Ümit Özdağ: Mansur Yavaş aday olmazsa kendi adayımızı çıkarırız

6'lı masa böyle siyaset yapmaya devam ederse hükümetin kalıcılığına hizmet ettiğinin açık kanıtı olur. KK'nın baş danışmanı TÜRK bayrağını kaldırsın, en fazla %1 oy alacak deva partisi anayasadan TÜRKLÜK kavramını kaldıracağız desin... Ben 2 taraf arasında kalırsam sorumluluk almam canım ülkeme geçmiş olsun derim.

AKP ile mücadele derneği genel başkanı olarak ve Cumhur ittifakı aleyhine faaliyetler yürüten birisi olarak söylüyorum. Halkın büyük kısmı KK'dan razı değil. En büyük risk KK'nın aday olması. Akıllı olmaları lazım.

Türkiye'de oy vermenin temel amacı ama tamamen çıkar menfaat işi. Vatandaşlık görevi diyenlere gram inanmıyorum. Bu ülkenin muhalefetine dahil birçok parti içleri bomboş, ekmeğe yağ sürelim modundalar. Mansur kimdir bilmem ben, tanımam etmem. Ben neden gidip ona oy vereyim? Diğer adaylar iyi mi? Tabii ki iyi değil. Ben dinlemeden etmeden kimseyi desteklemem. Kemal Kılıçdaroğlu ve kurdukları masa Türk genci olarak bana güven hiç vermiyor. En sonunda gidip kendim aday olacağım.

Burda bu konuları konuşmanın mantığı yok. Çünkü burdaki kullanıcıların en ufak kendi fikri yok. Sosyal medyada ne yazıldıysa onu düşünüyorlar. Benim yazdığımı da anlamayıp beğenmedim atın siz.

%10'dan oyu yok.

Arkadaşın yorumuna bakayım dedim de anket vb. gibi şeylerin sonucunda Zafer Partisinin %10 oyu geçtiğini görmedim ve hâlâ tam olarak içişlerini oturtabilmiş parti değil, eksiklikleri bulunuyor ve mülteci olayıyla gündemde kalmaya çalışıyor. Mülteciler evet, ülkenin büyük sorunu fakat ülkenin tek büyük sorunu da bu değil. Diğer sorunlara da değinmesi gerekiyor, aksi takdirde seçimde alabileceği en iyi iyimser oy %10'dur.

Arkadaşın yorumuna bakayım dedim de anket vb. gibi şeylerin sonucunda zafer partisinin %10 oyu geçtiğini görmedim ve hâlâ tam olarak içişlerini oturtabilmiş parti değil, eksiklikleri bulunuyor ve mülteci olayıyla gündemde kalmaya çalışıyor. Mülteciler evet, ülkenin büyük sorunu fakat ülkenin tek büyük sorunu da bu değil. Diğer sorunlara da değinmesi gerekiyor, aksi takdirde seçimde alabileceği en iyi iyimser oy %10'dur.

Benim orada demek istediğim Mansur Yavaş'ın %10'luk HDP kesiminden oy alamayacağıydı. Çünkü arkadaş mansurun her kesimden oy alabileceğini düşünüyor.
Ayrıca zafere de gelirsek düzgün aday olmadığı sürece %10u bırak %5 alamaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı