görüşlü seçmenlerden oy alır hem de sol görüşlü biraz da kararsız olanlardan oy alır. Çevremde AKP'yi destekleyen ama son zamanlarda ekonomik kriz yüzünden AKP'ye sıcak bakmayan insanlar sadece Mansur Yavaş aday olursa verebilirim diyenler bile var. İkinci Ekrem İmamoğlu'ndan olacağını zannetmiyorum. Şunu da söyleyeyim kılıçdaroğlu aday olursa %32 - %35 oy arasında bir şey alacağını düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
HDP Mansur'u desteklemeyiz dediği için 6'lı masa aday çıkarmaz. İmamoğlu 2024 Mart seçimlerinde 60% hedefliyoruz diyor. Meral Akşener başbakanlık istiyor. 6'lı masa için geriye KK ve V2 Ekmeleddin vakası kalıyor. Bunlarda İnce'yi çıkarır büyük ihtimal.

%10'luk bir kayıp milliyetçilerden, muhafakarlardan ve kararsız seçmenlerden gelen oylar ile çok rahat kapatılır. Umarım 6'lı masa bunun farkındadır.

Bunu artık zaman gösterecek. Tabi önce adayın da belli olması lazım.

%10'luk bir kayıp milliyetçilerden, muhafakarlardan ve kararsız seçmenlerden gelen oylar ile çok rahat kapatılır. Umarım 6'lı masa bunun farkındadır.
%10 çok fazla bir oran. O kadar kolay kapanacağını düşünmüyorum.

İkinci tura kalma ihtimali %90. Yani ilk tur istediğiniz bir muhalefet partisine verebilirsiniz. Ben Erdoğan'ın %51 veya daha fazla oy alacağını düşünmüyorum. Kılıçdaroğlu ilk turda kazanırız dediği için aslında Mansur Yavaş adaylığı gibi düşündüm çünkü Mansur Yavaş en yüksek potansiyel ve İmamoğlu ilk tur %51 oy alamayacağını düşünüyorum.

Zaten AKP'liler içerisinde de Mansur Yavaş'a oy verecek ciddi bir kitle var. Sadece AKP'lilerden bile o fark kapatılır. Halk Mansur Yavaş'ı istiyor ve 6'lı masa halkın isteklerine kulak vermek zorunda.

Zaten AKP'liler içerisinde de Mansur Yavaş'a oy verecek ciddi bir kitle var. Sadece AKP'lilerden bile o fark kapatılır. Halk Mansur Yavaş'ı istiyor ve 6'lı masa halkın isteklerine kulak vermek zorunda.
6'lı masa dediğin içinde TÜRKLÜK ifadesiyle derdi olanların yeri. Sence bu ülkenin iyi hale gelmesini önemsiyolar mı ?

6'lı masa dediğin içinde TÜRKLÜK ifadesiyle derdi olanların yeri. Sence bu ülkenin iyi hale gelmesini önemsiyolar mı ?
En çok kızdığım nokta, gençlerin istikbalinin bunların ağızlarından çıkacak kelimelere bağlı olması. Şu an öyle bir durumdayız ki durum çok kritik ve bu yüzden bu seçimler çok önemli. Umarım yanlış bir şey yapmazlar.

Geri
Yukarı